Wątek dotyczący artykułu

Futbol zagrożony

Największe sukcesy mieliśmy, gdy piłkarzy "produkowały" podwórka z bramkami z trzepaków. Dziś trzepaków nie ma, na podwórkach grać nie można. Dzieci haratają w gałę na play station. Dziwicie się, że właśnie przeżyliśmy "czarny czwartek"? Ja nie.

przeczytaj cały artykuł

JA 21

Po czwartkowym blamażu polskich zespołów, w piątek rano powinno odbyć się natychmiastowe spotkanie zarządu PZPN wraz z właścicielami klubów, trenerami, ekspertami i dziennikarzami. Powinni debatować do skutku, czyli do przedstawienia programu naprawczego. Powinna też powstać komisja, która te zmiany miałaby wprowadzać w życie. Program powinien być długofalowy, ale pierwsze wyniki powinniśmy oglądać już za dwa lata. A tymczasem.... sezon ogórkowy, nic się przecież nie stało. Trenerzy, działacze i zawodnicy zarabiają potężne pieniądze, zupełnie nieadekwatne do wyników, kibiców na meczach jest tyle samo, więc o co chodzi, w końcu wyniki takie jak co roku. Nasuwa mi się na ten stan rzeczy jedno słowo, ale użyję innego- bałagan.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
cristof

myslisz ze cos by sie zmienilo?; na papierze: tak, rzeczywistosc: nie; wg mnie w klubach (od najnizszej klasy) nalezy wprowadzic DYSCYPLINE; moze dla kogos smieszne, glupie ale...; czy pilkarz spozniajacy sie na trening wykona 100% normy treningowej? dlaczego nie wezmie sie przykladu z klubow np niemieckich? RB Lipsk jak sie rozbudowywal (owszem mial pieniadze ale nimi nie "szastal") postawil kilka punktowm ktorych trzymal sie konsekwentnie; 1. punktualnosc (kary byly takie ze "chodzili jak zegarki szwajcarskie); 2. na treningi przyjezdza sie samochodami podstawionymi przez sponsorow; 3. zakaz telefoni komorkowej podczas treningu; 4. jakiekolwiek zlamanie dyscypliny bylo karane sutymi karami pienieznymi; gdzie jest dzisiaj w tabeli Lipsk?; byla jeszcze jedna zasada o ktorej wiedzial kazdy pilkarz, ktory byl zatrudniony i ktory decydowal sie na przescie do Lipska; dokonca sezonu 2015/16 tylko NAJLEPSI zarabiali maksymalnie... 2 mln rocznie; byl tez ustalony pulap (niestety nie pamietam) ile mozna wydac na kupno zawodnika; dlaczego nie mozna cos podobnego wprowadzic w polskiej lidze?; sprawa kolejna - Legia; to jest chyba jeden z najbogatszych klubow w europie poniewaz prawdopodobnie zaden inny klub nie wydal tyle na glupote swoich kibicow; smiem twierdzic do momemntu kiedy kluby nie wprowadza dyscypliny pilkarskiej i wsrod kibicow, dopoty polska klubowa kopana bedzie grzezla w bagnie;

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.