Wątek dotyczący artykułu

Szymon Mierzyński: Piotr Zieliński w Chelsea to doskonały pomysł (komentarz)

Po odejściu z Napoli, Maurizio Sarri ma zostać nowym trenerem Chelsea i pociągnąć za sobą m.in. Piotra Zielińskiego. Taki ruch Polaka - choć pozornie ryzykowny - może być dla niego dużym krokiem naprzód.

przeczytaj cały artykuł


EneMene

To że Sarri może być trenerem Chelsea wcale nie musi ułatwić przejścia do nowej drużyny Zielińskiemu, przykładu daleko nie trzeba szukać - Krychowiak. Trener który go znał zabrał go od razu ze sobą do nowego klubu, a jak było dalej wszyscy doskonale wiemy. Osobiście cieszyłbym się z Ziela w Chelsea, ale tylko gdyby faktycznie grał, a trzeba realnie spojrzeć na sytuację i nie przez sympatyzujace narodowo okulary.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Katon el Gordo

Unai Emery tłumaczył, że to wcale nie on chciał Krychowiaka w PSG, tylko Dyrektor Sportowy Klubu (który za ten ruch miał stracić posadę). Ale mniejsza o to. Na pewno Emery nie pomógł Krychowiakowi, który ponoć w Sevilli był jego ulubionym zawodnikiem..... A co do Zielińskiego to gra w Chelsea byłaby dla niego dużym wyzwaniem. Ale jeśli przebiłby się do pierwszego składu, to również dużym krokiem w rozwoju. Póki co myślę, że dużo krzywdy robią mu sprawozdawcy kreując go na geniusza polskiej piłki. Ten zawodnik od 2011 roku jest we Włoszech. Od 2012 miał kontrakt w Udinese. W Reprezentacjach Polski rozegrał: U-15 (5 meczów); U-16 (6); U-17 (10); U-18 (5); U-19 (15); U-21 (7) i wreszcie w pierwszej reprezentacji 31 spotkań. To jest ogromne doświadczenie i mówienie w trakcie transmisji, że: "musi dorosnąć", "musi okrzepnąć", "musi nabrać doświadczenia" robi mu krzywdę, bo irytuje kibiców. Zieliński ma 24 lata więc już dorósł. Od 6 lat gra za granicą, więc już okrzepł. A doświadczenie (zwłaszcza reprezentacyjne) ma wiele bogatsze niż większość reprezentantów. Nie należy więc stosować wobec niego taryfy ulgowej, tylko oceniać go za skuteczność i efektywność gry na boisku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kibic____

Pełna zgoda. Przed Zielińskim czas prawdy.
Mistrzostwa świata, w których powinien być liderem kadry obok Szczęsnego, Glika, Piszczka, Lewego i Milika. Potem sezon w klubie (Napoli czy jakimkolwiek innym). Za rok będzie wiadomo czy Zieliński jest piłkarzem wybitnym czy jednym z wielu bardzo dobrych.
Zieliński jest jak Gołota, ma wszystko żeby być mistrzem, tylko mentalnie nim nie jest.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.