Wątek dotyczący artykułu

Doskonały start Anwilu Włocławek, lider zbił mistrza na otwarcie półfinałów

Niesamowicie głodni zwycięstw i medalu są koszykarze Anwilu Włocławek. W pierwszym półfinałowym meczu Energa Basket Ligi ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra wprost zdemolowali rywala, czyli wciąć aktualnego mistrza Polski, wygrywając 98:84.

przeczytaj cały artykuł

Freudysta

Cóż jest 1 - 0 ale to dopiero początek. Jestem negatywnie zaskoczony sędziowaniem, brak odgwizdania 3 nóg u zawodników Anwilu i brak technicznego dla Almeidy. To nie jest piłka nożna a zawodnicy Anwilowi i tak robili co chcieli. Sędziowie pomogli dziś Anwilowi, oczywiście nie przegraliśmy przez nich ale sędziowie wydajnie gwizdali dziś pod gospodarzy. Co do meczu - powiedzmy sobie wprost, Anwil zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Przecież oni po 3 kwarcie mieli 70 % z gry, dopiero w 4 ta skuteczność padła. Gdyby skuteczność była na typowym poziomie Anwilu, Ci go raczej nie wygrali. Dwa słowa o kibolach Anwilu. Ich poziom, to poziom absolutnie tragiczny. Serio wyzywać zawodnika tylko dlatego bo trafił 2 wolne. Przecież to skandal. Na koniec o komentatorach z polsatu którzy też dali popis, a szczególnie Pan Romański. W 23 minucie stwierdził że Anwil nie gra swojej gry w ataku zaś w 26 minucie zmienił zdanie i stwierdził że Anwil gra fantastycznie w ataku. Takich absurdów dzisiaj było więcej, odnoszę wrażenie że od jakiegoś czasu pół Polski nie znosi Stelmetu. A to my jako jedyni reprezentujemy tą Ligę w Europie jakiś godny sposób. Co zrobił Ostrów w Europie? Ośmieszył się. Radom? To samo. Toruń? W ogóle nie przystąpił do pucharów. Anwil? Ktoś o nim w Europie słyszał żeby reprezentował nasz kraj. Jako jedynie reprezentujemy Polską koszykówkę na naprawdę przyzwoitym poziomie. Co mamy w zamian za to? Niechęć ze strony kibiców jesteś taką drugą Legią tylko że koszykarską. Ciekawy jestem co zrobią ludzie we Włocławku, Radomiu, Ostrowie, Toruniu, Radomiu jak przyjdzie do gry w pucharach. Pewnie znowu schowają głowę w piasek, a jak przyjdzie co do czego to znowu Stelmet jako JEDYNY będzie godnie reprezentował Polską ligę w Europie. W sumie tyle chciałem napisać - pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KARPIO74

Witaj, może to co piszesz jest jakoś cząstką prawdy ale to nic nie zmieni ,w sporcie decyduje wiele składowych -umiejętności , sędziowskie, pomyłki,szczęście a czasami przypadek...to tylko i aż sport .
Nie obrażajmy się ,kibole jak kibole ,wszędzie jednakowi ..to przekrój naszego społeczeństwa ....dalej nie będę brnął... widać to w na ulicy w polityce i wszędzie gdzie ludzie szukają zwady.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
AdsoThorn

Grubo przesadzasz.
Z jaką skutecznością (nazywasz ją typowym dla zespołu poziomem) grały w sezonie zespoły- widać w tabeli po sezonie zasadniczym. Innymi słowy wynik spotkania doskonale prezentuje typową dla tego sezonu różnicę poziomów między zespołami.
Sorry, ale nieco płaczliwie brzmi lament o rzekomo należne uznanie dla zespołu, który zawodzi w lidze i konsekwentnie zawodzi w pierwszym meczu półfinału. Chwała właścicielom klubu za zorganizowanie takiego budżetu- wzór dla innych, ale tym w sumie większy wstyd, że nie potrafili puzli dobrze poskładać. Jeśli dodać (naturalną) przedsezonową pewność kibiców Zielonki o roli dominatora, a później taką samą wynikającą już tylko z mechanizmu wyparcia, przy konfrontacji wyobrażeń z rzeczywistością, no to trudno się dziwić, że fala milości was nie zalewa;) Zresztą widzę, że to taka forumowo-kibicowska specyfika, że przy lada pretekście kazdy na każdego jest gotow wylać wiadro pomyj.
Co do wyniku, jak piszesz- jest dopiero 1:0, wszystko się może zdarzyć, ale rachunek prawdopodobieństwa nie przemawia za Zielonką

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
яzemiosło

Ale popłynąłeś z tymi zasługami Stelemtu w Europie. Sędziowanie jest kiepskim poziomie, mam wrażenie że oni nie nadążają, nie czują gry..
W tych półfinałach nie ma zdecydowanych faworytów, w niedziele możemy zobaczyć zupełnie inny Stelemet ..albo powtórkę z piątku.

| Odpowiedz
blokuj
tanaka

Typowe SUBIEKTYWNE skamlenie "kibica" oderwanego od rzeczywistości. W 4 kwarcie sędziowie ewidentnie ciągnęli Stelmet a przy braku koncentracji i słabszej grze zrobiło się nerwowo. Co niby takiego Stelmet osiągnął w pucharach poza wyjściem z grupy? Almeida jest zadziorny i nie odpuszcza trzeba się z tym zgodzić ale chyba nie widziałeś jak go Hrycan i Drago prowokowali przy faulach. Jest 1-0 i gramy dalej, czas pokaże kto wyjdzie zwycięsko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.