Wątek dotyczący artykułu

Konflikt w kadrze lekkoatletów. Anita Włodarczyk zrezygnowała ze startu. "Albo on, albo ja"

Anita Włodarczyk zrezygnowała ze startu w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Wszystko przez post Konrada Bukowieckiego. Mistrzyni olimpijska postawiła sprawę jasno: "Albo on, albo ja!". I do Cetniewa nie przyjechała.

przeczytaj cały artykuł

-f-iolka

Oglądam ten bilbord i widzę to co zapewne zobaczyła Anita...nie jestem na tych zawodach mile widziana..Kiedy to się zaczęło, od czego...zostało tu już kilkakrotnie napisane. Ale dziwią mnie wypowiedzi p.Skolimowskiego i jego żale wylewane tylko w kierunku Anity.Był organizatorem tych zawodów...reklamowanych tym nieszczęsnym bilbordem. Przywołam do porządku Bukowieckiego? Nie ma żadnej wątpliwości, że to 100% prowokacja....Konrad "dorzucił napis"...akurat na sylwetce Anity! Niepoważne zachowanie Bukowieckiego, brak na nie reakcji organizatora...a pretensje tylko do Anity. Przepraszam...ale p Skolimowski chyba nie jest do końca szczery...woli chyba aby tylko mężczyźni "czcili" wynikami pamięć Kamili.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

Tak, wiem...użył bilbordu organizatorów. Nawet nie chciało mu się stworzyć swojego..a reakcji organizatorów brak. Niepoważne z każdej strony...ale wiadra pomyj tylko na Anitę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Tylko dlaczego organizatorzy maja reagopwać na post w internecie, który w zasadzie sugerował rywalizację wśród mężczyzn ? Ponadto jednak młody wysłał sms do Anity.
Czy AW jest nadal sportowcem ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
-f-iolka

AW jest sportowcem...i KB też..Ale jakimi są ludźmi to już subiektywna ocena każdego z nas.
Wysłał smsa...a w smsie, że nie rozumie..
Jeżeli użył bilbordu organizatorów, oni powinni zareagować....chyba, że podświadomie p Skolimowskiemu na rękę była rywalizacja tylko mężczyzn..
Przychodzisz jako gość na wesele mojej córki...jeden z honorowych gości...masz piękną wizytówkę przed miejscem przeznaczonym dla ciebie, ktoś stawia kleksa na twoim imieniu i nazwisku, pisze "a my idziemy na jednego"...bo przyszedł się napić..nie tańczyć i ciebie nie lubi.....reaguję JA.
To tak aby wprowadzić trochę lżejszy ton..
Anity zareagowała impulsywnie, Bukowiecki zachował się głupio. Ale byli tam chyba ludzie - organizatorzy - którzy powinni rozwiązać ten problem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
margota

Organizatorzy w jakiś sposób powinni zareagować, to fakt !
Wpis powinien być usunięty w trybie natychmiastowym, to fakt !
Małe ale .... Anita nie była na prywatnym weselu gościem !
Uważam, że zachowanie Anity też było przedszkolne bo przede wszystkim jest sportsmenką a sportowiec bierze udział w zawodach. Ona też swoim zachowaniem obraziła organizatorów, kibiców i ojca Skolimowskiej !
Dla przybliżenia Fiolu ..... gość zaproszony na wesele mówi, że nie przyjdzie bo jest ciocia B ..... czy takie zachowanie zaproszonego gościa przyjęłabyś na spokojnie ?
Czyż nie najważniejsze w takim dniu jest szczęście młodej pary ?
Czyż w dniu zawodów nie liczyła się przede wszystkim sportowa rywalizacja i pamięć Kamili ? Uważam, że właśnie zachowanie AW wprowadziło jeszcze głębszy podział.
Nie podobał mi się wpis Bukowieckiego, ale zachowanie Włodarczyk jeszcze bardziej.
Milusiego Fiolu i słonecznego :))
PS. Zapomniałam Ci życzyć wcześniej miłego dnia :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
-f-iolka

Chyba każda z nas pozostanie przy swoim...miłego i pogodnego dnia...ja się ewakuuję z SFów na "Wyszczekanych" w znamienitym towarzystwie..:-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Pottermaniack

