Wątek dotyczący artykułu

Sfrustrowany Stelmet! Fatalny mecz mistrza Polski, medalu nie będzie?!

Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Stelmet Enea BC Zielona Góra 117:95 w pierwszym meczu o brązowy medal Energa Basket Ligi. Drugie spotkanie w najbliższy wtorek.

przeczytaj cały artykuł

prawus

HURA , HURA , STRLMET PUSTY WOREK MA . Puchar Polski zero , Superpuchar zero , rozgrywki europejskie zero , w trakcie sezpnu zero , Play - Of zero . Moim zdaniem brak szacunku dla kibiców , sponsora , klubu i Miasta . I TO WSZYSTKO Z TAKIMI GWIAZDAMI I ZA TAKĄ KASĘ . Podchody , intrygi , donosy na zero . Cieszę sie niezmiernie że Toruń wygrał ipogrążył Boski Stelmet .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ws21

Nie wiem jakiemu klubowi kibicujesz, ale obiektywnie biorąc z polskich zespołów to Stelmet w tym sezonie osiągnął najwięcej. Wyjście z grupy w pucharach, finał w PP i walka o medale z PLK. Czy Anwil, Cukier i Stal powtórzą takie osiągnięcie?
Bo po wynikach np. Rosy widać ze nie jest to łatwe.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ws21

To ja to samo powtarzam od roku. PLK w żadnym wypadku nie jest pierwszym celem Stelmetu. Jeśli chcemy postępu naszej koszykówki musimy walczyć z silniejszymi i się uczyć. Im więcej naszych zespołów będzie w europejskich pucharach rywalizować tym lepiej. A nie docenianie osiągnięć w tych rozgrywkach, gdzie rywalizuje się z klubami o budżetach kilkakrotnie większych to zwykła głupota. Poczekamy do przyszłego sezonu. Słyszałem że Stal, Cukier i Anwil chcą grać w pucharach. Sprawdzimy jak sobie poradzą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Michaelus

Nie ma sensu jeździć po Was po tym meczu, już sam fakt oglądania takiego Stelmetu po latach w chwale jest wystarczającą trwogą...
Nikt nie zabierze Wam pięknych meczów z potężnymi markami europejskiej koszykówki. Nie można by było słówka powiedzieć, ale... Co, poza sponsorami pompującymi swoją kasę w klub dają u Was te puchary? Kto czysto sportowo na tym zyskuje? 34 letni Koszarek, 34 letni Hrycaniuk czy może Zamojski po 30? Ile minut dostał w tych meczach Matczak? Gdzie są młodzi zielonogórscy zawodnicy wprowadzani do ligi na fali podjarki starć z Besiktasem? Zaczniemy sie naprawdę rozwijać kiedy kluby zaczną wprowadzać młodych do składu nie tylko jako obciążenie krzesełek na ławce...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Alibaba

No i zapewne dzięki tym pucharom, polski klub o nazwie Stelmet, wypromował przynajmniej z 3 młodych polskich koszykarzy.
Nie zaklinaj rzeczywistości.

| Odpowiedz
blokuj
tegu4et5ujrtuj

hahaha, dobre, ubaw niezly. Perniki puchar polski i wyglada na to ,ze brazowy medal. No ale ta, to stelmet osiagnal najwiecej. hahahaha dobre :D co wy tam w zielonej palicie :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
ws21

Kolego, jak Cukier albo Anwil stoczy wyrównany pojedynek z klubem na poziomie Besitkasu, Avelino to pogadamy. Na razie jesteście tchórzami, unikającymi pojedynku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|5)
blokuj
AJ10

Dzieciaku, prowadzenie zawodowego klubu sportowego to biznes a nie pykanie w grę komputerową. Najważniejsza jest stabilna organizacja, stabilne finanse, a do tego dochodzi się latami a nie na hura. Toruń 4 lata temu wydobył się z grania w niższych ligach, podobnie Ostrów, a ty chcesz, by zawojowali Europę. Tylko po co? Bo tak się dziecku zachciało?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
ws21

Dziękuję za komplement. Takie zdanie dla 63 latka to duża radość.
A biznesu ty mnie nie ucz. Mam dyplomy 2 uczelni ekonomicznych i 39 lat stażu w działalności gospodarczej. Skoro tyle lat wytrwałem to najgorzej nie jest. Prowadzenie klubu w Toruniu rządzi się takimi samymi prawami jak w Zielonej Górze. Skoro u nas można zebrać kasę na grę w Europie to u was także. To tylko kwestia wyboru na co przeznaczamy swoje prywatne pieniądze. Bo nasz region gospodarczo jakby biedniejszy a kub finansowo jak twierdzisz bogatszy.
A po co gramy? Bo w sporcie liczy się walka i uczestnictwo w zawodach. Ale czy mieszkaniec Torunia to zrozumie? Ucieczka, unikanie walki to dla was powód do dumy? Trudno dyskutować z osobami o tak skrajnie odmiennych poglądach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
ws21

