Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów. Trzydzieści minut katastrofy. PGE VIVE przegrało z PSG

Szczypiorniści PGE VIVE przegrali pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie ulegli Paris Saint-Germain 28:34.

przeczytaj cały artykuł

shower

Dajcie spokój z obwinianiem sędziów, dzisiaj piłka ręczna jak tak szybka i brutalna że naprawdę czasem trudno jest podjąć odpowiednie decyzje nawet najlepsi się mylą i moim zdaniem w żaden sposób nie wypaczyli wyniku. Ile razy Vive wygrało dzieki sędziom?? chociażby pamiętny ćwierćfinał z Flensburgiem gdzie wszyscy widzieli karnego w ostatniej sekundzie tylko nie sędziowie czy finał z Płockiem i 6 kroków Jureckiego więc panie Ares los czasami daje a czasami zabiera a Vive w tym meczu było zdecydowanie słabsze.
Co do meczu to zgadzam się z modafim, drużyna się cofa w rozwoju, ile było składnych akcji? dwie? trzy? gry Vive nie da się oglądać, indywidualne akcje, pchanie się na 6 metr i tam jak się uda to faul i karny albo zamykamy oczy i rzucamy a nuż wpadnie. Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego Mamic nie gra w ataku?? przy braku rzutów z drugiej linii on siedzi na ławce. W pierwszej połowie PSG grało koncert a w drugiej? jak to oni, już na pół gwizdka dzięki temu Vive udało się odrobić straty. Przy pełnym zaangażowaniu PSG byłby prawdziwy pogrom a -6 mimo wszystko nie jest dramatycznym wynikiem i jakies tam nadzieje są, być może PSG podejdzie na luzie do meczu i zostaną ukarani za nonszalancję, w tym upatruję szanse naszej drużyny.
Moim zdaniem konieczna jest zmiana trenera, Talant niestety chyba się wypalił, może 15 lat temu jego metody treningowe były dobre ale teraz chyba już nie. Już teraz mamy jeden z lepszych składów a w grupie 5 miejsce, meczy RNL nie licze bo to była parodia a PSG obnażył całkowicie kunszt trenera

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ares90

Karny z Flensburgiem to była jedna pomyłka, tu ich było ponad 10 ewidentnych. Ale oczywiście według Pana "Showera" teraz przez 5 lat kibic Vive ma siedzieć cicho, gdy sędziowie jawnie nie dają rady z ciężarem spotkania albo celowo sprzyjają jednej ze stron. Może wróć do grupowego meczu z Vesprem w Hali Legionów, gdzie nas jawnie wydymano. To już kasowało Flensburg, czy jeszcze mamy czekać aż nas los będzie karał?
Nie umiesz się odnieść do pomyłek? Dzisiaj było ich zdecydowanie za dużo w jedną stronę. Vive było cofane 4 razy przy wznowieniach, PSG pomimo ewidentnych naruszeń ani razu. I potem dziwne, że rzucili z kontr chyba 12 bramek.
Nie umiesz merytorycznie ocenić meczu i sędziowania to po co się wypowiadasz?
Puknij się w czoło, 15 lat temu Talant nawet nie był trenerem, a do jeszcze 2007 grał. Masz zerową wiedzę o handballu, do wywalania trenera po porażce tacy zawsze pierwsi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
shower

jedyna pomyłka z Flensurgiem?? dobre hahahah sędziowie zawsze się będą mylić, tyle tylko że jak się mylą na korzyść Kielc to kibice tłumaczą sędziów że to i tamto a jak przeciwko Kielcom to źli i niedobrzy. Nie słyszałem by kibice jakiejkolwiek drużyny powiedzieli że wygralismy dzięki sędziom, ale jak przegrywamy przez nich to wielkie larum. Pamiętasz finał F4 z Veszprem?? w ostatniej akcji po 10 sekundach sędziowe podnieśli ręce by sygnalizować grę pasywną Veszprem a jak tak znasz się na piłce recznej to ile jest czasu by móc taką grę sygnalizować?? gdyby nie to to Vive w życiu by nie doprowadziło do karnych i wygrania CHL także jak pisałem wcześniej raz sędziowie pomogą raz przeszkodzą,
Ja nie jestem od zwalniania Talanta i dla mnie może on trenować Vive i przez następne 10 lat tyle tylko że zapomnijmy o F4 no chyba że Servas kupi mu same gwiazdy typu Karabatić to może sukces będzie, dla mnie archaiczna gra, oparta na indywidualnych akcjach, tak się dzisiaj nie gra

