Wątek dotyczący artykułu

PGE VIVE Kielce w tarapatach. Klub prosi o rekordowe dofinansowanie

VIVE Kielce zmaga się z problemami finansowymi. Spółka zarządzająca drużyną poprosiła władze miasta o dodatkową dotację w wysokości 4,5 miliona złotych. To ponad dwukrotnie większa kwota niż rok temu.

przeczytaj cały artykuł

HANDBALL PL

Mam straszny mętlik w głowie. Wiele sprzecznych informacji się pojawia. Z jednej strony mamy list klubu do władz miasta o dofinansowanie z powodu problemów finansowych (nie małych). Z drugiej stony rok temu przez brak dwóch milionów złotych Vive dostaje licencję na grę w SL dopiero w drugiej turze po wcześniejszym odwołaniu i dofinansowaniu z miasta. W tym roku wymagania wzrosły a Kielce dostają licencję od ręki gdzie dług klubu teoretycznie jest ponad dwa razy większy niż w poprzednim sezonie. Gdyby faktycznie Kielceki klub miał takie problemy to wątpię że dostałby tą licencję bo długi sięgające kilku miesięcy to już nie są żarty. Wyszła plotka o gigantycznej ofercie za Cindricia. Jeśli to prawda i prawdą też są owe długi to Cindrić byłby już w Paryżu a kwota odstępnego starczyła by na pokrycie długów, nowego zawodnika (za pewne niżej klasy w tym momencie) i jeszcze by zostało. Z klubu odchodzą Strlek który podpisał kontrakt z Veszprem długo przed tym jak Vive niby przestało płacić zawodnikom. Djukić który nie wypalił sportowo i w jego miejsce przychodzi młody świetny Polak. Odszedł Karol na grę którego mogliśmy patrzeć w poprzednim sezonie i wyciągnąć wnioski że sportowo odstawał od zespołu o czym sam mówił. Zorman zostaje w klubie gdzie mógłby wrócić do domu jeśli faktycznie mu nie płacą od kilku miesięcy. Dalsze oferty gry też miał a jednak zostaje. Zakontraktowani zawodnicy wstawią się w klubie gdzie mogliby zerwać umowy z racji nie wywiązania się z umowy przez klub (obniżenie pensji itp). Mi coś tutaj śmierdzi i sam już nie wiem czy problemy faktycznie są czy to jakaś akcja Bertusa by przytulić kasę. Przecież w razie problemu stać go by wesprzeć klub w ciężkiej sytuacji. Vive i Wisła nie zginą ale jeśli wszystkie złe plotki wokół klubów się potwierdzą to będzie obniżanie standardów. Szkoda bo kadra spadła na dno, oby nie doczekały tego nasze kluby. Z drugiej strony to wszystko pokazuje jak niszowym sportem jest piłka ręczna w naszym kraju. Klub zdobywający mistrzostwo seryjnie w ostatnich latach, wygrana w LM niedawno, drużyna znana w Europie ma problem ze znalezieniem konkretnego sponsora. Niby wszystko wokół idzie do przodu a w świecie szczypiorniaka co chwilę słyszy się o upadku jakiegoś klubu. Kilka tygodni temu Nielba stara się o SL a okaże się że skończy z juniorami w 3 lidze. Przykre to wszystko. Pozdrawiam i 3mam mocno kciuki za nasz szcypiorniak.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
spoko22

No właśnie z tym Cindriciem to kluczowy argument (chyba, że ta propozycja transferu to zupełna plota) - przecież lepiej zagrać jeden sezon na "zmarnowanie" ze słabym środkiem a tą kasą zabezpieczyć sobie przyszłość niż żebrać z powodu prawdziwych kłopotów. Bez Cindricia i tak znany jest już Mistrz Polski 2018/2019, więc po co byłoby ryzyko?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kajlo PL

Otóż to !! Brawo i podpisuje się pod tym .... dobrze gadasz !
A ta akcja to Bertus ciśnie miasto ... i obrzeżach niech też się dorzuca a nie profity bierze .... region jest promowany a w zamian nic !!! Brawo Bertus

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
kck

Piszesz bzdury, Kielce płacą Vive 2.5 mln za promocję a to nie jest nic. Dodatkowe 4.5 mln daje 7 mln.