Ach, gdybyś czytał moje wypowiedzi na tym forum do takiego wniosku byś nie doszedł. Mam w głębokim poważaniu PLK i najlepiej gdyby Stelmet w ogóle w tych rozgrywkach nie występował. Medale w PLK zupełnie mnie już nie interesują. Pisałem o tym już wiele miesięcy temu.
I ani się chwalę ani żalę. Przeżyło się tyle lat i tyle. Każdego to czeka, chyba że zakopią go wcześniej. Dla 63 - latka "dzieciaku" to spory komplement.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
AJ10

Twoje infantylne odniesienia do żużla pominę. Odniosę się do koszykówki. Pieniądze i organizacja muszą iść w parze. Stelmet jest teraz klinicznym przykładem, gdy pieniądze wyprzedziły organizację. A co do powtarzania jak mantra "a wy nie gracie w pucharach" to akurat już nieaktualne, bo akurat pierwsza trójka ma zgłosić się do rozgrywek europejskich.

| Odpowiedz
blokuj
ws21

Ale proponuję porozmawiać jak poznamy wyniki konfrontacji Cukru, Anwilu, Stali z europejskimi klubami. Za sam start, ok, duży plus, ale czytam ze wyjście z grupy to nic takiego. Poczekamy, zobaczymy jakie to osiągnięcia zanotujecie.
Jakie odniesienie do żużla? To Cukier uciekł przed europejską rywalizacją. Zgłosił się wycofał.
Nie rozumiem co tobie się nie podoba w organizacji Stelmet BC. Jak dla mnie działa w tej dziedzinie świetnie. Nie dostrzegam najmniejszych symptomów zapaści organizacyjnej.
A że nie dostrzegli potrzeby wsparcia zespołu psychologiem? Cóż, taka mentalność. Psycholog to prawie psychiatra, wspomagać się takimi to wstyd.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Ale proponuję porozmawiać jak poznamy wyniki konfrontacji Cukru, Anwilu, Stali z europejskimi klubami.

To dlaczego rozmawiasz wcześniej?

Nie rozumiem co tobie się nie podoba w organizacji Stelmet BC.

Tu trafiłeś w sedno - nie rozumiesz. W skrócie mnóstwo wydanych pieniędzy a nie ma ani wyniku ani drużyny. Oczywiście napiszesz, że ciebie liga nie interesuje, ale drużyna na Europę by się przydała, a nie ma. Pewnie można wyłożyć kolejny worek pieniędzy na następnych grajków, ale to potwierdza moją tezę, pieniądze wyprzedzają organizację w twoim klubie.

| Odpowiedz
blokuj
ws21

I takie sytuacje lubię jak okazuje się że przeciwnik zza klawiatury nie ma pojęcia o czym pisze.
Bo z tego co ja wiem żeby mieć możliwość startu w niektórych rozgrywkach (do których to Stelmet oficjalnie się zgłosił i został zaakceptowany) trzeba mieć budżet na określonym poziomie, z tego co pamiętam coś ok. 2 mln Euro. Nikt by nie budował klubu z takim budżetem dla gry w PLK. Reasumując - budżet wynikał z chęci gry w Eurocup. Wynik w drużynie jest przyzwoity, sukcesu nie ma. Ale to temat na całkiem inną dyskusję. Bo przyczyna nie leży ani w brakach organizacyjnych, niedoborach finansowych ale w błędach w doborze wykonawców całego tego biznesu. Cóż, co nas nie zabije to nas wzmocni. Czekam na ruchy kadrowe i następny sezon.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Przepraszam za poniższe komunały, ale w dyskusji z tobą muszę odnieść się do podstaw. Organizacja pod tytułem zawodowy klub koszykarski opiera się na trzech filarach: finansowym, społecznym i sportowym, czyli na sponsorach, kibicach i zespole koszykarskim.

| Odpowiedz
blokuj
ws21

Niby prawda ale .... Wyjaśnij czego Stelmetowi z tych podstaw brakuje? Bo moim zdaniem finansowo jest dobrze (co najmniej), społecznie też (nie najgorsza frekwencja, wierni kibice od kilkudziesięciu lat), sportowo też nieźle, w końcu w naszym klubie trenuje trzon reprezentacji Polski.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Stelmet ma stabilny pierwszy i drugi filar, ale trzeci się rozsypał - nie ma trenera, nie ma zawodników. Budowa zespołu koszykarskiego, by wydobyć z niego jego maksymalny potencjał to minimum dwa, trzy lata.
Stelmet zespół koszykarski budował w oparciu o osobę trenera Gronka. Tego zespołu dziś praktycznie nie ma i dlatego uważam, że Stelmet musi zaczynać jego tworzenie niemal od początku. A to kosztuje i czas i pieniądze. A co do organizacji - kolejne przegrane sprawy w BAT nie świadczą dobrze o klubie. W PLK dwa absurdalne protesty złożone w ostatnim czasie też.