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Zgadzam się z Tobą prawie w 100% Prawda jest taka, że gramy archaiczną piłkę i nie ma co tu zwalać winy na sędziowanie. Wszyscy wiedzą (oprócz tych, co są zapatrzeni w Talanta) i to już od bardzo dawna, że nasza obrona przypomina ser szwajcarski, a wczorajszy mecz tylko nam to potwierdził. Jesli o mnie chodzi, to czas Talanta w Kielcach powinien dobiec końca, bo ta drużyna mimo wzmacniania klasowymi graczami stoi w miejscu, a szczerze pisząc to cofa się w rozwoju. Nie wiem i nie mam też bladego pojęcia dlaczego Bertus jest AŻ tak bardzo zapatrzony w naszego trenera, i dziwię też, że nie dostrzega tego, że czolowe drużyny powoli nam odskakują, mimo tego, że przecież sami te gwiazdy ściągamy do Kielc.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Patriciazyc

Zdajesz sobie sprawę z tego, że żaden kibic nie jest w 100% obiektywny? Każdy chce jak najlepiej dla swojej drużyny i w pewnym sensie bardziej widzi ewentualne błędy sędziów na jej niekorzyść. To nic nowego i nie ma znaczenia czy jest to kibic Kielc, Paryża, Płocka czy Veszprem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Ares90

Po co Ty w ogole dyskutujesz, skoro konkretne sytuacje zestawiasz z "haha raz pomagają raz odbierają po co o tym gadać".

Jak szef Ci mówi, że słabo pracujesz i popełniasz błędy, to mu mówisz, że ojtam ojtam, praca szybka, innym razem pracowałeś dobrze? Ile Ty masz lat? 12?

Dodatkowo bezczelnie kłamiesz, żeby popierać swoje miałkie tezy o sędziach sprzyjających Kielcom.
Ostatnia akcja Vesprem trwała 10 sekund i bez tego nie byłoby szans na dogrywkę?
No to zobaczmy powtórkę:
58:50 - Strlek rzuca karnego, Vesprem przejmuje piłkę po obronie Alilovicia.
59:25- czas dla Węgrów,
59:30, sędziowie sygnalizują grę na czas.

Jesteś zwykłym kłamcą, który przez niewiedzę chce zmieniać historię i odbierać komuś zasługi. Przyznasz się do bezczelnego łgania, czy będziesz dalej brnął?

Bertus mu nie kupi "gwiazd typu Karabatić", bo nas na to nie stać, mamy 20 budżet w Europie i gwiazdy rezygnują z dwa razy większych pieniędzy, bo chcą grać w takim klubie, dla takiego trenera i prezesa - znanych w całej Europie. Myślisz, że Alex albo Cindric by pomyśleli o przyjściu do Kielc za mniejsze pieniądze przy propozycjach z PSG/Vesprem/Kielu, gdyby nie Dujszebajew?
Ale znawcy będą pierdzieć dalej swoje, że jak nie ma F4 co roku to poracha, że trener do wywalenia, co że Lijek i Karol to cień zawodników sprzed 2 lat, Djukic woli balety niż trening, Uros młodszy nie będzie, Bombac miał kontuzję co miesiąc i dopiero zaczyna pokazywać wartość, Szmal też już nie to samo, skoro wyniki to WYŁĄCZNA wina trenera. Bo się ośmielili coś wygrać, to teraz już trzeba zawsze wymagać.
A że inni są 2 razy bogatsi, mają 5 razy lepszych przeciwników w lidze, to co mnie to obchodzi. Nasi mają wygrywać zawsze i już, bo jak nie to ich będę gnoił.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Z Felensami było jakieś 10-11 błedów na korzyć Felensów(oba mecze były sędziowane pod felensów), a my mieliśmy jedna sytuacje z karnym, którego nie powinno i tak być;) Ale Płoczacy wiedza lepiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
cezarWP

