Wątek dotyczący artykułu

Lechowi Poznań grożą surowe kary, w tym zamknięcie stadionu

Walkower to dopiero pierwsza z kar dla Lecha po przerwanym meczu z Legią Warszawa. Klubowi z Poznania grożą surowe sankcje, włącznie z zamknięciem stadionu.

przeczytaj cały artykuł


Trinity and Tsar

SKANDALEM JEST OBECNY SYSTEM ROZGRYWEK !!!!! Ten system rozgrywek to jakiś ewenement na skalę światową, nawet nie europejską. W najsilniejszych ligach takich jak hiszpańska, angielska, niemiecka, włoska, francuska, holenderska zasady są niezmienne jest liga, każdy gra z każdym, swego czasu wprowadzona trzy punkty za zwycięstwo i jeden za remis zamiast dwóch za zwycięstwo - czasami zmniejsza się lub zwiększa liczbę drużyn. Lecha Poznań w przekroju całego sezonu był najrówniej grającą drużyną i gdyby tak zostawić to oni byliby mistrzem. W końcówce sezonu Lech jakby stracił wigor i opadł z sił - trudno się dziwić skoro narzucił takie tempo. o mistrzostwo walczy się cały rok, a nie w końcówce sezonu.

Kryzys lat 90-tych będący pochodną lat 80-tych to kryzys szkolenia, braku odpowiedniego systemu szkolenia, ale to równie pozytywny okres, gdzie pewne rzeczy zaczęły odradzać się, zmieniało się podejście nasze kluby były biedne, a zachód uciekał nam.

W naszej lidze trwają jakieś dziwne eksperymenty, to nie jest dobre. To nie pierwszy raz kiedy zmieniano system rozgrywek w ekstraklasie kilka lat temu też wprowadzono eksperymentalny system, z którego nikt nie wyciągnął wnioski jak on funkcjonował, czy sprawdził się - kompletna cisza poza dziennikarstwem piłkarskim. nawet najlepszy system rozgrywek nie sprawi, że nasza piłka będzie potęgą, sukcesy naszej kadry narodowej nie mogą przesłaniać codzienności - czy czołowi zawodnicy kadry Nawałki byliby w stanie rozwinąć swój talent w naszej Lidze ? Nie dlatego, że nasze drużyny poza trzykrotnym występie w Lidze mistrzów nic na piłkarskiej mapie nie znaczą. Obecny system Ligi Mistrzów preferuje mistrzów wicemistrzów, trzecie i czwarte drożyny z najbogatszych lig, kosztem mistrzów krajowych krajów Europy środkowo-wschodniej. Wartość Premier Lig to 4,5 Miliarda Euro, polska liga około 100 mln.


MISTRZA NIE MA. O mistrzostwo walczy się cały rok, a nie w ostatnich kolejkach, czy w tzw. grupie mistrzowskiej, i faktycznie - spadek formy Lecha to efekt trudów sezonu. Np. w Niemczech po ciężkim sezonie Bayern uległ w Pucharze Eintrachtowi, i Bayerowi Leverkusen - trudno się się dziwić po nieudanym początku ligi bayern zaczął nadrabiać straty a to kosztuje wiele wysiłku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.