Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów. Trzydzieści minut katastrofy. PGE VIVE przegrało z PSG

Szczypiorniści PGE VIVE przegrali pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie ulegli Paris Saint-Germain 28:34.

przeczytaj cały artykuł

Arkady 241

Nie wiem co powiedzieć... pierwsza połowa była fatalna i tyle. Krzyczałem do telewizora dlaczego obrona gra tak płasko, przecież oni na luzie rzucali bramki z 7 metra, nie było podwyższenia obrony. Dlaczego nikt do Hansena nie wychodził czy do Nikoli... II połowa była lepsza. Szkoda że to Mamić wyszedł do tego rzutu wolnego, ja bym mimo wszystko zaryzykował Karola bądź Alexa czy Janca. Na 99 PSG w Kolonii ale nadal wierzę że Vive stać na odrobienie strat. Pierwsza połowa zaważyła na wszystkim, nie chodzi nawet o to iż Omeyer zamurował bramkę, bardziej o to że nasza obrona w ogóle nie pomagała bramce. Co ciekawe, wg mnie Kus był jednym z lepszych w naszym bloku defensywnym, szkoda tylko że nikt z "dwójek" nie wychodził do armat Paryżan...
A i jeszcze apropo transferów, szkoda że Bertus nie mógł postarać się o Morrosa, typowy defensor zawsze potrzebny.
Drugi edit: Ktoś niżej napisał dlaczego Mamicia nie było w ataku. No właśnie, w pewnym momencie widziałem II linię w osobach Kaczki-Deana-Alexa. Dlaczego tam nie było Marko?
No i kwestia bramkarza. Specjalista najwyższej klasy potrzebny od zaraz. Wolff czekamy. Wydaje mi się iż Bertus może spróbować poprosić o wyższą kwotę od miasta właśnie by wykupić kontrakt Andreasa. W tej chwili Ivić to firanka a Sławek dobre mecze przeplata słabszymi, jeśli miałbym już zostawić to Sławka z Wolffem. Niestety nie wiem jak sobie radzi Cupara w ASOBAL.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballo

Jeżeli chodzi o Cuparę to śledzę jego mecze regularnie od jakiś 3 sezonów, więc można powiedzieć, że niestety ten sezon ma trochę słabszy niż 2 poprzednie. Nawet nie widać tego po procentach w bramce, bo te są całkiem niezłe, ale jakościowo te interwencje nie są takie jak wcześniej. Niemniej jednak nadal to materiał na świetnego bramkarza i chyba może dać troszkę więcej niż Filip Ivić chociaż to jeszcze nie jest godne zastępstwo dla Sławka. Zobaczymy jak odnajdzie się w Kielcach, bo procenty bramkarza w dużej mierze zależą od obrony. Kiedy ktoś rzuca na kontakcie albo ma tylko jeden róg odsłonięty, bo drugi zasłania blok to też o takie interwencje łatwiej. Co nie zmienia faktu, że dzisiaj Omeyer nie bronił tylko w sytuacjach prostych, dużo było sytuacji jeden na jeden, które zwyczajnie wygrywał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Arkady 241

Jeśli nasza obrona by zagrała na przyzwoitym procencie, jestem skłonny zaryzykować zdanie iż wynik byłby na styku. Chyba przyznasz mi rację że obrona zawaliła pierwszą obronę. Była tak płaska że największe strzelby Paryżan nie miały problemu z ładowaniem bramek.
Swoją drogą dużo krzywdy nam sprawiło prawe skrzydło, w I połowie był taki moment gdzie Alex fatalnie podał bo Benoit już był między nim a chyba Kaczką bądź Jureckim no i Paryż zdobył piłkę...
A co do Cupary to dzięki za newsa, zobaczymy co zrobi ta mieszanka choć chyba bym wolał parę Szmal Cupara w tej chwili. Ivić od 1,5 roku jest pod formą.

A co do Pana o nicku shower to tak, w tej akcji powinien być rzut karny, nie ulega to wątpliwości. A wiesz że była jeszcze jednak pewna sytuacja i tym razem na korzyść Flensburga? Andersson wyszedł ze swojego pola i sfaulował bodajże Jachlewskiego, nie było by w tym nic dziwnego może gdyby nie to iż z tego co pamiętam zahaczył jego nogi... rękami! Ewidentna czerwona kartka.

