Wątek dotyczący artykułu

Mundial 2018: Argentyna - Islandia. Rafał Rostkowski podkreśla dobrą pracę polskich sędziów. "Jedna kontrowersja i tyle"

- Była jedna duża kontrowersja. Szymon Marciniak nie miał pełnego obrazu tej sytuacji. Ogólnie wypadł jednak bardzo dobrze – mówił WP SportoweFakty były sędzia międzynarodowy, Rafał Rostkowski, o pracy Polaka podczas debiutu w MŚ.

przeczytaj cały artykuł


ar55

astom - W Przepisach gry nie ma nic o celowości zagrania. Podane są za to kryteria oceny. Gdyby oceniana była jak to napisałeś "tylko i wyłącznie" celowość, to 99% sytuacji z ręką by się nie gwizdało. Tak naprawdę niezwykle rzadko zawodnik podejmuje celową próbę zagrania piłki ręką w polu karnym, bo wie z czym to się wiąże. Są po prostu sytuacje, w których zagranie piłki ręką spełnia kryteria podane w Przepisach i kwalifikuje się do odgwizdania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
peppep

art 12 przepisów jako przewinienie uznaje tylko ,,rozmyślne zagranie piłki ręką". Rozwinięcie przepisu oraz interpretacje mają za zadanie tylko ujednolicenie interpretacji tj określenie jakie symptomy zewnętrzne świadczyć mają o zamiarze czyli o rozmyślności (umyślności). Jeśli jednak sędzia uznaje że nie było rozmyślnego zagrania to nie ma przewinienia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.