Wątek dotyczący artykułu

Kibice odwracają się od Biało-Czerwonych. Najwięcej sympatii fanów stracił Robert Lewandowski

Słaby występ na mistrzostwach świata w Rosji sprawił, że sympatycy futbolu nad Wisłą mniej przychylnie patrzą na kadrowiczów. Nie ma zawodnika, który zyskałby w porównaniu z badaniem sympatii sprzed dwóch miesięcy.

przeczytaj cały artykuł

Claudia_

Problemy XXI wieku o_O
Nie wiem czy to świadczy o nas dobrze czy źle, że ktoś ma czas i potrzebę przeprowadzania takich bzduro-badań. Magistra ktoś pisze na ich postawie, czy co?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ricciardo

A wiesz co, ciekawe badanie.
Życie przez nie nie stanie się lepsze, ale dobrze się dowiedzieć, jak nasze nastroje do reprezentantów się kształtują, a w sumie nawet nie dowiedzieć, a tylko zyskać potwierdzenie tego, co samemu się czuje (mówię oczywiście za siebie). Bo jest ten spadek... i może w tych pomundialowych przeprosinach byłoby u niektórych więcej słów na pokaz, niż faktycznie przeżywania, ale nasi to tak właściwie się rozjechali, jakby coś niespecjalnie przykrego się stało. Pojechali na MŚ, tradycji stało się za dość: mecz otwarcia, o wszystko i o honor. I choć dla nich prawie wszystkich był to debiut na imprezie tej rangi, to "przeżyli" to, jakby to ci sami właśnie piłkarze mieli wcześniej kilka takich mundiali zaliczonych i już kolejny tak nieudany nie robił na nich wrażenia, żeby zmowu przepraszać, czy chcieć się trochę bardziej z kibicami zjednoczyć w ich jednak dość dużym rozczarowaniu - kto i na co tam nie liczył, bo dla wielu nie było w tym zapewne nic niespodziewanego, że wylecieli z Rosji już po trzech meczach, a w zasadzie po dwóch mogli się już pakować w samolot.
No ale... Trochę im zajmie zbudowanie znowu fajnej atmosfery wokół reprezentacji i przydałoby się, żeby jednak trochę nowych twarzy zaczęło to robić przy najbliższych okazjach, jak choćby Liga Narodów.
Wiem Claudio, że jesteś za Lewym, ale niestety za bardzo wokół niego reprezentacja się zbudowała i choć wiadomo, że na tym poziomie nie ma jeszcze zmiennika, to jednak potrzebuje nasza drużyna odświeżenia, a gra pod Lewego stała się ciężka nieefektywna i bardzo przewidywalna. Rywale nas już bez problemu rozczytują i dobrze wiedzą jak wyeliminować nasze ewentualne jeszcze atuty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Claudia_

Prawdziwi kibice byli i będą z tą kadrą zawsze. Mogłabym się założyć, że ten spadek sympatii to pewnie od tej samej grupki co sobie o kadrze przypomniała w 2016 roku.
O mundialu było już powiedziane wszystko. Teraz trzeba się skupić na przyszłości.
Co do poprawy atmosfery to "kibice sukcesu" raczej nie mają co liczyć, biorąc choćby pod uwagę jaką mamy grupę w Lidze Narodów. Cudu nie oczekuję w wrześniowym meczu z Włochami, których ego ucierpiało mocno ostatnio.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
MaurizioSarri

Prawdziwi kibice byli i będą z tą kadrą zawsze.

śmiesz twierdzić, że ktoś, kto konstruktywnie i obiektywnie krytykuje kadrę Polski nie jest prawdziwym kibicem? By być "prawdziwym", mam przymykać oko na INDOLENCJĘ, PARTACTWO, GWIAZDORSTWO, BYLEJAKOŚĆ, BRAKI pod każdym względem, bo nie jestem wtedy prawdziwym kibicem? Niepoważna jesteś. Jestem kibicem od początku lat 90tych, ale takiego partactwa i lenistwa w wykonaniu polskich kopaczy nie widziałem nawet w Korei i Japonii, gdzie też było źle, ale mecz o honor z USA był świetny, a tu mecz z Japonią był SKANDALEM. I grali to piłkarze o WIELE, WIELE LEPSI niż tamci. Tak, bo ci piłkarze, którzy są teraz w kadrze mają potencjał ŚWIATOWY i spokojnie mogli powalczyć o ćwierćfinał, a jeśli mieliby odpaść już w grupie, to po walce a nie we frajerskim stylu, więc mi tu koleżanko nie wyjeżdżaj z komentarzami o prawdziwości kibicowania!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
MaurizioSarri

No dobra, chodzi mi bardziej o poziom MIĘDZYNARODOWY. Piłkarze, którzy grają w np. w Borussi, Monaco, Napoli, Bayernie czy Juve, na pewno są w stanie osiągnąć więcej niż być kompromitacją turnieju... Tak czy nie? :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
MaurizioSarri

Wymieniłem tylko tych najlepszych. A są jeszcze np Kurzawa z naszej Extraklapy, trójka z Sampdorii, ex bramkarz Swansea i paru innych, którzy spokojnie powinni dać Polsce awans do 1/8 czy do ćwierćfinału. I nie chodzi tu o żadne błyszczenie na salonach a jakość na boisku. Na pewno mamy większość piłkarzy na międzynarodowym poziomie a nie - jak się wyraziłeś - 3,4. A tego nie mają gracze z Peru, Panamy, Maroka, Iranu, ale jak wyszło to widzieliśmy...

