Wątek dotyczący artykułu

MP w lekkoatletyce 2018: Małachowski goni Piątkowskiego. Zdobył 12 złoto mistrzostw

Piotr Małachowski wrócił na tron w krajowym rzucie dyskiem. 35-latek odniósł pewne zwycięstwo i po raz dwunasty w karierze został mistrzem Polski. W skoku o tyczce swoje rywalki zdeklasowała Justyna Śmietanka.

przeczytaj cały artykuł

Królowa Śniegu

Gratulacje dla Pana Piotra :) W Berlinie będzie jednak bardzo, bardzo trudno, również w tej konkurencji jest najwyższy poziom od lat. Tak naprawdę powinniśmy cieszyć, że tak wielu młodych zawodników wystrzeliło w 2017 roku, a nie w 2016. Pan Piotr ma już swoje lata i od 2014 roku nie rzucił ponad 69 metrów. Przytoczę wyniki z list europejskich z tego sezonu:
69.59 Andrius GUDZIUS
68.98 Lukas WEISSHAIDINGER
68.12 Daniel STÅHL
67.59 Christoph HARTING
66.98 Martin WIERIG
66.59 Daniel JASINSKI
66.51 Philip MILANOV
66.51 Lois Maikel MARTÍNEZ
66.22 Alin Alexandru FIRFIRICA
65.98 David WROBEL
65.84 Simon PETTERSSON
65,78 Piotr MAŁACHOWSKI

Pan Piotr ma obecnie 12 wynik w Europie. Jednak jego wynik sprzed roku na MŚ 65,24 dawał 3 miejsce wśród Europejczyków. Walki o medal wykluczyć na pewno nie można, jednak będzie bardzo trudno i przydałoby się dołożyć z metr-dwa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
yes

Czytam z zaciekawieniem Twoje analizy dotyczące zawodników i sytuacji.
Zwróciłem teraz uwagę na: "Jednak jego wynik sprzed roku na MŚ 65,24 dawał 3 miejsce wśród Europejczyków" Wynik ten skojarzył mi się z 65,22 Ludwika Danka - w połowie lat 60-tych jako pierwszy rzucił ponad 65 metrów ;)
Przypomniał mi się w Polsce z tamtych czasów Zenon Begier...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.