Wątek dotyczący artykułu

Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Żużel staje się nudny. Smutne wyznanie kibica (felieton)

Jakiś czas temu zaczepił mnie kibic i wyznał, że przestał już chodzić na żużel. Dziś liczy się głównie start, bo ktoś tę dyscyplinę zabija. Obawiam się, że z upływem lat kibiców na stadionie może być coraz mniej - ocenia Jan Krzystyniak.

przeczytaj cały artykuł


Zimny81

Przyczyna frekwencji na turniejach indywidualnych jest prosta i nie nią brak mijanek. Od wielu lat kibice mają dostęp do najlepszych żużlowców na codzień, zarówno na stadionie, jak i w telewizji. Zrobienie trunieju na który przyjedzie powiedzmy 8 najlepszych żużlowców na świecie nie jest żadną atrakcją dla Gorzowa, Leszna czy Wrocławia (i kilku innych miast). Do tego mamy chyba ze 14 rund SGP, jakieś Speedway of Nation, IMP, IMME, Złoty Kask, SEC, milion imprez młodzieżowych (samych rund DMPJ jest ile? ze 20?) i pewnie jeszcze kilka innych imprez by się znalazło. Raz, że ludzie mają przesyt, dwa, że od nadmiaru tych imprez, ich ranga się zdewaluowała. Gdyby kibic chciał zaliczyć każdą imprezę w swoim mieście to pewnie ze 2 dni w tygodniu musiałby na stadionie spędzić. Dlaczego SGP nie narzeka na frekwencje? Bo to jest turniej o bardzo wymiernym prestiżu, w którym jedzie się o konkretny tytuł, który ma znaczenie. A co to jest IMME? Komu na tym zależy? Kolejna sprawa to formuła zawodów. PO cholerę iść na stadion i oglądać 20 biegów, skoro w wielu przypadkach nie mają one wielkiego znaczenia? Bo i tak na koniec masz jeden-dwa biegi, które decydują o wszystkim? Dla telewizji to jest fajne, bo tam chodzi o to, by trzymać kibica do końca przed telewizorem, ale na stadionie to się średnio sprawdza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GoodNightBothSides

Ciężko się zgodzić z tym, że taka formuła turniejów jest mniej atrakcyjna. Wręcz przeciwnie. Wielu zawodników pozostaje w grze do końca i ma o co walczyć wiec emocji jest na pewno więcej. Taka jest moja opinia jak i wielu moich znajomych. Turnieje polegające na ciułaniu punktów gdzie w połowie zawodów było wiadomo, że o tytuł powalczy już raczej tylko pan ‚x’ z panem ‚y’ to była porażka. Z tych 20 biegów każdy ma znaczenie. Zawodnicy są dziś wyrównani i nikt nie kalkuluje. Trzeba wygrywać każdy wyścig bo nie wiadomo jak w kolejnych się wszystko ułoży.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Thoorop

Od DMPJ proszę sie odczepić bo w tym wszystkim chodzi o to, by młodzi się objeżdzali mieli jak najwięcej jazdy ! Ale faktycznie tych imprez seniorskich jest dużo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.