Wątek dotyczący artykułu

Mundial 2018. We wtorek poznamy przyszłość Adama Nawałki

Adam Nawałka przyjechał do Warszawy, we wtorek w samo południe dowiemy się, czy nadal będzie selekcjonerem reprezentacji Polski. Trener wraz z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem wystąpią na konferencji prasowej.

przeczytaj cały artykuł

doktordoktor

Zastanawia mnie dlaczego większość zwolenników, czy przeciwników Adama Nawałki nie bierze pod uwagę, że efekt pracy selekcjonera, to wypadkowa potencjału zawodników i ich opiekuna. Skład jaki mamy w ostatnich latach dorównuje (chyba) drużynie Kazimierza Górskiego, a efekt to wkład selekcjonera Nawałki. Zmarnowany potencjał. Siła kadry opierała się na wyjątkowym talencie Roberta Lewandowskiego, wg mnie 4 giganta w historii polskiej piłki nożnej, po Erneście Wilimowskim, Włodzimierzu Lubańskim i Kazimierzu Deynie. Szczęście trenera, które opierał na plecach Roberta Lewandowskiego, a także Roberta Błaszczykowskiego, Łukasza Piszczka, Kamila Glika, Arkadiusza Milika, Tomasza Zielińskiego, i kilku bardzo dobrych bramkarzy. Zawodnicy grający w czołowych klubach europejskich to materiał dający szansę na stworzenie ekipy walczącej o najwyższe trofea, a nie "bieda-sukcesy". Przypominam wszystkim Nawałko-entuzjastom, że obecnie w finałach MŚ grają 32 drużyny - nie weszliśmy do 16-tki. W ME graliśmy wśród 24 drużyn - weszliśmy po karnych do ósemki.
Chwalenie pana Nawałki za wygranie grupy w eliminacjach do MŚ jest niezasłużone, bo zgrupowania były na tyle krótkie, że nie zdążył ich przygotować po swojemu. Gdy miał ku temu dane, efekty było widać aż nadto. Rozpacz ogarniała, prawdziwą męczarnią były wyczyny kadry w Rosji. Brak koncepcji gry i przez to widoczne zniechęcenie było tak widoczne, że dziwi mnie doprawdy równolegle przeprowadzona sonda i podział głosów pół na pół. Analogicznie było 2 lata wcześniej na ME, dobre eliminacje i koszmar finałów. Przypominam, że z grup cztero-drużynowych mogły wyjść nawet trzy. A jedyny awans po wyjściu z grupy uzyskaliśmy po karnych. Przedłużenie pracy pana Nawałki to kolejne stracone lata. Boli to patrząc na karierę R. Lewandowskiego, gdyby trafił na innego selekcjonera miałby szansę na całkowicie zasłużoną walkę o najwyższe trofea. Wg mnie na ostatnich ME mieliśmy potencjał na zwycięstwo, w tym kontekście okrzykiwanie wejścia do 1/4 finału brzmi jak żałosny żart.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
doktordoktor

Oczywiste roztargnienie. Oczywiście Jakub Błaszczykowski i Piotr Zieliński. Dzięki za zwrócenie uwagi. Co sądzisz o treści pomijając te błędy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.