Wątek dotyczący artykułu

Simone Moro gotów iść zimą na K2 razem z Polakami. Wymienia trzy nazwiska

Choć Simone Moro zarzekał się, że nigdy nie pójdzie zimą na K2, teraz sugeruje złamanie obietnicy danej żonie kilka lat temu. W rozmowie z "Newsweekiem" mówi, że próbę zdobycia drugiego najwyższego szczytu świata mógłby podjąć razem z Polakami.

przeczytaj cały artykuł

Kajlo PL

Każdy jeden z nich ... mam na myśli wszystkich alpinistów na świecie ... zrobiłby tak samo ... i mieliby racje ... w ogóle ogromny mam podziw do tych ludzi ... Boże czuwaj nad nimi ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
qw3

jak by jechał za własne pieniądze to może sobie atakować jak chce i kiedy chce. w innym przypadku ma obowiązek działać grupowo, w przeciwnym razie nie powinien brać udziału w wyprawie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kajlo PL

Z całym szacunkiem ziomek ale himalaizm to Nie szachy ... tam jak jest okazja to trzeba ja wykorzystać bo 2 być nie może ... kumasz brachu !!???

| Odpowiedz
blokuj
Kajlo PL

Wiesz że mam ... tylko masz wbitą w łeb doktrynę działania w grupie i też jestem za ale jak już wspomniałem jeśli jest okazja to trzeba próbować ... bo 2 być nie może ... nie ryzykując życia innych co najwyżej swoje ... tak jak zrobił Denis ... bardzo dobrze zrobił .... jak ktoś myśli inaczej to raczej w himalaizm Nie powinien się bawić .... tak uważam !

| Odpowiedz
blokuj
Kajlo PL

Przecież była ... co ty teraz sugerujesz !? Dopiero później się pogoda zmieniła niestety na gorszą ... Bielecki opisywał tą sytuację z Denisem i mówił że była pogoda tylko on się nie zaaklimatyzowal jeszcze ... pisał o tym na Twitterze bodajże ...

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Nie było. A przynajmniej takiej, która gwarantowała zdobycie K2. W dodatku jednemu himalaiscie.
Powyżej 7,500 metrów nie było założonych poręczówek, co w praktyce uniemożliwiało myśl o zdobyciu szczytu.
To było tak prawdopodobne jak skok bez spadochronu z samolotu będącego na 10000 metrów.

| Odpowiedz
blokuj
qw3

chyba cały czas nie bierzesz pod uwagę jak drogie są to wyprawy (i Urubko nie jechał tam za swoje).
ta wyprawa nazywała się "narodowa zimowa wyprawa na k2" i była prawie w całości sponosorowana przez ministerstwo sportu i państwowe spółki jak Orlen..

| Odpowiedz
blokuj
Kajlo PL

I Lotos chociaż mają fuzje to wypada pisać że Lotos ... bo zachowały swoje oddzielne nazwy ... :-) zgadzam się ale zrozum o co mi chodzi ... mają działać w grupie i współpracować ... jak najbardziej jestem na TAK !
Ale jeżeli nadejdzie okazja to atakować .... Denis cały czas pracuje w grupie i bez niego to by było bardzo duże osłabienie ... no ludzie co y macie z głowami to nie rozumiem kompletnie !!! Poszedł sam na szczyt bo Bielecki nie czuł się Sie na siłach ... nawet umieścił wpis że Denis się go pytał czy chce iść z nim odpowiedział ze jest zbyt słaby a Denis wiedział ze czas goni a że była pogoda to ruszył sam i nikogo na utratę życia nie naraził a Bieleckiego jak już mówiłem informował .... w czym wy macie problem bo naprawdę nie rozumiem !!!??? Już mówiłem to nie szachy i jak jest okazja to się naciera....

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.