Wątek dotyczący artykułu

Mundial 2018: Saudyjscy piłkarze zostaną ukarani. Szejkowie są wściekli za porażkę z Rosją

Szef sportu w Arabii Saudyjskiej oficjalnie ogłosił, że piłkarze zostaną ukarani po meczu otwarcia MŚ 2018. Jest rozczarowany, że zawodnicy pokazali zaledwie kilka procent swoich umiejętności.

przeczytaj cały artykuł


Wilk Morski

Niby racja, ale nie do końca, czyli w sumie g...wno prawda. Faktem jest, że Arabowie rozwinęli i rozpropagowali medycynę, poezję, matematykę czy astrologię, ale po pierwsze w większości przejęli podwaliny wiedzy z tych dziedzin od wcześniej rozwiniętych kultur Wschodu (Indie i Chiny), a po drugie zarzucili ów rozwój w średniowieczu i nastąpiły u nich "wieki ciemne" (tak jak i u nas nauka i sztuka zostały zastąpione religijnym fanatyzmem i ortodoksją), które w odróżnieniu od tych w Europie u Arabów trwają do dzisiaj (vide współczesna Arabia Saudyjska, w której byłem i odwiedziłem też plac w mieście Jeddah, na którym co piątek publicznie ścina się, kamieniuje lub przynajmniej chłoszcze ludzi).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.