Wątek dotyczący artykułu

Janusz Jasiński: To dobry czas, by przebudować skład. W głowie od kilku tygodni mam kilka wariantów

- Anwil zasłużył na finał. To dla nas dobry czas, by przebudować skład. Od kilku tygodni mam w głowie kilka wariantów - mówi Janusz Jasiński, właściciel Stelmetu Enei BC. Zielonogórzanie w półfinałowej serii przegrali z Anwilem 2:3.

przeczytaj cały artykuł

Mariusz 67

Panie Januszu dziękuje za to co zrobił Pan dla zielonogórskiej koszykówki do tej pory i wspieram plany na przyszłość.W dniu wczorajszym byłem zagotowany jak czajnik i nie da się przytoczyć słów którymi określałem styl zaznaczam styl porażki a konkretnie ostatnie siedem minut pojedynku półfinałowego.Dzisiaj kurz opadł i należy na zimno ocenić Stelmet Enea BC w bieżącym sezonie.W mojej ocenie mieliśmy bardzo dobrych zawodników i słabych trenerów ,którzy nie potrafili stworzyć zespołu,nie wiem czy nie mieli umiejętności ,autorytetu czy tez charaktery zawodników nie pozwalały na to by stanowili oni team i podporządkowali swoje własne ego dla dobra zespołu. Następnie w zespole nie wytworzyła się hierarchia praktycznie co mecz na plac wychodziła inna pierwsza piątka , błędem było przyspawanie do ławy Filipa i Edo ,pierwszy kiedy dostał minuty pokazał,że jest wartością dodana do zespołu szczególnie jego zaangażowanie i gra obronna ,natomiast drugi nie dostał szansy by zaistnieć w zespole a co za tym idzie nie nabrał pewności siebie po kontuzjach i w obliczu kontuzji J.Mokrosa zabrakło nam ogranego Edo.Za dużo porażek w sezonie zasadniczym (dom:Sopot ,Gdynia ,Radom wyjazd: Koszalin Lublin ) przełożyło się na zajęcie czwartego miejsca po rundzie zasadniczej a tym samym brakiem przewagi parkietu w play-off.
Tworząc nowy zespół należy zacząć od trenera to jest najważniejsze dobry fachowiec z charyzmą ,który wie jaki chce zespół jak ten zespół ma grać i jakich wykonawców potrzebuje dla realizacji celów ( patrz Saso Filipovski i zbudowany przez niego skład szczególnie kontrakt Moldoveanu był zastanawiający ,ale trener wiedział co chce i jakich koszykarzy potrzebuje stworzył walec na warunki PLK), od tego należy zacząć.Następnie w zespole muszą być gwiazdy ale też i zadaniowcy w tym i solidni obrońcy ,nie potrzebni są nam zawodnicy typu Hernandez ,który nic nie dał drużynie.Wiem ,że to o czym piszę wszyscy ,którzy znają się na koszykówce wiedzą i mam nadzieję że włodarze Stelmetu Enea BC ,wyciągną z tej porażki właściwe wnioski i jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w podnoszeniu Pucharu za Mistrzostwo Polski.
Od powrotu Zastalu do Ekstraklasy zdobyliśmy cztery tytuły srebro i brąz, zaistnieliśmy w Europie gościliśmy znane marki Barcelona , Olimpiakos , Panathinaikos etc przeżywając wspaniale i gorzkie chwile w CRS (więcej było tych miłych ) wobec czego w podziękowaniu za te dokonania i w pokazaniu ,że warto dalej pracować dla dobra zielonogórskiej koszykówki apeluje do kibiców by w niedziele stawili się w CRS i dopingowali , Stelmet Enea BC wspierając zawodników w tej trudnej chwili pokazując że prawdziwi kibice są z zespołem na dobre i złe ,że wsparcie należy się w trudnym czasie a nie tylko jak są zwycięstwa. Może zawodnicy odwdzięczą się nam kolejnym medalem co by skutkowało tym ,że od 7 lat nie schodzimy z pudla ,czego sobie , wam kibice , zawodnicy i działacze życzę.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kry

Proponuje przeczytać i zrozumieć...zawodnikom,sztabowi szkoleniowemu,właścicielowi no i zawiedzionym kibicom.W pełni podpisuje się pod tą wypowiedzią.Może dzisiaj jest nam wszystkim przykro...ale to też jest po coś...!
Bądźmy w niedzielę z zawodnikami !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Bodo

I przywitajmy zawodników jak zwykle brawami, wspierajmy w meczu z Toruniem bo nie będzie wcale to łatwy mecz dla naszych zawodników po wczorajszej porażce. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych gwizdów na Naszych zawodników. Pokażmy, że mogą na nas liczyć obojętnie czy wygrywają czy przegrywają.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
chicagowskie byki -zastalowskie wagony

Ładnie napisane. Podpisuję się.
Jeszcze tylko parę słów na temat wczorajszego meczu.
Jak wszyscy zadawałem sobie pytanie "jak ekipa grająca perfekcyjny mecz może przegrać to przegrać?".
Dzisiaj na chłodno zdałem sobie sprawę z tego, że to nie tak -to nie Zastal przegrał, to jednak Anwil wygrał.
Wygrał dzięki kilku elementom:
-Po pierwsze trzeba pogratulować często krytykowanemu Milicicowi -to on we właściwym momencie wprowadził zmiany w systemie obronny na całym boisku, które spowodowały tyle zamieszania. Zastal był bardzo dobrze przygotowany na strefę, jaką grał Anwil w sezonie, ale po tej korekcie zawodnicy nie wiedzieli co zrobić. W sztabie trenerskim powinna być osoba, która ma łeb, potrafi rozrysowac jak poruszają się obrońcy i jak trzeba się poruszać, żeby strefę rozbić. Nie jest to łatwe zadanie, kiedy mamy mało czasu, w hali jest hałas, emocje są wielkie... Chyba Urlep takiej osoby w sztabie nie miał... Kto grał w kosza, ten wie jak trudno jest rozbić strefę na całym bez jasnego określenia kto, gdzie i kiedy...
-Po drugie Anwil miał graczy, którzy się do takiej obrony nadają -sprawnych, myślących i walczących jak lwy -to też wybory więc zasluga Milicica.
-Po trzecie Hosley i Almeida zaczęli trafiać. Z trudnych pozycji... przez ręce...
Zastal mógł/ powinien ten mecz wygrać - jeden rzut więcej trafiony z jednej strony, jeden mniej trafiony z drugiej, jeden gwizdek za faul na Koszarku mijającym obronę... Ale jeszcze raz -Anwil to wygrał, a nie Zastal przegrał.
GRATULACJE DLA OBU ZESPOŁÓW.
Miałem nadzieję, ze dzisiaj przeczytam wywiad z p. Januszem w takim tonie. Wielki szacunek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.