Wątek dotyczący artykułu

PGNiG Superliga Kobiet: świetny finisz lublinianek. MKS o krok od dwudziestego złota

Patrząc na tabelę oraz aktualną formę MKS Perły Lublin, walka o mistrzostwo wydaje się rozstrzygnięta. Drużyna z Koziego Grodu pokonała na wyjeździe Metraco Zagłębie Lubin (24:20) i ma już na swoim koncie trzynaście punktów więcej od wicelidera.

przeczytaj cały artykuł

Marcin Koza

Przez ostatnie 30 lat tylko 4 razy tytuł zdobył ktoś inny - 2 razy Gdynia co jest na skraju upadku, raz Gdańsk co już padł i raz Lubin.
Szczecin, Elbląg, Koszalin ledwo zipią próbując za grosze sklecić zespół na medal.
Tylko u was na bogato ale czy mecze plus 10 bez żadnych emocji i kolejne tytuły długo przed końcem sezonu to jest to o czym marzysz?
Tylko duet Karkut i Kulesza utrzymuje Zagłębie przy życiu jak odejdą to padnie sekcja i z kim będziecie rywalizować?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grieg

Jeśli bierzesz pod uwagę ostatnie 30 lat, to musisz doliczyć także m.in. dwukrotny tytuł dla Elbląga w pierwszej połowie lat 90., bo Montex zdobył pierwsze mistrzostwo niecałe ćwierć wieku temu w sezonie 1994/95.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mark211

Mijasz się z prawdą. Historię Montexu piszemy od 1991 lub 92 roku (sam już nie pamiętam czy Montex był z nami 2 czy jeden sezon w 2 lidze) a w E-lipie jesteśmy od 93 czyli 24 sezony a nie jak napisałeś 30. W tym czasie było 2 x 4 miejsce, 1 x brąz, 2 srebra i 19 mistrzów.

| Odpowiedz
blokuj
Grieg

Montex został sponsorem MKS-u w 1992 r., a więc pod nowym szyldem na zapleczu ekstraklasy spędziliście jeden sezon, czyli od razu awansowaliście.

| Odpowiedz
blokuj
Mark211

Cóż 89 i początek lat 90 jakoś dziwnie zlewa się w pamięci;) (matura, szaleństwa, praca za granicą) w Lubelskim sporcie także dużo się działo (żużlowy Motor w gazie - 91 wicemistrzostwo, a to od dziecka wiodąca dyscyplina). Dzięki za przypomnienie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Grieg

Faktycznie, wtedy w ekstraklasie grali jeszcze piłkarze Motoru i koszykarki Startu. Później nastąpił kryzys i dopiero szczypiornistki zapełniły powstałą lukę i zaspokoiły z nawiązką zapotrzebowanie na sportowy sukces w Lublinie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Montana

Dokładnie tak było.W 1992r
Wszedł do klubu Tadeusz Strzęciwilk. Do Lublina wróciła Iwona Nabożna z Wrocławia stając się liderką drużyny z którą awansowała do dzisiejszej Superligi. Pamiętam te piękne chwilę jak dziś, bo od tamtego roku zacząłem swoją przygodę z Montexem.

| Odpowiedz
blokuj
Marcin Koza

Ok, ostatnie 24 sezony licząc obecny to 20 x złoto a 4 dla innych.
Chodziło mi o to że w tym sezonie macie emocje tylko w meczach z Lubinem, Gdyniom i Elblągiem.
W nowym odpadnie Gdynia a i w Elblągu morze być różnie więc kibicujcie Karkut by mieć chociaż jednego rywala

| Odpowiedz
blokuj
Grieg

MOŻE być różnie, oby tylko bez powtórki z Trójmiasta. Możliwe, że w nowym sezonie do czołówki ligi dołączą Kobierzyce, gdzie od kilku lat widać wyraźny progres i rozsądną strategię rozwoju klubu.

| Odpowiedz
blokuj
Marcin Koza

Kobierzyce wejdą do 6 kosztem Gdyni ale rywalem Lublina na pewno szybko nie będą.
Meble wylatują z męskiej superligi, jeśli ich kasa pójdzie na Start to będzie w Elblągu dobrze ale jeśli nie i Kram się wycofa to będzie kolejny biedaklub

| Odpowiedz
blokuj
Montana

Ale My cały czas kibicujemy p.Bożence.Co było słychać choćby na ostatnim meczu PP ;-). ps.Garbaty może potwierdzić :-)

| Odpowiedz
blokuj
Wielbuond

Pisałem o tym, czy Wam się nie nudzi śpiewanie Pani Trener ;).
Wiem, że jest wcześnie. Wiem, że powinienem w środę, ale gratuluję 20 mistrzostwa. Jak mawia pewna zawodniczka "nic nie dzieje się przypadkiem" i ten ważny mecz macie z aktualnym Mistrzem. My teraz mecz ze Startem, będzie się działo.

| Odpowiedz
blokuj
rogoMKS

A weź nie śpiewaj, jak ona się tak śmiesznie złości :)
Ale tak to już jest - kiedyś pokazywała w naszą stronę różne brzydkie gesty, to teraz jej śpiewamy i śpiewać pewnie jeszcze długo będziemy.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Mark211

Jeżu kolczasty!!! Ja robię błędy ale jak zauważam twoje to znaczy to to są byki. Gdynią nie Gdyniom, może nie morze I proszę o ścisłość jeśli liczysz tegorocznego majstra to licz że jest to nasz 25 nie 24 sezon.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Maćko18

To nie dyktando XD Gościu popełniłeś takie błędy, które każdy by zauważył, więc odrobina pokory i już tam do słownika śmigaj.

| Odpowiedz
blokuj
Mark211

Nigdy wcześniej nie zwróciłem nikomu uwagi na temat ortografii. Jak napisałem w dzisiejszej szkole bym był dyslektykiem, a pomimo nauki słownika na pamięć i tak byłem według polonistki leniem (padały i ostrzejsze określenia). Ale "morze" bez wody to może, a ta odmiana Gdyni to już mistrzostwo świata. Sory ale nawet mnie oczy zabolały.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Raf1

"Szczecin, Elbląg, Koszalin ledwo zipią próbując za grosze sklecić zespół na medal"

Uśmiałem się. Poza tym kolego znawco, Szczecin ma w dorobku mistrzostwo Polski w 1991, więc twoja wiedza z historii rozgrywek ( nawet biorąc pod uwagę ostatnie 30lecie) jest słaba. Sam strzelasz sobie w kolano takimi "kwiatkami" . O błędach ortograficznych na poziomie szkoły podstawowej nie wspomnę. Koledzy z Lublina właściwie cię wypunktowali.

| Odpowiedz
blokuj
Marcin Koza

Gratuluje dobrego samopoczucia.
Odejście sponsora, kolejny fatalny sezon w lidze, same przegrane w 6.
Brak dobrych transferów w ostatnich latach bierzecie tylko młodzież za grosze.
I Roszak co była za słaba by grac w waszym klubie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.