Nie czytasz wywiadów z kieleckimi kierownikami. Mamic jest stopniowo wprowadzany do drużyny, najpierw musi opanować bardzo skomplikowaną obronę. Jak już mu się uda, zostanie wprowadzony do bardzo skomplikowanego ataku.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Takkkk karny za rzut podparty w polu bramkowym;), przejscie chyba też było przed rzutem. @ minuty Jurecki dostał za stanie. Wycinka Andersona? a co tam brak czerwa. Wtedy nie było karnych za taktyczne faule.

Jurecki zrobił 6 kroków po ewidetnym faulu Kwiatkowskiego, który już w tym meczu nie powinien grac. Zresztą mozna było tak jak z Felensami dać karny za fual przy rzucie.

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

Święte słowa padły niżej ... Płaczecie jak sędziowie was krzywdzą, a siedzicie cicho jak pomagają. W meczu z Flensburgiem w ostatniej sekundzie meczu powinien być karny, który mógł zaważyć na awansie. Widział to każdy, kto ogląda handball od 2 dni. To, że sędziowie nie wytrzymali ciśnienie i go nie gwizdnęli, to już zupełnie inna sprawa. Wczoraj byliście zwyczajnie słabsi i to w każdym elemencie handballowego rzemiosła. Od obrony, poprzez kontrę, kontrę w 2 tempo, przez rzut z 2 linii, na współpracy z kołem kończąc. Druga połowa nieco ten obraz zamazała, głównie przez zbyt duża pewność siebie paryżan, a momentami wręcz nonszalancję. Co do błędów sędziów, to szkoda, że nikt z was nie pisze, jak to w listopadzie Nikola dostał czerwień za symulowany przez Janca klaps na twarz?

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

2016 rok Tobias pchał kołowego w pole bramkowe przed chwyceniem przez niego piłki. Rzut juz odbył się bez asysty Raichmana. Zawodnik juz chwyci piłkę po przekroczeniu linii. W tamtym sezonie nie było zasady, że za niesportowe faule w końcówce daje się rzut karny. Wiec 2 minuty i rzut wolny to maks.

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

Znajdziesz to w sieci. Jak dla mnie obligatoryjny karny za obronę w kole w sytuacji pewnej do zdobycia bramki. Najpierw pociągnął gościa za koszulkę, gdy ten wychodził na czysto na 6 metr, a potem przylał mu po rękach i popchnął w pole bramkowe, gdy klient oddawał rzut. Nie wiem co dziś zażywał dżindżinier ale w jakiś dziwnie fantastyczny sposób opisuje tą sytuację.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

tak plus kary dla Vive z kapelusza i brak wrzucenia bramkarza za ewidetny faul. dla mnie na ten mecz Ci co chcą patrzą tylko przez pryzmat ostatniej akcji. A orawda jest tak, że w 2 meczu to Felensą sędziowie pomagali. Gdyby Anderson nie grał w 2 połowie... Gdyby sprawiedliwie karali, naszym naciągano koszylki na głowę. Jurecki dostaje 2 za ofensa z strony Felensów 2... Wyskoczył do bloku w góre zawodnik w niego wskoczył (Jurecki go nie dotknał rękami).