Wynik w drużynie jest przyzwoity, sukcesu nie ma.

. Nie rozumiem tego zdania, to bełkot.

| Odpowiedz
blokuj
ws21

Co do wyniku, to jak w szkole pomiędzy niedostatecznym i bardzo dobrym jest jeszcze sporo możliwości oceny. Pewnien poziom sportowy został utrzymany.
Pisanie ze zespół zbudował Gronek to całkowity odlot. Ten zespół zbudował i ukształtował Saso Filipovski. Gronek starał się lepiej lub gorzej utrzymać ten styl. Urlep to zmienił z opłakanymi skutkami.
Przegrane sprawy w sądzie (BAT) to nie powód do wstydu. To tyko znak że klub stara się bronić swoich racji. Problem powstaje wtedy gdy BAT nakłada sankcje.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Pisanie ze zespół zbudował Gronek to całkowity odlot. Ten zespół zbudował i ukształtował Saso Filipovski.

. Chyba poruszasz się w oparach absurdu. Nie chcę ciągnąć tej dyskusji. Zespłół Saso to Hrycaniuk lat 34, Koszarek 34 i Zamojski 32. Poza tym Borowniak, Ponitka, Ponitka, deeBost, Djurisic i Szewczyk. TEN zespół to nie jest zespół Filipowskiego. dziękuję dobranoc

| Odpowiedz
blokuj
ws21

Bzdurzysz. Zawodnicy ukształtowani owszem przez innych trenerów. Ale styl gry zespołu to już sprawa trenera. Także budowa zespołu ( a nie zawodnika). Te klocki można różne zestawić i to jest robota trenera. Część zawodników się zmieniła ale styl gry starał się ciągnąć następca - Gronek. Stale powtarzał swoje wymagania aby przeciwnik w kwarcie wrzucił mniej niż 20 pkt. I w wielu pojedynkach się to udawało. Cenę Gronka, ale niezasłużonych zasług nie zamierzam mu przypisywać. On miał inne atuty.
A kończąc - masz zasadniczy problem z czytaniem ze zrozumieniem: zacytuję:
"Gronek starał się lepiej lub gorzej utrzymać ten styl. Urlep to zmienił z opłakanymi skutkami." Gdzie napisałem że zespół jest ten sam? Styl gry, misiu.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Pisanie ze zespół zbudował Gronek to całkowity odlot.

Ja to napisałem, czy ty? Masz misiu problem ze zrozumieniem samego siebie. Co do Gronka, to owszem był asystentem Filipowskiego i pewnie chciał jego styl kontynuować. A czy mu się to udało to nie sądzę. Chodzi głównie o to kto zbudował dzisiejszy Stelmet. Na pewno nie Filipowski i nie Urlep. A jeśli nie Gronek to kto?

| Odpowiedz
blokuj
Hannah

Trochę Cię kolego poniosło. Po to zdobywamy tytuły i medale żeby się potem pokazać w Europie. To jest następny krok do rozwoju. Jeżeli klub interesują tylko tytuły i medale w tej naszej przaśnej lidze to klub będzie się cofał w rozwoju.

| Odpowiedz
blokuj
ryba1985

Skoro dla ciebie wyjście z grupy to sukces to gratuluję ambicji... Wydać ponad 10 mln złotych w sezonie i żadnego medalu na arenie Europejskiej czy nawet w śmiesznej PLK to jest po prostu PORAŻKA. Sam zaklinasz rzeczywistość pisząc inaczej... Pycha i pewność siebie zgubiła Zielona na boisku jak i na trybunach. Teraz wszystko zależy od JJ więc albo podrażniony wyda jeszcze więcej w następnym sezonie, albo powoli będzie się wycofywał po swoim popisie w internecie i za ławką Stelmetu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
ws21

Zielonogórski zespół zgubił nie dostrzegany problem z mentalnym przygotowaniem do meczu. Problem narastał od wielu miesięcy i wydaje się że decydenci sądzili że minie samo jak grypa lub katar. Do tego doszła irracjonalna wymiana trenera, jak się okazało na zdecydowanie gorszego. W sumie sezon na zero. Ani postęp ani regres. Ciekawy jestem jakie zmiany nastąpią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Bodo

Rozgrywki europejskie - zero? A twój klub jakie osiągnął wynik w w Europie.
uważasz, że 1/8 rozgrywek europejskich to zero. Sam jesteś zerem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.