Wątek dotyczący artykułu

Kolejna rewolucja w I lidze szczypiornistów. Rozgrywki powiększone

36 zamiast 32 zespołów w pierwszej lidze szczypiornistów, trzy grupy rozgrywkowe. Na zapleczu PGNiG Superligi wprowadzono kolejne istotne zmiany.

przeczytaj cały artykuł


into the vortex

Mało tego, podział zupełnie nonsensowny pod kątem poziomu sportowego. Rozumiem, że kluczem była mapa Polski, ale spójrzmy na grupę C - mamy tu spadkowicza KPR Legionowo, mocny Tarnów, który aspirował do Superligi, Białą, która wygrała rozgrywki w zeszłym sezonie i mocne KSZO, Konie i Płock. I teraz spójrz na grupę B - teoretycznie mocne są Ostrovia i Olimpia Piekary Śl. ale to nie są jakieś potęgi. W grupie A poza Warmią, Nielbą, Gorzowem i może Elblągiem (pytanie w jakim zagrają składzie) nie ma nikogo kto realnie biłby się o awans.
---
Generalnie meczów będzie jeszcze mniej i sezon będzie krótszy. Nie widzę sensu tych zmian, poza ekonomicznym. Ciekawe ile drużyn awansuje i na jakich zasadach (bo przecież nadal będą licencje i sam sportowy wynik nie wystarczy). Ale ogólne wrażenie jest takie, że to idzie w złym kierunku. Powinna powstać jedna silna druga liga z 12-14 zespołami: Olsztyn, SMS, Malbork, Nielba, Gorzów, Końskie, Legnica, Tarnów, Biała Podlaska, Przemyśl, Piekary Śl., Ostrów + 2 inne ekipy i dalej II liga. Kumam argument, że to gorzej wygląda dla magistratów i urzędnicy nie są skorzy dawać hajs na 3 ligę, ale efekt obecnego systemu jest taki, że poziom jest bardzo niski, w połowie sezonu zaczynają się mecze o pietruszkę, więc zawodnikom z czołowych ekip zdarza się grać u buka (widziałem wiele dziwnych meczów na tym poziomie, w których faworyci nagle grali jak sparaliżowani i hurtowo tracili gole z outsiderami). W efekcie mamy słabą frekwencję i mały dopływ $$.
---
Ktoś poważny, może z jakiejś firmy consultingowej powinien wspomóc ZPRP w działaniach aby odbudować handball od podstaw. Obserwuję z bliska łódzką Anilanę - mają tu fajny pomysł na działanie, od dłuższego czasu współpracują ze szkołami i szkolą zdolnych chłopaków. Mieli mistrza w młodziku, teraz w juniorze młodszym. Mogą być z tego owoce - ale co dalej? Będzie nowa hala (Anilana ma grać na nowej hali Politechniki), ale bez wsparcia miasta, sponsorów nie uda się wejść/utrzymać w Superlidze. Ten problem dotyczy większości klubów. Najbardziej boli niska frekwencja, nie rozumiem jak to jest, że w takiej Spójni Gdynia na mecze chodzi garstka ludzi. Serio nie udaje się w Gdyni zmobilizować z 500-1000 osób do chodzenia na mecze? W Łodzi widać postęp, kiedyś bywały mecze, które oglądało 30-50 osób, teraz bywa i 300-400. Oby sponsorzy zobaczyli w tym potencjał.
Długo by pisać, trochę mnie boli, że od 2-3 lat nasz handball się coraz mocniej cofa. Wydawało się, że kryzys dotyczyć będzie tylko kadry, ale widać wyraźnie, że rykoszetem dostają wszyscy - Vive, liga, małe ośrodki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.