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

No człowieku ale jak mają patrzeć? Przecież była to akcja nie dość, że z ostatniej sekundy, to jeszcze taka, która zaważyła na awansie do F4! Dziwisz się, że do dziś o niej piszą i że przeszła ona do historii? Ja wcale. Ciekawe tylko czy byś wykazywał tyle samo empatii i pisał o tej akcji w ten sam sposób, gdyby sytuacja miała miejsca w drugą stronę? Odpowiem dyplomatycznie ... taki w...uj, jak Batorego komin. Reasumując napiszę, że to wszystko pokazuje, że sędziowie to też ludzie i mylą się w obie strony. Zdarzają się też takie sytuacje jak w Katarze albo w półfinale IO w Rio ale co innego ludzka pomyłka, a co innego celowe działanie. Wczoraj przegrała drużyna wyraźnie słabsza, a w tamtym meczu Flensburg wcale słabszy nie był, a remis (przy ew. wykorzystanym karnym dawał im awans). Widzisz różnicę? Nie bądź Kalim.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Ares90

https://imgur.com/a/tPxMd7D
Handball Wybrzeże:
"Obligatoryjny karny za obronę w kole"
W sieci to można co najwyżej znaleźć dowody na Twoje zmyślanie. Może jakaś obligatoryjna wizyta u okulisty dla Pana?
Gdy oddawał rzut, Tobias stał metr od niego. Po co tak bezczelnie zmyślasz? Wcześniej TR go ciągnął za koszulkę, ale to się kwalifikuje na ewentualny rzut wolny. Sędzia uznał, że kołowy doszedł do czystego rzutu i puścił grę, to znaczy, że w końcu możesz przestać płakać po 2 latach, że Flensburg nie był słabszy, tylko zasłużył na awans przez remis.
Jeśli według Ciebie jedna wątpliwa decyzja powinna odbierać prawo do dyskusji o sędziowaniu przez 120 minut dwumeczu, bo była pod koniec, to masz niestety spore problemy z oceną skali zjawisk. Albo robisz to celowo, bo masz ból pewnej części ciała i udajesz świetnego niezależnego eksperta.

Nie umiesz odnieść się do wyliczonych konkretnych błędów sędziowskich ze spotkania z PSG. Już przed meczem były sygnały, że będzie słabo sędziowane. I tak niestety było, PSG mogło sobie pozwolić na większą agresję w obronie (czołganie Julena, popchnięcia w locie Alexa przy rzutach, żenująco niska liczba kar dla bardzo agresywnej obrony, głównie Mollgarda i LK) oraz w ataku (przejścia linii przez Nielsena, teatrzyki "twardziela" Karabaticia, granie ostatniej akcji minutę, dwójka dla Jurkiewicza przy odbiorze piłki). PSG jest na tyle dobrą drużyną, że nie potrzebują pomocy sędziów.
Dlaczego Vive było cofane przy wznowieniach 4 razy, a PSG ani razu? Myślisz, że oni mieli każde wznowienie perfekcyjne, a Vive gra jak juniorzy, co nie znają zasad? Przegraliśmy przez zwalone setki w 1 połowie, ale sędziowie dali dodatkowe kilka bramek bagażu i większy luz Paryżanom przed rewanżem.

[

jak chcesz być taki skrupulatny, to powiedz mi za co była dwójka Dzidziusia w 59:57 (filmik youtube - 8:00 ). Za wyskok prosto z rękami w górę i to, że Lauge w niego wpadł? Śmieszny jesteś z tym nieobiektywnym i kłamliwym płaczem. Patrz na obie strony, czego wymagasz od innych. Szkoda, że nie od siebie.
Jak zwykle ogromna pomoc od arbitrów dla słabiaków z Kielc, którzy tylko dzięki nim weszli do F4. Kara dla Jureckiego zupełnie nie ułatwiła Flensburgowi zagrania z kołem w ostatniej akcji.
Nie spodziewam się odpowiedzi, znając życie to pewnie coś posmęcisz, że Kielce w 1981 wygrały mecz w lidze dzięki błędowi sędziego i nie mamy prawa mówić, że teraz nam słabo mecz sędziowali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Arkady 241

