Wątek dotyczący artykułu

Sofia Ennaoui: Do rosołku był Małysz

W głowie mi się poprzewracało, uznałam sukcesy za coś naturalnego. Taki kubeł zimnej wody mi się przydał. Cierpliwość to jedna z najważniejszych lekcji, jakie sportowiec może otrzymać - mówi wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów Sofia Ennaoui.

przeczytaj cały artykuł

Aleksander Olek

to już konstytucję zmieniłeś?Każdy może mieć tylko jedna narodowość a obywatelstw całe multum .Wszystkie kraje mają narodowość po ojcu tylko Izraelczycy po matce salcie.Może być traktowana jak Polka ale nie zmienia to faktu ze jest Marokanką

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Karol

Wszystkie kraje mają narodowość po ojcu ?? Xd hahahaha Nawet w Polsce nie dziedziczy się narodowości tylko po ojcu. A co do innych krajów to narodowość funkcjonuje tylko w Rosji i Chinach w innych krajach już to nie funkcjonuje. Posiada się jedynie obywatelstwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
grolo

Sofia Ennaoui: "Czuję się w stu procentach Polką. Tak jak nie nawiązałam żadnych więzi z moim marokańskim ojcem, tak samo z Marokiem jako krajem. Nigdy nie miałam myśli, by biegać w innych barwach niż biało-czerwonych. Miałam dwa lata, gdy razem z mamą wróciliśmy do Polski. Wychowywałam się tutaj, nie znam nawet arabskiego.
-
Traktowałam tatę jak obcego człowieka, którego poznałam, kiedy miałam już dziesięć lat. Nie tęskniłam, całe dzieciństwo spędziłam bez niego i nie miało mi czego brakować. Przyzwyczaiłam się, że ojca po prostu nie mam....
Mama i tato - to były dwie kultury, które próbowały ze sobą funkcjonować, ale nie wyszło. Każde z rodziców chciało mieszkać w swoim państwie, każde tęskniło do siebie. Rozstali się, bo życie razem było zbyt trudne"
-
(to dla tych, którym nie chciało się czytać całego wywiadu. Mam nadzieję, jak nie sukcesy Sofii to choćby te słowa polskim rasistom i islamofobom wytrącą broń z ręki)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.