Wątek dotyczący artykułu

Finał IMP: Łzy szczęścia na Smoczyku. Piotr Pawlicki z pierwszym tytułem! (relacja)

Cóż to był za wyrównany i emocjonujący finał Indywidualnych Mistrzostw Polski! Zwyciężył po raz pierwszy w karierze Piotr Pawlicki. Radość była tym większa, że dokonał tego na swojej leszczyńskiej ziemi.

przeczytaj cały artykuł

Sebol

Za rok Zmarzlik będzie miał szansę na Smoczyku powalczyć o tytuł IMP. Co tu więcej pisać, sam się wykluczył tym manewrem - Bartek doskonale wie, że przedobrzył. Także koneserzy, znawcy dziś Wasz maestro ma możliwość rewanżu w Gdańsku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sellex

Nie widzę żadnego konkretnego wytłumaczenia dlaczego w powtorce nie Mieli by jechać w czterech...Pierwszy łuk,żadnego zamierzonego działania...Walka, ot tyle.Szkoda bo w ten sposób tworzy się aspekt poza sportowy...Mnie czegoś zabrakło.Chłopaki walczyli o tytuł a koleś (Meyze)zagrał główną rolę.Przykre to...Gratulacje dla Piotrka za tytuł.Świetne zawody

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Maciej Żółtowski

A ja widzę. Zmarzlik wyszedł z krawężnika na środek toru ścinając Pawlickiego. Wiadomo, że nie celowo, ale celowość nie ma tutaj większego znaczenia. On był sprawcą przerwania biegu, w związku z czym został wykluczony. Tu nie było efektu domina czy upadku spowodowanego tym, że było ciasno bo wszyscy równo wyszli spod taśmy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Paladyn

A ja widzę, że aktorka Pawlicka stosuje swój numerek już kilka razy. W GP, z Milikiem zeszłego roku, wczoraj ze Zmarzlikiem. Że też sędzia dał się nabrać na te gierki aktorki pawlickiej.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Cz-waCKM

- Tu nie było gierek , Zmarzlik zawalił ten bieg już na starcie i następnie na sile chciał to nadrobić. Tyle w temacie , polecam zobaczyć powtórke.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Paladyn

Nie jestem wielkim fanem Zmarzlika, ale to był pierwszy łuk. Wszyscy rozpędzeni, ciasno, więc powtórka w 4 byłaby jedynie sprawiedliwa. A tak my kibice dotaliśmy wydrukowanego mistrza Polski.

| Odpowiedz
blokuj
Włókniarz Forever

Pierwszy łuk ma zastosowanie tylko wtedy, kiedy nie da się wskazać winnego. A tutaj się dało.
Poza tym, bardzo dobrze, że w końcu jest porządek z tym pierwszym łukiem, bo powtórka w czwórkę była ewidentnie nadużywana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Sellex

Mam rozumieć ze Meyze wreszcie dokonał przełomu i od teraz skończą się wszelakie taktyczne kombinacje(nie dotyczy to wczorajszej sytuacji)?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Paladyn

Co ty za głupoty opowiaddasz. Jaka nadużywana?
Właśnie moim zdaniem jedyną sytuacją w której ktoś mógłby zostać wykluczony na pierwszym łuku byłoby rażący i celowy faul.
Uzasadnienie: gdy poza pierwszym łukiem ktoś wyprzedza to wyprzedający powinien wyprzedzić wyprzedzanego bezkolizyjnie (niezależnie z której strony go wyprzedza). Natomiast pierwszy łuk ma tą specyfikę, że bardzo naciągane jest wskazanie wyprzedzającego i wyprzedzanego. Wszyscy startują ze startu i każdy ma prawo rozpędzić się na maksa i może się zdarzyć że zabraknie miejsca do wyhamowania. Dlatego wykluczenie na pierwszym łuku powinno być dopuszczalne jedynie w BARDZO WYJĄTKOWYCH okolicznościach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Włókniarz Forever

Ja uważam, że jeśli jest winny, to powinno być wykluczenie. Bez znaczenia, czy to jest pierwszy łuk, czy nie. Zresztą sędziowie w końcu wyszli z tego samego założenia.

