Wątek dotyczący artykułu

Chelsea woli 38-latka zamiast Polaka. Anglicy wyśmiewają ruch klubu

Chociaż polscy kibice liczyli, że Marcin Bułka wskoczy wkrótce na stałe do pierwszej drużyny Chelsea, transfer Roberta Greena oznacza co innego. Sięgnięcie po 38-latka jest wyśmiewane. - Chelsea robi dom spokojnej starości - piszą Anglicy.

przeczytaj cały artykuł


Hockley

Wyjaśnię, bo widzę, że nie każdy - w tym pan redaktor - łapie pewne podstawowe kwestie.
Przyjście Greena oznacza dla Bułki regularną grę. W zespole rezerw grającym swoją ligę. Po to m.in. przyszedł właśnie 38-letni były reprezentant Anglii. Gdyby nie, to możliwe, że Bułka zostałby zblokowany i prawdopodobnie rok spędziłby na ławce lub trybunach. Dlaczego? Bramkarz numer trzy najpewniej nie rozegra żadnego meczu, ale musi być na każdym pierwszego zespołu. Dopiero gdy pierwszy bramkarz dozna urazu, to gra drugi, a trzeci wskakuje na ławkę. Bułka jako numer trzy miałby rok w plecy, co w jego przypadku oznaczałoby sportowy dramat, bo w takiej sytuacji opadłyby mu mecze w rezerwach.
Green zastąpił Portugalczyka Eduardo, który przez dwa trzy lata pełnił taką właśnie rolę w Chelsea. Gdzie tu śmiechy i strata dla Bułki? Ba, przyjście Greena jest znakomite z jeszcze jednego powodu. To Anglik mający status tzw. homegrown. Oznacza to, że Chelsea będzie mogła zarejestrować jednego obcokrajowca więcej do składu. Same plusy.
ps.
Courtois odchodzi na 99,9%, więc Green będzie w hierarchii nie za nim, tylko za nowym bramkarzem, którego Chelsea szuka i za Caballero, który zostaje w klubie na jeszcze jeden, ostatni rok. Niewykluczone, że Bułka za rok o tej porze będzie w Chelsea numerem dwa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Michał Krawczak

Hockley bardzo ładnie zmiażdżyłeś artykuł Pana redaktora sportowego, widać że pisał go chyba pod presją czasu, bo musiał czymś zapełnić witrynę. Po za tym widać braki wiedzy o lidze angielskiej, moim zdaniem najlepszej. Ciekawe kto zastąpi belga w bramce ;) Z wyrazami szacunku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.