| Odpowiedz
blokuj
shower

dlatego nie ma sensu winić sędziów, no chyba że ewidentnie faworyzują jakąś drużynę jak to było np. z Katarem. Sam wiesz że co innego błąd sędziów w 20 minucie a co innego w ostatniej decydującej akcji. Flensburg ma 2 bramkarzy wysokiej klasy i wcale nie jest powiedziane że drugi byłby gorszy a może nawet lepszy, tak samo jak to czy Flensburg wykorzystałby karnego bo może Sławek by to wyjął i nie byłoby tematu. Moim zdaniem wczoraj sędziowie wcale nie wypaczyli wyniku, Vive po prostu było o klasę słabsze i dobrze że PSG zrobiło jak Veszprem i 20 minut przed końcem odpuścili, bo gdyby nie to byłaby totalna kompromitacja.
Ktoś pisał że Abalo podparł rzut, przeciez każdy skrzydłowy tak robi, większość rzutów jest podpartych, tak samo jak kołowi często już leżąc oddają rzut i sędziowie to uznają. A może wprowadzić VAR??? hahahahh mecz trwałby 3 godziny :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Arkady 241

A czy ja mówię że zmiennik Anderssona był gorszy? Nie. Tylko dla zasady za ewidentne przewinienie powinien dostać czerwoną.
Teraz wyjechałeś nieźle z tymi 10 sekundami Veszprem, nie ma co. Jak się nie znasz to po co się odzywasz. Mówisz że sędziowie pomagają Vive, pamiętasz mecz w HL Vive-Veszprem? Pamiętasz jaki cyrk odwalali sędziowie? Ale to się nie liczy bo to było przeciwko Kielcom. To też było jawne wypaczenie wyniku jak w Katarze. A ostatnia akcja w HL dla Barcelony na 30-30? Poza tą pomyłką z karnym we Flensburgu naprawdę jakoś sobie nie przypominam by sędziowie wypaczyli Kielcom jakieś sytuacje że wynik. Czyli wg Ciebie to nic że Andersson za ewidentne złapanie rękami za nogi zawodnika nie dostał czerwonej kartki, ale karny przeciw Kielcom powinien już być i o to walczysz. A może wykonawca "siódemki" z Flensburga by nie strzelił? Skoro zmiennik Szweda w bramce miałby być nie gorszy od starszego kolegi, to i zawodnik Niemców mógłby spudłować. To tak wg. Twojej logiki.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Ulega wątpliwości. Zawodnik rzucał po przekroczeniu linii ;). Wtedy z tego co wiem za faule taktyczne nie było karnych. Wniosek wolny i 2 dla Tobiasa, ale cały mecz pomagali Felensą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
cezarWP

Ivić przychodził do Kielc w glorii świetnego bramkarza otrzaskanego w LM. Cupara przychodzi... no właśnie, bo rozegrał jeden fajny sezon w lidze silnej, bo gra w niej Barcelona ? Wszystko przed Cuparą, ale w Wolffie miejcie ufność :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
handballo

Wybacz, ale się zupełnie nie zgodzę. Ivić o czym wspominałem tutaj przed jego przyjściem grał katastrofalnie przez cały sezon poprzedzający jego przyjście oprócz bodajże 3 meczów, a starałem się oglądać jego wszystkie mecze w LM i część w Lidze SEHA. Rzucali mu przeciętni skrzydłowi z ostrego kąta po krótkim słupku. W Kielcach miał dobry początek, ale przy całej sympatii dla tego chłopaka uważam, że ma duży problem ze stabilizacją i jednak sporo mu brakuje do poziomu czołowych bramkarzy w LM. Ivić był wielką nadzieją Chorwatów, ale jakieś 4-5 lat temu kiedy pokazywał się w Zagrzebiu z niezłej strony. Od tej pory nie zrobił żadnych postępów i wypadł z kadry. Wiadomo, że to wciąż stosunkowo młody bramkarz i może przyjdzie czas kiedy faktycznie odpali, ale póki co nie ma tej jakości, której potrzebują Kielce. Polityka odmładzania jest jak najbardziej w porządku, ale mając dwóch tak młodych bramkarzy w następnym sezonie, którzy jednak nie mają jeszcze takiej stabilizacji formy można mieć obawy o bramkę w następnym sezonie.

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Nie ściągnęły szrotu tylko bramkarza na dorobku, który miał być inwestycją. Na takiej samej zasadzie jak Wisła ściągała Corralesa. Nie był od razu gotowym graczem, ale pod okiem Górala szybko wszedł na wyższy poziom, a Filipowi brakuje tego pójścia do góry i stabilizacji na tym wysokim poziomie. Stanął w miejscu już jakiś czas temu i od tej pory nie robi znaczącego postępu. Napisałeś, że przychodził jako świetny bramkarz, więc chciałem to sprostować, bo to bardziej media chciały zrobić z niego gwiazdę bramki na lata niż faktycznie przemawiała za tym jego gra. Mam nadzieję, że Filip pod okiem nowego trenera bramkarzy faktycznie się rozwinie, bo to trochę słabe, że jedna z najlepszych drużyn w Europie nie miała takiego trenera. Trzymam za niego kciuki, bo jest naprawdę sympatycznym człowiekiem, ale gdzieś coś poszło nie w tą stronę co trzeba.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.