Wątek dotyczący artykułu

PGNiG Superliga: Górnik pod powierzchnią. Gwardia w półfinale!

Gwardia Opole nie dała sobie wydrzeć awansu do półfinału Superligi. W rewanżu zagrała świetne spotkanie, wprawdzie przegrała 23:25 z NMC Górnikiem Zabrze, ale obroniła przewagę z pierwszego meczu i po raz pierwszy od 1964 roku znalazła się w czwórce.

przeczytaj cały artykuł


Cbc

Brawo Gwardia! Wielki sukces i pierwszy półfinał od 1964 roku! Najmłodsza ekipa a pod wodzą Rafała Kuptela takie wyniki. Coś pięknego! Czy Marek Daćko ma coś do dodania w kwestii „zasług”? :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kip

Bardzo młoda faktycznie.Tarcijonas 34 , Malcher 32 , Dementjev 31 , Zadura,Jankowski - 31, .Łangowski 28 , Mokrzki 27. Jedyni faktycznie młodzi co "wąchają" plac to Mauer 20 i Siwak 21.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liton

Jak klub powstały w 2016 roku może mieć pierwszy półfinał od 1964 roku? Czyżby jednak obecna Gwardia była kontynuatorem poprzedniej? Jeżeli tak to wypadałoby oddać pieniądze zawodnikom za rok 2015. Jaka najmłodsza ekipa? Gwardia to doświadczeni zawodnicy z młodymi skrzydłami i ławką nie wąchającą za długo parkietu. Takie są fakty. Rozumiem radość po wielkim sukcesie, ale po co zaklinać rzeczywistość?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cbc

Ja się za włodarzy klubu wypowiadać nie będę. Sukces piłki ręcznej z Opola pod tytułem Gwardia nie podlega dyskusji. A kwestionowanie tego, ze w Opolu stawia się na młodych to czysta złośliwość, bo inne zespoły z podobnym potencjałem stawiające na młodzież (np. Wybrzeże) z walki odpadły. Jeżeli sądzisz ze można osiągnąć półfinał bez choć kilku doświadczonych graczy, to gratuluję poczucia humoru. Reasumując, jak widzę, Twój komentarz ma na celu jedynie dogryzienie Opolanom i umniejszenie wielkiego sukcesu Gwardii, a drużynie i kibicom nikt humorów nie popsuje :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liton

Tarcijonas, Malcher, Dementjev, Zadura, Jankowski, Łangowski, Mokrzki to rzeczywiście młodzi zawodnicy. Poza Dementievem reszta stanowi o sile zespołu i jest jego liderami. To, że zespół jest uzupełniony młodymi zawodnikami, którzy niewiele grają nie powoduje, że w Opolu stawia się na młodzież. Niech w pierwszej siódemce będzie 4 młodych zawodników, którzy stanowią o sile zespołu to wtedy będzie można tak powiedzieć. Na ten moment wózek ciągną doświadczeni + Mauer. Porównanie do Wybrzeża, które rzeczywiście gra młodymi zawodnikami jest trochę nie na miejscu, bo w Wybrzeżu nie mają starych ligowych wyjadaczy jak Malcher, Tarcijonas, czy Zadura, którzy robią różnicę na boisku. Trochę obiektywizmu. Gwardia nie gra młodzieżą, tylko ta młodzież uzupełnia bardzo dobrych ligowców, którzy ciągną ten wózek. Nie umniejszam sukcesu opolan (nie wiem dlaczego piszesz Opolan), bo jak miałbym to zrobić? Walczyli na parkiecie o swoje, okazali się lepsi w dwumeczu i grają w półfinale. Chodzi mi wyłącznie o przekoloryzowanie tego sukcesu. Przeanalizuj na spokojnie statystyki tych młodych na tle tych doświadczony i zobaczysz, czy jednak tak stawia się na młodych. Pisałeś o tym, że to najmłodsza ekipa, a jednak jest inaczej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Piszesz o szacunku, a sam go do innych nie masz. Napisałeś, że Wybrzeże odpadło, a przecież rewanż z Wisła jest dopiero w środę. Rozumiem, że faworyt jest jeden i awansuje w 99,99% ale jeszcze nie awansował. To jest sport. Chcesz, żeby ciebie szanowali, to najpierw miej szacunek do innych. Co do wieku, to Wybrzeże jest dużo młodszą drużyną niż Opole ale u nas to ci młodzi chociaż grają.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Panicz Wiesław

