Wątek dotyczący artykułu

Tałant Dujszebajew: Zostaję w Kielcach. Emocjonalny list trenera PGE VIVE Kielce

- Dostałem kilka propozycji, a jednak chcę zostać w Kielcach - napisał Tałant Dujszebajew w swoim liście otwartym. Trener PGE VIVE Kielce odniósł się do trudnej sytuacji finansowej i poprosił władze miasta o ponowne przemyślenie swoich działań.

przeczytaj cały artykuł

kvc30

Emocjonalny wpis Duszenbajewa tylko potwierdza że problemy kielc nie są wymyślone - są rzeczywiste i na teraz. Jak teraz nie zbiorą kasy to zawodnicy znajdą inne kluby i za pół roku będą z nowymi pracodawcami "po słowie" - nawet jak kasa się znajdzie będzie za późno. Pytam gdzie była odpowiedzialna polityka finansowa w tym klubie, gdzie planowanie budżetu i wydatków na poziomie dochodów a nie marzeń - tu jestem bardzo rozczarowany nie tylko Bertusem ale i całym Zarządem. Stawianie teraz miasta w roli "winnego" jest po prostu nieuczciwe. To nie miasto kontraktowało zawodników, zawierało umowy, pilnowało kasy - to Zarzad i Bertus. Więc dzisiaj oczekiwałbym uczciwego postawienia sprawy w formie - przeliczyliśmy się, niedopatrzyliśmy, przeszacowaliśmy - jeśli możecie pomóżcie. Tymczasem postawa zarządu jest wprost inna - to "miasto" jest winne bo nie chce dać 4,5mln. zł. - w głowach wam się,panowie pomieszało i w głowach kibiców chcecie mieszać zamiast uczciwie się przyznać do błędów. Nie lubię kielc ale powtarzam sposobem na zapewnienie naszej ręcznej rozwoju nie jest obniżenie poziomu kielc lecz podniesienie poziomu innych drużyn właśnie do poziomu kielc - spróbujcie tego Panowie Prezesi i Zarządy dokonać - spróbujcie iść ich drogą nie powtarzając ich błędów a choćby zbliżając się do osiągnięć. Zobaczycie jakie to trudne , ile wymaga pracy. A kielcom niech się uda zażegnać ten kryzys ale niech to też nauczy włodarzy klubu odpowiedzialności, niech przestaną grać na emocjach a zajmą się twardą ekonomią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Arkady 241

W tym jest właśnie problem. Czytając posty takich jak Petrochemia i innych pseudo ekspertów z Płocka, oni nie chcą się dostosować poziomem do VIVE i iść drogą Kielczan albo jakąkolwiek inną żeby dołączyć do elity europejskiej. Oni chcą upadku VIVE kosztem rozpoznawalności w Europie, żeby tylko w Polsce zabrakło rywala do tytułu.
Sam nie lubię jak ktoś wręcz można powiedzieć błaga o kasę, ale Talant mi zaimponował bo jak ktoś wspominał. On mógł to rzucić w cholerę i jechać do innego klubu. Nie miałby problemów ze znalezieniem pracy. A on się solidaryzuje i sam zrezygnował z 25% pensji. Po tym poznaje się drużynę. Jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w innym klubie w Polsce.
Taka ciekawostka, na Facebook'u jest fanpage handballnews. Wystarczy odnaleźć post gdzie zawarta jest wypowiedź trenera Dujszebajewa i przeczytać komentarze. Wszystkie komentarze negatywne typu "oj bo się popłaczę" są kierowane skąd? Z Płocka i okolic oczywiście, osoby z innych rejonów Polski nie mają takich problemów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
z Tumskiego Wzgórza

Z całym szacunkiem ale na co liczysz, na współczucie? Ile to było śmiechu że Wisła podpisuje tylko 2-letnie kontrakty, podczas gdy w Kielcach oferują umowy na 3-5 lat? Czemu nie protestowałeś gdy użytkownik "po jasnej stronie mocy" (przepraszam jeśli przekręciłem nick) pisał o pełnej satysfakcji gdy Wisła wreszcie upadnie? Cały czas osoby z Kielc szydziły jaka to bieda jest w Wiśle w przeciwieństwie do kieleckich luksów. I teraz gdy wychodzą na jaw problemy finansowe Vive to masz pretensje o takie a nie inne komentarze. Już to pisałem- miej pretensje do prezesa klubu o nienależyte zarządzanie klubem, a nie do kibiców rywala. Nie mieliście współczucia dla Vardaru wyciągając od nich kluczowych zawodników w momencie różnych zawirowań finansowych w macedońskim klubie więc weźcie na klatę cała sytuację, bez szukania winnych w innych miastach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.