| Odpowiedz
blokuj
Kajlo PL

Wiem że 7 i tak powinno być a nie 2,5 co to dzisiaj jest 2,5 mln. !?!? Śmiech !
Dobrze Bertus robi ... tak trzymać ale co do bankructwa i braku wypłat to już przesada ... Pismak powinien podać więcej dowoow/argumentów jeśli rzuca takimi "piorunami" ... Ja np. Bardzo się zszokowałem tym artykułem !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
kuba859

masz racje, przeciez jednym z warunkow na otrzymanie licencji jest brak zaleglosci wobec zawodnikow. to po pierwsze, a po drugie, jezeli kielce nie placa zawodnikom to przeciez nikt by sie nie bawil w placenie za djukicia czy bombacza, kielce nie wywiazuja sie z umowy wiec jest ona zrywana z winy kielc i mamy do czynienia z wolnym zawodnikiem, za ktorego przejscie nie trzeba placic. przeciez to sie kupy nie trzyma

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
shower

a myslisz że nie dadzą licencji Vive czy Wiśle? wyobrażasz sobie ligę bez tych dwóch drużyn?? nawet gdyby były wielkie zaległości finansowe to Wisła i Vive zawsze licencje dostaną

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

Cieszę się, że napisałeś ten komentarz, bo już nie muszę stukać za dużo w klawiaturę. Akcja jak co rok, Bertus doskonale wykorzystał sprawę Bombaca i plotki, że odszedł, bo mu nie płacili. Teraz doszedł Cindrić, więc można powiedzieć: dajcie kasę, bo inaczej będę musiał go sprzedać żeby było na pokrycie długów i ojojoj co to będzie :)) Myślę, że w klubie mają niezły ubaw podczas czytania komentarzy.

| Odpowiedz
blokuj
Modafi

Oj nie wydaje mi się, że tym razem Bertus blefuje. Chociaż nie wiesz, jak bardzo chcialbym się mylic. Zresztą ja dwa miesiące temu przy temacie Michala Jureckiego, pomyslalem sobie, że coś jest CHYBA nie tak, że puszczają takiego zawodnika, baaaa ikonę tego klubu, bo nie doszli do porozumienia z dlugością kontraktu. Teraz przy transferze Bombaca już mialem pewnosc, że z finansami w kieleckim klubie jest raczej nie za wesolo. Ale mam ogromną nadzieje, że Bert wyciagnie Vive na prostą, przy wydatnej pomocy władz miasta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
hbll

Od rana w polskich i nie tylko mediach mówi się o kiepskiej sytuacji finansowej VIVE, o obniżeniu kontraktów i zaległościach finansowych. Ze strony VIVE nikt do tej pory nie zdementował tych, jakby nie patrzeć, szkalujących klub doniesień. Sądzę, że takie informacje idące w świat wyrządzają klubowi ogromną krzywdę wizerunkową i gdyby nie były prawdziwe, to od razu zostałyby zdementowane.
Być może Bertus Servaas gra na emocjach kibiców i chce ugrać dla kubu duże pieniądze, niemniej ta gra jest ryzykowna. Za chwile VIVE będzie szukało następców dla Aginagalde, Jureckiego, Jurkiewicza, Jachlewskiego i Lijewskiego - na pewno news o obniżeniu kontraktów i tak dużych zaległościach nie będzie atutem VIVE w rozmowach z potencjalnymi wzmocnieniami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
jerseyus

Przypomnij sobie ubiegły rok, była taka sama sytuacja. Sam Bertus wyrządzał krzywdę wizerunkową swojemu klubowi twierdząc, że nie jest dobrze...a potem była słynna konferencja prasowa z nowymi zawodnikami i wszyscy piali już tylko o Wolffie. Jeśli chodzi o ścisłość to dla części zawodników o których piszesz zmiennicy są już pokontraktowani.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

Mi sie niecwydaje by byly takie problemy finansowe jak chca to widziec w kombinacie. Sadze ze zadnych problemow nie ma a wszystko to jest wyciaganiem kasy od miasta. Nie podoba mi sie to ale z tego co wiem ma isc to na wykupienie czy zakontratowanie srodkowego ktory jest ponoc zaklepany. Moze chodzi o Wolfa bo na bramce jest cienizna z Jureckim poszlo o kasę. Chcial znaczna podwyżkę plus wyższy kontrakt a mial mocna konkurencje na lewej. Mamic Białorusin i jurecki to juz 3 naprawde dobrych zawodnikow. Bombek nie dawal tyle co Bert chciał i nie czuł sie najlepiej w druzynie. Poszlo o roke w zespole w Picku grano na niego. Mysle ze problem u nas jest trener.

| Odpowiedz
blokuj
uły uły

Do mediów to sam puścił plotkę odpowiednio wcześniej aby zrobić dobry podkład pod interesy. A że woła 4,5 bańki? Jak chcesz coś dobrze sprzedać,to zawsze podajesz wyższą kwotę a druga strona próbuje coś z tego"urwać". W najgorszym wypadku spotkają się..w połowie drogi. :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.