| Odpowiedz
blokuj
santa66

W dalszym ciągu patrzysz przez różowe okulary. Ci pozostali których wymieniłeś, to co najwyżej solidni ligowi gracze, nie gwarantujący niczego. Jeśli zdarzy się, że wszyscy przed dużym turniejem jak było w 2016r, regularnie grają w swoich klubach, są w optymalnej formie, a w kadrze jest dobra atmosfera, to są w stanie osiągnąć przyzwoity wynik. Przed ostatnimi mistrzostwami tego nie było. Większość miała problemy z regularną grą w swoich klubach, poważne kontuzje( Milik, Blaszczykowski, Glik) i chyba wszyscy poniżej swojej optymalnej formy. Jakie mamy zaplecze, można było zobaczyć podczas rozgrywanych w Polsce ME, a ciąg dalszy nastąpi podczas najbliższych mlodziezowych MS.

| Odpowiedz
blokuj
MaurizioSarri

Ja i różowe okulary... to żeś trafił kulą w płot. W sumie mamy podobne zdanie, bo ja sie z Tobą zgadzam ale nie rozumiesz o czym piszę. Tych piłkarzy których mamy - abstrachując od sytuacji w klubie czy formy - STAĆ na dobre wyniki bo nie są "no name'ami" jak choćby gracze Panamy czy Peru, mają POTENCJAŁ, którego nie wykorzystali z różnych powodów od nich zależnych i niezależnych. Mamy lepszych piłkarzy niż Szwajcarzy czy Szwedzi ale nie mamy tego, co oni - zespołu. I nie ma też wyników. A gwarancji o której piszesz nikt ci nie da. Nie ma czegoś takiego. Widać to było choćby po Messim, który nie wniósł do gry Argentyny prawie nic choć poprowadził ich do awansu jak nasz Lewy. Niemcy zawiedli doszczętnie choć takie nazwiska jak Neuer, Muller czy Ozil powinny być "gwarancją"...

| Odpowiedz
blokuj
Claudia_

A gdzie ja niby napisałam, że ci co konstruktywnie krytykują kadrę nie są prawdziwymi kibicami??? Proszę, pokaż mi to zdanie z mojej wypowiedzi.
Ja sama ich krytykowałam. Chodzi mi o typowych "kibiców sukcesu", co wyraźnie podkreśliłam.
I nie jestem twoją koleżanką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
MaurizioSarri

Wyrażasz sie o "prawdziwości" kibicowania a nie tobie oceniać. Ja np. uważam się za kibica i jeśli tylko mogłem to zamieniałem się w pracy, by nie mieć popołudniówki czy nocki żeby móc obejrzeć o tej 20:45 mecz naszej Reprezentacji. Teraz mi to zwyczajnie wisi i powiewa. "Grali" żenująco już przed Mundialem i dopóki nie zaczną kopać uczciwie, nie zamierzam zaburzać grafiku lub mitrężyć czasu dla żałosnego widowiska. I myślę że takich kibiców jest więcej... A ty nazywasz takich "kibicami sukcesu". Gie wiesz. Jak lubisz kiepskie filmy lub jak jakiś fachowiec spartoli ci robote a mimo to dalej mu coś zlecasz to już twoja sprawa, że lubisz sie katować. I jeszcze jakieś wieczne "pokaż mi gdzie napisałam to albo tamto". Nie zamierzam wertować historii koleżanko tylko dlatego, że wydaje ci sie że pozjadałaś wszystkie rozumy i twoje jest na wierzchu. Co do mojego "koleżanko", to może mam zwracać sie do ciebie "prosze Pani" co? Zresztą wydaje mi sie że nie masz więcej niż 25 lat przez namiętne używanie gimbusiarskiego "XD" itp. Ale zaraz będzie, "pokaż mi kiedy tak napisałam". To jest forum i będę pisał jak chce i co chce, a jeśli bede naruszał zasady, to wpisy bedą kasowane. Tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Claudia_

Skoro uważasz, że każdy może tu pisać co chce i jak chce, to czemu się czepiasz mojego "xD"?
Nie miałeś wertować historii. Odpowiedziałeś na mój jeden konkretny komentarz, więc to chyba w nim miałoby być coś takiego.

| Odpowiedz
blokuj
steffen

Wiadomo było że w takim "badaniu" najwyższy spadek zaliczy ten który był najpopularniejszy.

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. A co dopiero kibica polskiego :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Ricciardo

Jeśli ta grupka miałaby być reprezentatywna, to ja oczekiwałbym w niej "poważniejszych" kibiców - nie tak, jak sugerujesz, że o reprezentacji przypominają sobie, gdy zaczyna jej iść. Poza tym wiesz, mówienie o "prawdziwych kibicach", że to definicja tych, którzy są na dobre i na złe, to przede wszystkim jedno nie wyklucza drugiego odnosząc się do tych, którzy są zawsze, ale widząc co złe, o tym mówią. Bo zważ też na to, że (odrzucając tych "sukcesu") taka postawa jest oznaką, że im zależy. To co np. ja napisałem wcześniej wynika z poczucia, że "coś" w tej naszej reprezentacji wraz z mundialem się niestety skończyło i pora na zmiany nie tylko ta, która już nastąpiła na ławce trenerskiej (jak dla mnie nie wlewa ona optymizmu) oraz rozstanie się z częścią kadrowiczów i skończenie też z powoływaniem niektórych, gdy są bez formy, nie grają regularnie w klubach, wracają po kontuzjach itd.

| Odpowiedz
blokuj
Marecki CS

Nie zestawiałbym tego badania z jakimś problemem, wręcz przeciwnie - jest ono jak najbardziej na miejscu. Natomiast najwyraźniej Ty masz jakiś problem z tego typu sondażami, ale znając Twoje "uwielbienie" do Lewandowskiego, to jakoś przesadnie mnie to nie dziwi, co więcej - nawet trochę Cię rozumiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.