Wątek dotyczący artykułu

Żużlowiec Falubazu miał wypadek, spadł mu kask z głowy. Jest w ciężkim stanie

Wojciech Pilarski, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, w piątkowy poranek miał wypadek drogowy. Z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

przeczytaj cały artykuł

Anthia Anakritos

Chwileczkę, ale z przekazu prasowego wynika, że zawiniła przede wszystkim kobieta. On również, bo jechał bez uprawnień i z nadmierną prędkością, ale gdyby miał uprawnienia to co, kierowcy samochodu nie obowiązuje sprawdzanie w lusterku, czy nikt go nie wyprzedza?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Anthia Anakritos

Nie pochwalam go absolutnie. Po prostu wiem, że kierowcy nie zauważają motocykli i skręcają na pamięć. Wiadomo, że motocykliści i rowerzyści jeżdżą, że tak to ujmę - specyficznie, więc trzeba mieć oczy często w lusterku. Kobiecie też nie zazdroszczę, będzie miała wyrzuty (oby nie) przez długi czas.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lipa_ml

I co z tego że skręcała ? Skąd wiesz czy było 120 ? Do momentu oficjalnego podania przyczyny nie ma się co wypowiadać. Kierowcy i motocykliści mają takie same prawa i obowiązki . Motocykliści nie są gorsi. Wśród motocyklistów są debile tak samo jak wśród kierowców samochodów. Statystycznie wypadki motocyklowe w większości są winą kierowców samochodów ! Kierowcy samochodów często nie patrzą w lusterka albo gadają przez telefon i w ogóle nie zwracają uwagi co się dzieje poza przednią szybą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Maciej Falubaz

Było, przeczytałeś co napisałem, byłem przy tym wypadku i widziałem ta prędkość,rozmawiałem zreszta też z gliniarzami, w momencie uderzenia motor jak wcześniej napisałem,wyleciał ponad 4 metry w górę i rozlecial sie na kawałki,całe szczęście,że nikt z przechodniów nimi nie dostał, kolejna sprawa jest to co przy nim znaleziono,to skończony deqil i tyle,zero współczucia dla takiego kretyna

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Maciej Falubaz

Ale jak on stał ona zaczęła hamowac, on odkręcil gaz i za chwile walnął w nią, tam wszystko trwało chwilę,zresztą zobaczymy co będzie we krwi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
DanGW

ciezko tu wyczytac o jakis szczegolach ale jesli on skrecala w lewo to ona musial ja wyprzedzac jesli wyprzedzal to mial obowiazek upewnic sie ze nikt z przodu nie wykonuje manewru skretu. tak wiec jego wina. jesli ona skrecala w lewo to oznacza ze robila to ze skrajbego pasa co za tym idzie on jechal na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku na ciaglej. znowu jego wina. jeali ona skrecala to musialo to byc sjrzyzowanie a tam jest zakaz wyprzedzania. nie wiem cxy jest sens sie dalej doszukiwac. wstepnie w 100% winny on ale najwazniejsze teraz to jego zdrowie a pozniej szukanie winnych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Maciej ZG

To nie jest takie oczywiste jeżeli skręcasz w lewo na przerywanej i nie dasz kierunkowskazu wcześniej to wina jest twoja. Bez szczegółów mówienie o winie jest bezsensowne. Oby wrócił do zdrowia

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Czuczo Gomez

Pokaż mi w kodeksie drogowym, fragment z bajki o tych Twoich lusterkach? Na skrzyżowaniach jest zakaz wyprzedzania pojazdów silnikowych i tyle. Szkoda chłopaka, ale jaszcze bardziej szkoda ludzi opowiadających brednie o patrzeniu w lusterka, bo motocykle są wszędzie, nawet tam gdzie im być nie wolno.

| Odpowiedz
blokuj
jokee

I tyle? Wcale, że nie! bo jest też przepis mówiący : Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem zmieniającego zajmowany pas ruchu – 250 zł i 5 punktów karnych. Kto jest bardziej winny? Sądy mają problem z takimi sytuacjami i różnie orzekają. Ale ty wiesz lepiej....Ps. mi też szkoda pseudofachowców wypisujących bzdury w internecie na tematy, o których mają średnie pojęcie.

| Odpowiedz
blokuj
jokee

Ale ja nie napisałem, że on mógł wyprzedzać. Oboje złamali przepisy i teraz sąd ( bo to jest wypadek) będzie rozstrzygał kto był "bardziej winny".

| Odpowiedz
blokuj
Anthia Anakritos

No niestety muszę odpowiedzieć osobiście, chociaż tego nie chciałem. Osobę mi bliską, jadącą z uprawnieniami i z odpowiednią prędkością doprowadziła do kalectwa kobieta, która nie spojrzawszy w lusterko i nie włączając kierunkowskazu postanowiła nagle skręcić w lewo. Co z tego, że poniosła konsekwencje.

| Odpowiedz
blokuj
Anthia Anakritos

Mnie naprawdę nie chodzi o to, żeby się sprzeczać, tym bardziej, że nie znam szczegółów. Piszę co wynika z tego, co przeczytałem plus to co w życiu widziałem. Poczekajmy na dalsze doniesienia. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.