Zgadzam się z Pawłem, że sprawa ma drugie dno i błahy pretekst wystarczył, by zarysowały się narastające od lat podziały. Niestety, jak bardzo lubię Anitę i dostrzegam, że błędy w komunikacji popełniły wszystkie strony sporu, bo i organizator powinien starać się załagodzić konflikt, tak wina po stronie Włodarczyk jest większa od pozostałych... Robert Skolimowski, organizator mityngu i ojciec Kamili stwierdził, że jego stosunki z Anitą ulegają pogorszeniu od dawna. Niemniej zawsze łączyły ich te memoriały upamiętniające Kamilę. Jednak i to się zmieniło. Moim zdaniem Skolimowski nie powinien stawiać sprawy tak, że przyjmuje ultimatum Anity i nikogo nie skreśla z listy startowej, tylko powinien podejść do sprawy obiektywnie i spróbować znaleźć inne rozwiązanie. Przekonać Bukowieckiego do skruchy, abstrahując od tego, czy reakcja Anity była przesadzona czy odpowiednia. Ale uniósł się honorem. Nie jest tajemnicą, że ubiegłoroczny skandal lekkoatletyczny jest dowodem na istnienie dwóch obozów w polskim środowisku młociarskim i konflikt przybiera na sile. To przykre, bo wirtualny spór przekłada się na realne szkody dla kibiców i związku, organizatorów i sportu w ogóle. Jest też ktoś, kto ucierpiał chyba najbardziej. Marcin Rosengarten, były partner Kamili jest menadżerem Anity i teraz tkwi pośrodku w oku cyklonu, bo jak się nie zachowa, tak może zostać posądzony o nielojalność.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
margota

Bukowiecki nie powinien przerabiać wirtualnie banera !
Anita nie powinna domagać się usunięcia zawodnika !
Ojciec Kamili nie zgodził sie na ultimatum !
Zachowanie Bukowieckiego i Anity - przedszkole !
Stratni - kibice
Pozostaje jedynie niesmak i żenada, że prywata wygrała !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Pottermaniack

Zgadzam się, ale zwróć proszę uwagę, że Skolimowski senior uznał, że wiadomość na telefonie (w której Bukowiecki nie przeprosił, choć wykluczył swoje celowe działanie) załatwia sprawę. To był błąd. Tę kwestię zaznaczyła Fiola. Jako organizator powinien działać w roli mediatora i wypracować kompromis. Dlaczego? Bo Cetniewo jest robione dla kibiców, a po drugie ma na siebie zarabiać, bo pieniądze są potrzebne, by lekkoatletyka w Polsce funkcjonowała. Tutaj wyraźnie opowiedział się po jednej ze stron. Reakcja Anity, przesadzona czy nie, jest nieistotna. Od sądzenia jest sąd, mediator jest od godzenia i budowania kompromisu. Pan Skolimowski mógł to inaczej rozegrać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
margota

Według mnie Pan Skolimowski chciał pozostać obiektywny i uważał, że zawodnicy powinni to załatwić między sobą.
Bukowiecki wysłał sms i tak, nie przeprosił i to świadczy o jego kulturze .... tylko i wyłącznie.
A Anita ??? Uważasz, że jej zachowanie było taktowne, kulturalne i sportowe ??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Pottermaniack

Skolimowski senior nie jest zwykłym kibicem, to organizator imprezy. Jeśli konflikt personalny szkodzi mityngowi, to także jego sprawa. Anita niepotrzebnie tak się uniosła. Nie musiała spotykać się z Konradem, pozować z nim do zdjęć, ale niestety, pokazała ten charakterek, który pozwolił jej przekroczyć magiczną granicę 80 metrów w Cetniewie.

| Odpowiedz
blokuj
margota

Nie rozumiem, dlaczego widzisz błąd w zachowaniu Skolimowskiego (nie wspomnę o B) a Anitę omijasz ?
Mam wrażenie, że jej zachowanie w tej prywacie, najbardziej zaszkodzi ... jej samej.
Wina leży po stronie B, ale też i po stronie A !
Pana S - uważam, że zwrócił się do obu stron i dalej nie chciał się posunąć by nie zaogniać sprawy.
Wolałabym zakończyć rozważania w tym temacie.
Milusiego i słonecznego :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Pottermaniack

