Wątek dotyczący posta na blogu

Nim powiesz złote pokolenie, nim pierwszy ciśniesz w nich kamieniem...

Przemek M11

Żyjemy w czasach, gdy mierzenie poparacie społecznego poprzez sondaże staje się normą. Czerwone paski telewizji informacyjnych wypełnione są najnowszymi preferencjami wyborczymi. Gdzieś indziej podaje się przykładowo ile alkoholu planuje wypić statystyczny Polak w czasie wakacji. Jednak jeszcze szybszym (…)

przeczytaj cały artykuł

MATUCH_POWRÓĆ_PROSZĘ

Bardzo gorzki wpis, choć tak jak stałem w kontrze do hurraoptymistów przed mundialem, tak ten wpis wydaje mi się być lekką przesadą w drugą stronę. Powtórzę jeszcze raz - to ciągle ta sama drużyna, która doszła do 1/4 finału EURO. Fakt, zawodnicy są starsi o 2 lata, niektórzy pod koniec zawodowej kariery, kilku jest po ciężkich przejściach, ale przecież też pojawili się zawodnicy o sporym potencjale. Kadra na papierze wygląda przyzwoicie i na pewno wyznacznikiem jej możliwości nie jest obecny mundial. Tak jak występ na Euro był być może nieco ponad stan, tak jak to co widzieliśmy na mundialu to jest zwykłe dno tej kadry. Nawet w najgorszych meczach eliminacji ta drużyna była w stanie przez 20-30 minut atakować i przycisnąć rywala. To samo widzieliśmy z Chile przed mundialem, więc sądziłem, że wszystko jest w normie. Na mundialu przez 180 minut nie stworzyliśmy ani jednej, powtórzę, ani jednej, ani jednej kuźwa, składnej akcji. W ofensywie byliśmy najgorszym zespołem na tym mundialu, bo nawet Arabia Saudyjska i Panama stworzyła sobie kilka składnych akcji.
Jako że się spieszę na mecz to napiszę jedynie kogo obarczam winą za wynik na mundialu - sztab szkoleniowy. Megalomania Nawałki - czyli termin, który zapożyczam od kasyksa, doskonale oddaje stan rzeczy. Kombinowanie z ustawieniem tuż przed mundialem, stawianie na "swoich zawodników", brak dania poważnej szansy wyróżniającym się piłkarzom ligowym, fatalne przygotowanie fizyczne piłkarzy, kontrowersyjny wybór bazy treningowej, brak dyscypliny w kadrze. To są główne przyczyny dramatu na mundialu, a nie brak potencjału, bo ten, umówmy się, na wyjście z tak słabej grupy, był.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.