Wątek dotyczący artykułu

34 zespoły chcą grać w Lidze Mistrzów. Mocni konkurenci Orlenu Wisły Płock

PGE VIVE Kielce pewne miejsca w Lidze Mistrzów, a Orlen Wisła Płock musi liczyć na przychylność europejskiej federacji. 34 zespoły chcą wystąpić w najbardziej prestiżowych rozgrywkach. O dziką kartę dla wicemistrzów Polski może być trudno.

przeczytaj cały artykuł

Dzonko

Wisła może być pewna występów w LM ale obstawianie że znajdzie się dla nich miejsce w grupach AB jest bardzo ryzykowne. Myślę że wzorem poprzedniego roku EHF zdecyduje się rozegrać tylko jeden turniej kwalifikacyjny czyli mamy już 18 mistrzów bezpośrednio plus zwycięzca turnieju który ja obstawiam odbędzie się w składzię (Riihimaeki Cocks, Dinamo Bukareszt, Wacker Thun, Tatran Preszów). Zostaje 9 miejsc na 12 starających się więc Wisła raczej nie przegra miejsca z zespołami SKA Mińsk, Bjerringbro-Silkeborg, Maccabi Srugo Rishon Lezion, OCI Limburg Lions czy RK Gorenje Velenje, natomiast jeśli chodzi o grupy AB to ja widzę jakieś 14 zespołów które są od Wisły pewniejsze:
Mieszkow Brześć
Skjern Handbold
FC Barcelona Lassa
Paris Saint-Germain HB
SG Flensburg-Handewitt
Rhein-Neckar Loewen
MOL-Pick Szeged
Vardar Skopje
PGE VIVE Kielce
HC Motor Zaporoże
Montpellier HB
HBC Nantes
Fuechse Berlin
Telekom Veszprem
Orlen powalczy o dwa pozostałe miejsca w AB ale wsród konkurentów chociażby Celje Pivovarna Lasko, IFK Kristianstad czy Abanca Ademar Leon. To oczywiście tylko zabawa w typowanie, zobaczymy jak to widzi EHF.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Wydaje mi się, że wśród pewniaków do grup A i B są też Celje i Kristianstad. Zagrzeb też pewnie jest brany pod uwagę. Ademar Leon raczej nie, mam też wątpliwości co do Motoru. EHF powinna dać prztyczka w nos Niemcom i trzy miejsca dla Francuzów wygospodarować ich kosztem. Wisła? Kredyt zaufania chyba się wyczerpał i będzie CD.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Motor w ubiegłym sezonie ligi mistrzów przegrał tylko 1 raz - w Montpellier. U siebie jednak z Montpellier wygrał. Poza tym były jeszcze 3 remisy. Myślę, że taka postawa pozawa liczyć Ukraińcom na grupę A/B.
Z kolei Wisła Płock toczyła wyrównaną do samego końca walkę z Kristianstad i Zagrzebiem o miano najgorszej ekipy grupy A. Podobnie zaprezentowało się Celje i Aalborg. Myślę, że zespoły, które wygrywają 2-3 mecze na 14 nie mogą być pewne dalszej gry w grupach A i B.

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

Według mnie będzie tylko jedna zmiana. Za Wisłę wskoczy Montpellier i będą 3x kluby z Francji i Niemiec, dwa Węgierskie i mistrzowie Polski, Hiszpanii, Słowenii, Białorusi, Macedonii, Szwecji, Danii i Chorwacji. Dlaczego Wisła skoro nie zajęła ostatniego miejsca? Bo jest 'niemistrzem'. Skjern zrobiło ćwierćfinał, Celje to mistrz kraju. Ewentualnie spadnie jeszcze Zagrzeb, ale za innego mistrza, a więc Zaporoże.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.