Żartujesz sobie, prawda? Choć sądzę, że to czysta złośliwość, bo tylko udajesz zastanawianie się, czy obecny klub jest spadkobiercą sukcesu z 1964 roku. W 2016 roku nastąpiła jedynie zmiana funkcjonowania klubu. Klub nigdy nie zbankrutował, nie rozwiązał się. To są jakieś jaja - ale w tym kraju robienie z ludzi głupków to już sport narodowy. Równie dobrze można powiedzieć, że każdy z klubów piłki nożnej w Polsce, który przekształcił się w spółkę akcyjną, nie jest kontynuatorem sukcesów z lat wcześniejszych (Legia, Wisła Kraków, Lech).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liton

Jakie przeobrażenie klubu? Przecież w 2016 roku powstał nowy klub nie mający nic wspólnego z poprzednim. Tak przedstawiały to władze klubu i nawet groziły, że pisanie o Gwardii w kontekście poprzedniego klubu będzie karane. Po co zakłamujesz rzeczywistość?
https://sportowefakty....-superligi
http://opole.wyborcza.pl/opole/1 ,35086,20801292,co-sie-stalo-z-nasza-gwardia-jak-powstal-nowy-klub-w-opolu.html?disableRedirects=true (usuń spację po 1, bo nie da się wkleić całości)
Miłej lektury. Szkoda, że nie znasz historii klubu, któremu kibicujesz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wojak Szwejk

Dokładnie jak piszesz kolego, ale tego jest znacznie więcej. Prasa przestała się tym na pewnym etapie interesować, bo w ocenie wielu zainteresowanych sprawą, powstał "układ", którego nie chcieli ruszać, bo macki tego były za wysoko. Byli zawodnicy (min. Wojtek Trojanowski i Sebastian Rumniak) założyli nawet specjalną stronę na FB, opisującą patologię w tym klubie i to, jak zostali jawnie oszukani przez nowy zarząd i co Im obiecywano. Podobnie grający "stranieri" - Rok Simić, Nikola Kedzo, Emir Taletović, Nenad Zeljić, czy Vlado Bozić, którym nie zapłacono zaległych pensji, tak samo jak jeszcze wielu innym. Redaktora, co o tym wcześniej pisał w GW i odkrywał karty, pisząc prawdę, to Go zwolnili, a redakcję sportową w dodatku opolskim chyba zahibernowali, dlatego teraz musi pisać dla NTO, czyli konkurencyjnej gazety, z której nota bene pochodzi obecny prezes KPR GO S.A., będący tam z resztą tak samo dziennikarzem sportowym. Jak sądzisz, jest szansa na krytykę, czy choćby odrobinę prawdy, bez obawy o utratę stanowiska pracy ? A gdzie rzetelność dziennikarska ? Miastem i w mediach rządzi PiS-owski mainstream i tak długo jak to się nie zmieni, prawda nie wyjdzie na wierzch. Trudno dokopać się do dokumentów finansowych, bo do kwietnia nie było ich w KRS-ie. Dlatego tak istotnym jest parcie na wynik, żeby zamazać niechlubną historię, żeby ludzie przestali już o tym gadać, bo tylko sukces sportowy, może dać ewentualną satysfakcję tym, którzy uważali, że przejęcie klubu nie było może i do końca w porządku, ale jak mają za tym iść wyniki, to się na to zgodzą i tak mówi też spora grupa ludzi, która co przykre, nie zna chyba pojęcia "przyzwoitość". Niestety wielu zawodników wyjechało z Opola zwyczajnie oszukanych, a tego jako "starzy" kibice Gwardii nigdy nie zaakceptowaliśmy i nie zaakceptujemy, bo taka sytuacja mogła mieć przecież miejsce w każdym klubie w Polsce. W Twoim też. Nowa ekipa ma na to... wiadomo co... Im nawet nie przeszkadza lżenie przez prezesa stowarzyszenia "nowych" kibiców, na reprezentantów Polski.Nikt tam oficjalnie tego nie potępił. Taka oto świecka tradycja w Opolu się narodziła i nowa jakość na trybunach w nowej hali. Jednak jak to się mówi zwyczajowo przy takich sytuacjach: "karma powraca".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Dobrze napisane. 10/10. Widzę, że niektórym to wystarczy powiedzieć "... wicie rozumicie ino załóżcie krawacik na gumce ...", no i wszystko jest ok. Ze sportowego punktu widzenia, to szkoda Górnika, bo grali bardzo dobry i mądry handball przez cały sezon. Trochę chyba zgubiła ich zbyt duża pewność siebie przed pierwszym meczem ale wg. mnie to kontuzje dwóch podstawowych bramkarzy miały decydujący wpływ na porażkę w dwumeczu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wojak Szwejk