Otóż to. Wznowienia, też wydaje mi się iż Paryżanie tak samo jak i Vive nie wykonywali ich w pełni przepisowo. Sędziowie dołożyli od siebie to nie podlega dyskusji, ale wg mnie bardziej niż sędziami powinniśmy się martwić słabą grą w I połowie kiedy obrona wpuszczała wszystko co leciało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
handball Wybrzeże

To ja tobie polecam wizytę u okulisty i koniecznie zajrzyj do przepisów. Ciagnięcie za koszulkę (szczególnie przy wychodzeniu na pozycję pewną do zdobycia brami) i z tego tylko rzut wolny? Hhmm no to gratuluje wiedzy. Reichmann stał metr od Mogensena w chwili oddawania rzutu? To to oświeć mnie geniuszu jak to zmierzyłeś? Wiesz z jakiej odległości jest wykonywany rzut karny i na którym metrze znajduje się linia pola bramkowego? Jeśli wiesz, to zmierz sobie ten swój metr jeszcze z 50 razy, to może sam w to uwierzysz. Dalej, 2 minutowa kara dla Reichmanna za ciągnięcie za szmaty jest obligatoryjna, a co więcej Reichmann jest w kontakcie z Mogensenem aż do momentu rzutu, a mało tego w chwili oddawania rzutu ma stopę za linią. Zetrzyj łzy z oczu i popatrz co się dzieje dalej w akcji, a nie strzelasz fotę z momentem, który jest dla ciebie wygodny. No i jeszcze jedno, wrzuć ten film, gdzie końcowa akcja jest kilka razy odtwarzana na zwolnionych obrotach, a zobaczysz więcej. Ja nie mam żadnego bólu, bo ani mnie ziębi ani grzeje czy weszliście słusznie czy nie, czy wczoraj wygraliście czy tez nie. Co do bólu pewnej części ciała, to znajdziesz go u wielu swoich kumpli po szalu, a jeśli nie wierzysz to cofnij się do ich komentarzy po meczu. Trzeba umieć się pogodzić z porażką i tyle. Czołganie Julena? Hmmm. To lepiej popatrz co Julen odwala na zasłonach. W naszej lidze to i tamto przechodzi ale LM, to już jest inny klimat. Jeśli nie wiesz lub udajesz, że nie wiesz o czym piszę, to polecam chociażby akcję chyba z 19 minuty 2 połówki na Genshaimerze, a bezpośrednio potem jego akcje przy powrocie do obrony, gdy powalił Genshaimera. Tego nie widziałeś czy tylko było to niewygodne? Poza tym to nie bardzo wiem, gdzie ty widziałeś agresywną grę LK? Przecież facet od chyba 8 minuty nie grał, bo zszedł z kontuzją. Oj czyżby cie jeszcze samogon trzymał? Zgadzam się co do wznowień i do bramki Nielsena, po wyjściu z koła. Fakt, że mecz był twardy i PSG grało twardziej od ok. 10-12 minuty, jak zobaczyli co się dzieje. Liczba kar podobna, no ale po stronie Kielc jest jeszcze akcja - perełka Kusa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Hehehehe aż nie chce mi się wierzyć że Ares90 wstawił ten filmik, który nijak się ma do opisywanej przez niego sytuacji.Tobias od samego początku nie jest zainteresowany piłką i ciągnie gracza Flensburga za koszulkę, nawet w momencie oddawania rzutu go nie chce puścić, tylko nie ma tyle siły żeby utrzymać przeciwnika. Bezdyskusyjny rzut karny i wykluczenie, a już zwłaszcza przy obecnym, "koszykarskim" modelu sędziowania. W chwili obecnej żaden sędzia by się nie odważył nie gwizdnąć karnego w tak ewidentnej sytuacji bo inaczej byłby druk i żadnym przepisem arbiter by się nie wybronił.

