Wątek dotyczący artykułu

Mundial 2018. Adam Nawałka najbardziej zawiódł Polaków

Adam Nawałka jest największym winnym niepowodzenia na mistrzostwach świata w Rosji - tak uważają czytelnicy WP SportoweFakty. Wśród piłkarzy wskazują na Roberta Lewandowskiego.

przeczytaj cały artykuł


RobertW18

Pytanie "Kto z polskiej kadry zawiódł cię najbardziej na mundialu?" jest dość podchwytliwe i niezbyt dobre, mylące. Co nas obchodzi rozziew pomiędzy oczekiwaniami ludu wobec poszczególnych zawodników a ich wynikami? Lud może sobie głupawo oczekiwać, że p. Lewandowski będzie zdobywcą największej liczby bramek, potem doznaje wielkiego zawodu, ale z tego niewiele wynika.
Lepiej zapytać o to, kto najbardziej przyczynił się do tego, że zespół polski "nie wyszedł z grupy". (Zapewne trzeba by było przede wszystkim rozpatrywać "bitwę z Senegalem".)
No jasne, że przede wszystkim p. Nawałka. Chyba tylko wieloletnie ćwiczenie Polaków w posłuszeństwie wobec władzy duchowej i świeckiej sprawia, że tak niewielka jest różnica w "poczuciu zawodu" wobec p. Nawałki i p. Lewandowskiego.
Wiadomo przecież, że ten zawodnik jest "wykańczaczem" i choć jest pracowity, to niewiele więcej mógł zrobić bez dobrych podań. Jak sam mówił. Rzut wolny? Wolał uderzyć raczej pewnie i dość dobrze niż mocno i być może źle. Tym razem się nie sprawdziło. Nie sięgnął dobrze końcem stopy do mocnego podania? Przecież widać było, że to była trudna piłka - nie udało się.
Na pewno zawodnicy ponoszą część winy, ale lepiej by było porównywać, kto co wniósł. Taki p. Peszko czy nawet p. Błaszczykowski - wnieśli niewiele. Ale za sprawą głupawego pytania z SF, to spośród zawodników p. Lewandowski jest najbardziej wytykany palcami. Bo na swoich urojeniach wobec niego lud się najbardziej rozczarował.
(A p. Zimkowski, jak wielbiciel ludu, dopisał własne uzasadnienie "sprawiedliwości ludowej".)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.