Wątek dotyczący artykułu

Tałant Dujszebajew: Zostaję w Kielcach. Emocjonalny list trenera PGE VIVE Kielce

- Dostałem kilka propozycji, a jednak chcę zostać w Kielcach - napisał Tałant Dujszebajew w swoim liście otwartym. Trener PGE VIVE Kielce odniósł się do trudnej sytuacji finansowej i poprosił władze miasta o ponowne przemyślenie swoich działań.

przeczytaj cały artykuł

Sylwester Sikora

To jakiś żart panie Dujszebajew. Rozumiem, żeby w tej drużynie grali Polacy. Ok. Ale ta międzynarodowa banda z pana synami. Po co nam to? Po co to Kielcom? Po co to Polsce? Popieram stanowisko władz miasta. Lepiej zbudować za 4,5 mln dwa przedszkola niż dać je zagranicznym grojkom. W poprzednim sezonie Vive niczego nie osiągnęło. I co? Miasto przez to jest gorsze? Nie. Myślę, że lepsze. Więc jeśli Vive spadnie do drugiej ligi, to też nic się nie stanie. Może sytuacja się wyklaruje i w drużynie zobaczymy kielecką młodzież, na którą pan Servaas łożył - ponoć - latami wielki szmal.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Złoty Bogdan

Sylwek wiesz, że ja lubię cytaty. Znalazłem nawet jeden specjalnie dla ciebie, myślę że pasuje jak ulał.

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wisła Płock

"W poprzednim sezonie Vive niczego nie osiągnęło. I co? Miasto przez to jest gorsze?"

No dokładnie Panie Sylwku.

Jak czytam kolejne już oświadczenie kogoś tam z Kielc, to już śmiać mi się chce. Miałem nie komentować, ale nie wytrzymałem. Dla mnie to już jest antyreklama.

Najbardziej bawią mnie te zagrywki klubu o promocji miasta. A jak to promocja? Takie bajki to lepiej dzieciom wciskać.

Czy przez to, że Vive wygrało LM, to do Kielc przyjeżdża więcej turystów? Czy przez to, że Vive poległo w LM tych turystów jest mniej? Nie ma to żadnego znaczenia. Czy jeśli Wisła Płock wygrałaby przez ostatnie lata LM, to czy do Płocka dzięki temu przyjeżdżałoby więcej turystów? Nie. Czy miasto Veszprem dzięki znanej drużynie odwiedza więcej turystów? Stało się bardziej atrakcyjnym miejscem? Nie! Dla mnie na Węgrzech liczy się tylko Budapeszt, a nie jakieś tam Veszprem. Jak ktoś ma przyjechać do Kielc, czy Płocka, to przyjedzie. Żadne sukcesy drużyn piłki ręcznej z tych miast turystów nie przyciągną.
I odwrotnie. Do takiego Paryża, Barcelony turyści będą przyjeżdżać bez względu na to, czy w tych miastach będą silne drużyny sportowe, czy też ich nie będzie. Miasta te są po prostu atrakcyjne turystycznie, tak jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Toruń, Warszawa, Zakopane.

Dla mnie jest to mało poważne. Wydawałoby się, że nie przystoi takiemu klubowi, a jednak okazuje się co innego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
hbll

Raczej nie jesteśmy w stanie oszacować wpływu klubu na wysokim poziomie na turystykę w Kielcach. Ale jednocześnie nie możemy go skreślić bo po prostu nie mamy takich danych. Ale jeśli miasta wydają grube setki tysięcy i miliony na reklamy w TV i bilbordy, to raczej taki dobry klub jest bardziej efektywnym nośnikiem reklamy.
Argument o Budapeszcie jest po prostu słaby i świadczy o pewnej ignorancji. Życzę Ci, żebyś może dzięki piłce ręcznej odkrył uroki Szegedu.
Dodam tylko, że ja w życiu nie trafiłbym do Płocka, gdyby nie było to miasto piłki ręcznej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Wisła Płock

Życzę Ci, żebyś może dzięki piłce ręcznej odkrył uroki Szegedu.

W tym przypadku się z Tobą nie zgodzę (nie trafiłeś).

Segedyn jest trzecim pod względem ludności miastem na Węgrzech. Tam ludzie będą przyjeżdżać bez względu na to, czy będzie tam dobra drużyna piłki ręcznej, czy też jej nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Też podzielam ten pogląd. Urząd Miasta Płocka w ramach promocji płaci za to, że w mieście kręcony jest jakiś serial czy film. Czy z tego powodu tłumy ludzi zaczną ściągać specjalnie do miasta? Choćby i sam Spielberg kręcił tu film to nic to nie zmieni bo Płock zagranicznym turystom z kasą nie ma nic wielkiego do zaoferowania. Nie ma oceanu, morza, światowej sławy muzeów, sklepów dla celebrytów z Hollywood, nikt tu specjalnie dla samego miasta nie przyjedzie. Co innego jak ktoś jest fanem muzyki i przyjedzie na festiwal, a przy okazji zobaczy trochę miasta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Mariusz7

Według mnie trochę mijasz się z prawdą. Sam kiedyś byłem w Królowym Moście, gdzie kręcili u Pana Boga za piecem i rozmawiałem z Wójtem, który powiedział mi, że w sezonie nie ma dnia, by ktoś nie przyjechał tam pooglądać most, na którym kręcili wiele scen z filmu. My zwykli ludzie możemy nie zauważać tego, że ktoś przyjechał do Płocka, czy Kielc wyłącznie dlatego, że znał miejscowe kluby, ale więcej niż pewne, że wiele osób przyjeżdża do tych miejscowości właśnie przez to, że znają je z piłki ręcznej. Do tego nie wiem czemu wszyscy błędnie trzymają się tylko tej 'turystyki'. Klub na europejskim poziomie podnosi atrakcyjność do samego zamieszkania, czy też inwestowania szczególnie w branżach sportowych. Ułatwia miastu promocję sportu wśród młodzieży (co w tych czasach jest dość ciężkie), różne akcje charytatywne, a nawet promocyjne różnych imprez w mieście.
Co do samego listu to podzielam opinię użytkownika @Cbc Dujszebajew mógłby spakować manatki i pójść do, któregoś z klubów Bundesligi, a w klubach od 8 miejsca wzwyż zarabiałby lepiej niż w Kielcach, ale chce tu zostać i utrzymać poziom sportowy w klubie, w którym powinien być tylko 'najemnikiem'. Jednak na pierwszy rzut oka widać, że bardzo mocno zżył się z Polską i nie chce po prostu tak odejść bez żadnej walki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Czarcik

W tym roku Kielce organizują Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18. Jak sądzisz dlaczego miasto zostało organizatorem tej imprezy - bo pan Lubawski się ładnie uśmiechał? Nie bo mamy klub na poziomie europejskim, który wygrał Ligę Mistrzów, kibiców, którzy wielokrotnie pokazali, że potrafią wspierać nie tylko klub, ale i reprezentację. A organizacja takiej imprezy to bardzo duży zysk dla miasta i jego promocja. A jak sądzisz dlaczego byliśmy też organizatorami mistrzostw w piłce nożnej U-21? Bo mamy wielką "Koronę"? Nie bo mamy sport na wysokim poziomie, a największy rozgłos w świecie sportu mamy dzięki piłce ręcznej i Vive i takie są fakty - a miasto ma z tego tytułu baaardzo duże korzyści i zyski! Nie mówiąc już o lansowaniu się oficjeli miasta przy okazji co bardziej medialnych meczy. Wystarczy wspomnieć finał LM w 2016, czy fety na rynku, lub hali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.