Wątek dotyczący artykułu

Michał Wachowski: Fanka z Gorzowa zwariowała. Sztuka o zdechłej myszy (komentarz)

Zdechła, powieszona mysz - to najnowsze dzieło Dominiki Olszowy na wystawie "Żużel w sztuce". Organizatorzy zarzekają się, że nie ma to nic wspólnego z Falubazem. Wystarczy jednak spojrzeć w CV tej autorki.

przeczytaj cały artykuł

fan Lwów

Takie są skutki socjalizmu i dotowania państwa na kulturę i sztukę. Gdyby ta pani, albo Karolak, Janda, czy Nieznalska z jej genitaliami na krzyżu robili sobie teatr czy wystawy za swoje pieniądze i ktoś chce to oglądać i za to płacić, to nie mam nic przeciwko temu. Ale nie życzę sobie, żeby nasze ciężko zarobione pieniądze szły na takie gnioty. Zdecydowanie popieram partie wolnościowe, które głoszą normalność. Sorki za politykę, ale artykuł ją pośrednio porusza...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gorzowianin z Mazowsza

Widzisz, normalność to jest wówczas, gdy każdy może wyrażać swoje poglądy w każdej dziedzinie, także sztuce. Tylko nie wszyscy potrafią wyrażaną sztukę zrozumieć. Redaktor tego artykułu Michał Wachowski, na pewno nie zrozumiał. Dla niego to zbyt zawiła sprawa. Ale czy od redaktorów SF możemy wymagać więcej. Wg mnie nie. To amatorka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sebol

To wyjaśnij mi co artystka chciała wyrazić tym dziełem. Mamy normalność, demokrację, wolność słowa, więc słucham co masz do powiedzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Różowa Góra

Ze strony Przeglądu Sportowego wystarczy poszukać "Kiedy jednak dorosłam zaczęłam na wiele spraw spoglądać inaczej i uznałam, że animozje pomiędzy dwoma lubuskimi miastami są głupie. I ta myszka ma symbolizować tę głupotę. To nie wszystko, bo przecież nad myszką znajduje się czarownica, będącą na swój sposób jednym z symboli Gorzowa. I ona symbolizuje niechęć żużlowego świata do kobiet. Żużel pod każdym względem stał się męskim sportem, czego nie akceptuję. Rozumiem opinię części odbiorców, że dla nich moja praca może być niesmaczna, ale artyści nie pójdą, jak niektórzy kibice, malować brutalnych haseł na murach, lecz swój sprzeciw wykazują przez sztukę. Prezentując rzeźbę chcę wyrazić sprzeciw brutalizacji zachowań kibiców na stadionach"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Stelmet_Falubaz

Sprzeciw wobec brutalizacji po przez powieszenie ahahahaha. Widać że długo myślała co tu napisać. Ciekawe co napisze na temat jej "instalacji" w kiblu pod tytułem Falubaz to piz...?
Pytanie. Co to jest Różowa Góra? Też jakiś artystyczny zabieg rozumiem?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
gorzowianin z Mazowsza

Możesz wejść na stronę o tej wystawie i tam o tym przeczytasz. Wg mnie mogła by to wyrazić w innej formie. Tylko każdy artysta by zaistnieć, musi być do widowni kontrowersyjny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Bo75

Niekoniecznie, komercja też ma swoje słabości, zdrowy rozsadek, zreszta jak wszędzie jest wystarczajacy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.