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

No otóż to. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że on pewnie wierzy w to co pisze? Przecież spokojnie klatka po klatce, widać jak akcja przebiega, a te argumenty o rzucie wolnym za ciągnięcie za koszulkę, to chyba mu się z przepisów w zbijaka wzięły bo logicznego wytłumaczenia nie widzę? Ogólnie mi chodziło tylko o to, żeby pokazać, że sędziowie mylą się w obie strony i były mecze, gdzie Kielce na tym skorzystały ale jak sam widzisz zaraz zaczęła się wyliczanka błędów. Podobnie sytuacja z wczorajszym meczem. Można obejrzeć sytuację z wczoraj z Julenem, którą opisuję. Widziałeś co PSG robiło wczoraj z 2 linii? Lali jak chcieli i gdzie chcieli. Czy powodem tego też była ich agresywna obrona? No ale co tam, jak znam życie to i tak te sreberka będą tak samo zawijane ... Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Sam nie rozumiem Waszej dyskusji nt sędziów. Vive dało dupy w I połowie i tyle, gdyby wykorzystali to co mieli, gdyby obrona grała mocno agresywnie, przy tak wspaniałych kibicach to podstawa bo zawsze można wywierać presję na arbitrach żeby tych paru gwizdków nie gwizdnęli i wynik byłby bardziej na styku to wtedy można wyliczać błędy arbitrów a tak dla mnie szczerze liczy się w tym momencie tylko to że Vive zawaliło I połowę to miało wpływ na cały mecz. Dyskusji tej nie powinno być bo co to da skoro drużyna słabo gra...

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Obejrzałem tylko pierwszą połowę i w odniesieniu do powyższego artykułu nie widziałem jakiejś ostrej gry paryżan. W wielu sytuacjach wyszły po prostu słabsze warunki fizyczne, jak w przypadku starć Sagosen vs Alex, gdzie Hiszpan spłynął po parkiecie jakby go Norweg ściągnął za koszulkę do parteru, a mimo to Sander wyleciał na ławkę.
W wielu sytuacjach Julen ma pretensje do sędziów o brak reakcji, ale on często zauważyłem fauluje wypinając cztery litery i nie zawsze sędziowie mu to gwiżdżą. Kiedyś Jurecki szedł w ataku jak taran, mogli go tłuc po twarzy i nic. Obecnie już chyba nie jest tak mocny fizycznie i coraz częściej ugina kolana i celowo się ślizga sugerując faul na 2 minuty.
Przez zmiękczenie przepisów narasta liczba boiskowych cwaniaków i dochodzi do sytuacji, że chłopy 2 metry wzrostu i 110 kg wagi przewracają się po kontakcie z zawodnikiem postury Eggerta. Jedni sędziowie się nabierają, inni nie i potem są pretensje.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Na 3 sekundy przed końcem był ofens, a nie 2 Jureckiego. Wniosek? Sędziowie wypaczyli końcówkę. Ergo nie było by dyskusji o karnym. Polecam wazelinę na ból pewnej części ciała. Jeśli uważasz, że Felensi z sędziami byli lepsi od Vive to ok. Nawet w Raichu widzieli, że anderson powinien wylecieć oraz, że sędziowie po za karnym to im pomagali ///9ofens na Jureckim na 3 sekundy przed końcem meczu !)

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Dajesz 2 przykłady. Szoda, że podczas meczy z Flensburgiem to oni poza ta jedną sytuacją to wszystkie były na ich korzyść. Np chwile wcześniej Jurecki wyleciał za nic. A w ogóle drukowaniem był brak czerwonej dla bramakrza felensów lub skrzydłowgo co faulował niby jachala (faul z tyłu w kontrze to też czerowna). Do tego jedna cyz dwie kary dla Kusa też z kapelusza. NP po krokach Mahego. Powinna być kara dla Lauge za faul na Lijewskim - ściągał go w dół trzymając z tyłu za koszulkę - to wtedy gdy jeszcze zdaje się staną Lijkowi na nogę i ten doznał urazu. Co do Nikoli 2 zasłużona, ale tez trzeba się liczyć, że trafiając w twarz dostanie się czerwień.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.