Przecież napisałem w pierwszym komentarzu do Ciebie "wina po stronie Włodarczyk jest większa od pozostałych... " :) Że jej reakcja była przesadzona i że powinna wystąpić. Błędy wytykam wszystkim.

| Odpowiedz
blokuj
margota

Sorki zapomniałam się nauczyć na pamięć ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha
Sorki Potterku, naprawdę o tym wpisie zapomniałam :))
Nie gniewaj się , plosię :))

| Odpowiedz
blokuj
Pottermaniack

Już wyczerpałem zapas gniewania się na Ciebie na jakieś 50 lat. Będziesz musiała trochę poczekać. ;D O ironio, Facebook mi przypomina, że dokładnie dwa lata temu Polacy brylowali na mistrzostwach Europy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
ksdani

taaa... jasne, Włodarczek będzie decydować kto może wystąpić w zawodach...
bo na znak protestu ona nie wystąpi..
za to co napisała na swoim twicie czy gdzieś tam .. ja też nie wystąpie na tych zawodach... aha.. i nie będzie - w związku z tym - konkurencji: rzut szyszką do wiadra... czy jakoś tak... no może... czy nie?

a jako stary kibol dodam tylko: nie podoba się to może czas zmienić zawód?

Gorąco polecam mlodszym kibicom poszukać w necie o zachowaniu tej zawodniczki w stosunku do innych sportowców... kilkoro z Was może się mocno zdziwić..
...
Katon el Gordo: jesteś Bardzo delikatny.. tez było "albo.. albo.." i dotyczło m.in.. młodych .. utalentowanych...
ale moze masz rację piszą ogólnikowo... jeszcze się innym dostanie od "władz związku"..

| Odpowiedz
blokuj
Katon el Gordo

„…..ubiegłoroczny skandal lekkoatletyczny jest dowodem na istnienie dwóch obozów w polskim środowisku młociarskim i konflikt przybiera na sile…..”. NIESTETY, ALE WIĘCEJ NIŻ DWÓCH OBOZÓW.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Allez

To interesujacy watek ...
mozesz zdradzic cos wiecej?
... to o tyle WAZNE, ze polska lekkoatletyka
konkurencjami rzutowymi stoi

| Odpowiedz
blokuj
Katon el Gordo

Rzeczywiście dzieje się coś złego i to nie po raz pierwszy. Od wielu godzin dokonywałem kilkunastu prób, żeby odpowiedzieć na pytanie o konflikt (więcej niż "dwa obozy"). Niestety moja odpowiedź była wycinana lub w ogóle blokowana. Spróbuję jeszcze raz, choć nie mam pewności czy puszczą..... A więc: Mógłbym, ale nie chcę dolewać oliwy do ognia. Rzucę tylko garść faktów do przemyślenia. W kobiecym młocie mamy obecnie 3 zawodniczki rzucające > 70 m co możemy określić poziomem międzynarodowym. W męskim młocie mamy 2 zawodników na światowym poziomie > 75 m. Poniżej wymieniam nazwiska tych zawodników. Proponuję prześledzić: kto z kim trenuje i od kogo przeszedł do obecnego trenera. A lepiej zorientowani wiedzą w jakich okolicznościach się to „przejście” odbywało. A tak się dziwnie składa, że w artykułach w SF niektóre nazwiska w ogóle nie padają. Anita Włodarczyk (trener obecny Krzysztof Kaliszewski/trener poprzedni Czesław Cybulski); Malwina Kopron (Witold Kopron/Czesłąw Cybulski); Joanna Fiodorow (Malwina Wojtulewicz/Czesław Cybulski); Paweł Fajdek (Jolanta Kumor/Cybulski Cybulski); Wojciech Nowicki (Malwina Wojtulewicz/Bogumił Chlebiński).

| Odpowiedz
blokuj
grolo

Szkoda, że obie strony nie pokazały klasy. Jednak reakcja była zupełnie nieadekwatna do błahej w sumie przyczyny. Niesprawiedliwie uderzyła najbardziej w organizatorów i w kibiców.
Od mistrzyni wymaga się więcej, tym bardziej od dużo starszej osoby można wymagać życiowej mądrości. Szkoda, że próżność wygrała z lojalnością wobec kibiców a przede wszystkim z lojalnością wobec śp. przyjaciółki.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.