Niestety Panie Wiesławie nie ma pan racji. Proszę zasięgnąć rzetelnych informacji u źródła. To nie jest trudne, wystarczy poszukać zapisów w KRS-ie oraz umowę spółki. Spółka która obecnie gra w SL, dostała dziką kartę. Poprzednia spółka ta, która utrzymała ekstraklasę w sezonie 2015/2016, prawowity beneficjent do nazwy, herbu i historii pod nazwą KS GWARDIA OPOLE, została przez miasto "wyautowana", ale nadal istnieje, choć formalnie nie ma zawodników, ani nie ogłosiła bankructwa, bo są w tej chwili procesy o nazwę i historię, którą to nowa spółka wytrychem prawnym próbuje przejąć cały inwentarz, ale zapłacić już za to nie chce, ani pokryć długów poprzedniczki, za zaległości w wypłatach dla byłych zawodników, których tak samo się pozbyli. Niech pan wyłączy reżimowe media opolskie i nie wprowadza w błąd opinii publicznej. Mnie straszą procesami za pisanie prawdy od dwóch lat. Żaden pozew jeszcze nie wpłynął. Polityczny klub sportowy jest niestety smutnym faktem dla wielu prawdziwych kibiców "dawnej Gwardii", klubu biednego ale uczciwego. Wystarczy, że wejdziecie sobie poczytać prawdę, jak to wygląda z perspektywy opolskich kibiców, po więcej szczegółów zapraszam na niecenzurowaną facebookową stronę Wiernej Brygady - Stowarzyszenia Kibiców Gwardii Opole. Ci co zaraz będą hejtować nad moim komentarzem, to wynajęty przez PiS-owski zarząd KPR-u szwadron trolli. Nie przejmować się tym, my do tego już przywykliśmy. Prym w tym wiedzie niejaki pan Tomasz Wróbel - dyrektor sportowy klubu i radny miejski z Opola, obrażający kibiców Gwardii na swoim profilu FB. Poczytajcie sobie w sieci, kto jest prezesem WiK-u w Opolu, który jest obecnie sponsorem KPR GO S.A. - bo tak sie spółka nazywa obecnie, a nazwa Gwardia Opole była przez Stowarzyszenie Gwardia Opole bezpłatnie przez rok wypożyczona, tak samo jak strna FP i strona internetowa, która została zamknięta, ale domena jest dalej w posiadaniu starej spółki. Dlatego kolega ma rację, tu nie ma mowy o tym, żeby twierdzić, że klub po 1964 ponownie awansuje do półfinału. Tego klubu zwyczajnie nie było. Połączcie w całość fakty. Włączcie myślenie, to nie boli. Zaraz będą głosy, że byłem w zarządzie (starej Gwardii) i dopuściłem się defraudacji 2 milionów, jak nie czterech (przez niecały miesiąc) i dlatego Gwardia zbankrutowała. Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, tak i ta sfera życia została zawładnięta i upolityczniona przez PiS. Panie Wiesławie dla ułatwienia KRS 0000623627 - nowa spółka, z datą kiedy powstał nowy klub, grający dzisiaj na parkietach SL, ale wyraźnie odcinający się od poprzedniczki, a tu KRS stowarzyszenia 0000520375, który jest beneficjentem nazwy i tradycji oraz starej spółki - 0000562342, która powinna być kontynuatorką gry w SL, bo sportowo utrzymał przecież SL, w przeciwieństwie do niektórych klubów, które gdyby nie "reforma" rozgrywek, powinny grać w I lidze,a tak było losowanie z "łapanki" i niejasne kryteria przyznawania licencji. Życzę owocnej lektury. Dla jasności. Aspekt sportowy mnie w tej dyskusji nie interesuje. Z szacunku dla siebie i wielu poczciwych kibiców z Opola. Meczu nie oglądałem, nie interesuje mnie na ten moment ta dziedzina życia. Winien jestem jednak wyjaśnienie tym, którzy wypisują bzdury na forum i zakrzywiają z jakiegoś powodu rzeczywistość, tak jak miłośnicy teorii smoleńskiej. Pozdrowienia dla normalnych !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.