| Odpowiedz
blokuj
Paladyn

Możesz mieć oczywiście swoje zdanie. Ale czy potrafisz to uzasadnić. Ja podałem ci uzasadnienie różnicy pierwszego łuku względem pozostałych łuków.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Włókniarz Forever

Przecież uzasadniłem: jeśli da się wskazać winnego, to czemu ma nie być wykluczenia? Dopuszczenie powtórki w czwórkę jest dobrym pomysłem, ale trzeba stosować się do tego przepisu tylko w przypadku, w którym sytuacja wynikała z normalnej walki, a nie tutaj.

| Odpowiedz
blokuj
Paladyn

Jeżeli ja miałbym wskazywać winnego to wskazałbym Pawlickiego. Zmarzlik jechał swoim torem, natomiast Pawlicki robił przycinkę do krawężnika. Gdyby jechał swoim torem nie nadziałby się na koło Zmarzlika. Zresztą to samo zrobił w powtórce, na chama ścinając do krawężnika. Jak widać sytuacja jest mocno kontrowersyjna i 70% kibiców wskazało na powtórkę w 4 zawodników.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Sondaż nie ważny .Ważne że Piotruś wygrał. Poważnie nie wyczytałem by jakiś kibić Unii napisał powtórka w 4.Miłego dnia.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Cezariusz

Wszyscy widzieli drobny faul Zmarzlika i w pełni kontrolowany upadek Pawlickiego. Czy zawodnik, który może utrzymać się na motocyklu, ale nie robi tego i de facto przerywa bieg nie jest bez winy? Ewidentna powtórka we czterech i ostrzeżenie dla Zmarzlika za utrudnianie startu (ruszał się przed zwolnieniem taśmy). PS. Na pierwszym stopniu podium powinien stać Pawlicki razem z Meyze.

| Odpowiedz
blokuj
Paladyn

To nie była taka sytuacja. Taka sytuacja byłaby gdyby 90% ludzi tak ją oceniało.
A choćby na tym forum opinie są bardzo podzielone. Ja nie jestem z Gorzowa i nie przepadam za Zmarzlikiem. Ale to nie zwalnia mnie z obiektywnej oceny. Na pierwszym łuku wszyscy walczą na łokicie, to jest sport dla facetów z cohones, a nie dla aktorek typu pawlicka, która gdy wstała powinna od razu usunąć się z toru, a nie odrywać dramatyczną rolę machając łapą w kierunku sędziego.

| Odpowiedz
blokuj
Cz-waCKM

- Byłaby sprawiedliwa ? dla kogo ? A czy była sprawiedliwa dla Janka Kolodzieja ? - Przecież Zmarzlik sam się przyznał i powiedział do kamer ze zawalił !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Sebol

Jakby Janowski został mistrzem, też byś tak pisał. Może jeszcze Janek i Maciej podłożyli się dla Piotra. Druk - słabe to.

| Odpowiedz
blokuj
Sellex

....Pierwszy łuk zawsze generuje duże ryzyko,jest trochę tak na łokcie...Trwa walka o pozycję i trudno przewidzieć ruchy każdego z rywali...Brak celowości,stawka i ranga imprezy naprawdę skłaniały ku temu by chłopaki polecieli raz jeszcze...Bez niedomówień,późniejszego hejtu i malkontenctwa wśród kibiców...Tyle

| Odpowiedz
blokuj
Sebol

Ja nie mam z tym problem żeby w czterech mieli pojechać w powtórce. Zmarzlik sam się ugotował we własnym sosie, według mnie zaczynając od wyboru pola startowego. Starty ma słabie, chodź widać poprawę a jak wiadomo szeroka to coś co uwielbia, po prostu płynie. Pierwsze pole, po prawej Janek, który w powtórce i tak by go zamknął. Nie trzeba być znawcą. Obstawiałem przed finałem, że Bartek wybierze żółty. W finale przegrał start z Jaskiem, Piotrem - moim zdaniem słuszna decyzja sędziego. Nawet jakby Piter się nie wywrócił, bieg mógłby zostać przerwany. Tego się nie dowiemy. Jedziemy dalej

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.