Wątek dotyczący artykułu

Mateusz Skwierawski: Robertowi Lewandowskiemu należy się szacunek (komentarz)

Rzadko zdarza się, żeby Robert Lewandowski tracił kontrolę. Polak dawno nie był tak krytykowany i ma już serdecznie dość tego sezonu. Ale sposób, w jakim wyżywają się na nim niemieccy eksperci, jest po prostu niesmaczny.

przeczytaj cały artykuł


glos_prezesa

Jest tajemnicą poliszynela że RL nie jest lubiany w klubie. W poprzednim zresztą też nie było z tym najlepiej, bo miał tam konflikty nawet ze swoimi rodakami. I nie wynika to bynajmniej z tego że jest Polakiem tylko z jego charakteru. W Bayernie, dopóki wykazywał się profesjonalizmem, wysokimi umiejętnościami i opanowaniem wszystko było OK. W momencie, gdy całkowicie nie wykazał się, w momencie gdy był potrzebny drużynie, zaczął tracić nerwy na boisku i w kontaktach z trenerem, bariera chroniąca go przed krytyką runęła. Jest to zupełnie normalne. Jeśli na dodatek Lewandowski wywyższał się, przyrównywał do najlepszych piłkarzy w Europie, jest tym bardziej oczywiste, że ci którym to było nie w smak odpowiedzieli krytyką, której wcześniej nie mogli artykułować, Na pewno nie bez winy są środki masowego przekazu, które z braku innych wybitnych sportowców w Polsce robią z RL "najlepszym piłkarzem Europy", obrażają się gdy w jakiejś klasyfikacji zajmuje dalsze miejsce, słowem pompują balonik zwany Lewandowskim do granic możliwości. Nawet w tym artykule pada sugestia, że Lewandowski "przerósł Bayern". Skąd taka opinia? Czyżby osiągnął coś więcej niż Bayern?
No cóż, jak król jest nagi mogliśmy zobaczyć podczas spotkań z Realem Madryt. Lewandowski był jednym ze słabszych zawodników. Później w ligowym meczu zaprezentował swoją kulturę wobec cieszącego się powszechnym szacunkiem trenera, który nie tylko jest ponad dwa razy starszy ale i mający na swoim koncie osiągnięcia, których Lewandowski prawdopodobnie nigdy nie będzie miał na swoim koncie. Ktoś napisał w komentarzach, że ten moment to punkt zwrotny w karierze Lewandowskiego i trudno się z tym nie zgodzić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Henryk

Prezesie, Polak Pan Robert Lewandowski, za to co uczynił dla Bayernu i niemieckiej piłki nożnej wymaga jednak szacunku i to prawda oczywista, ma jednak swoją dumę i honor i to nie jest kandydat na wiecznego parobka u Niemców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.