Wątek dotyczący artykułu

Unia Leszno - Sparta: Wrocławianie mogą pluć sobie w brodę, że stracili Barona (zapowiedź)

Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, w niedzielę Piotr Baron po raz drugi z rzędu wjedzie z Fogo Unią do finału PGE Ekstraligi. Kto wie czy Sparta nie żałuje, że straciła tak dobrego menedżera.

przeczytaj cały artykuł

Cysio

Abstrahując od poziomu warsztatu pracy Barona to nie ma się co czarować, ze składem jaki zbudowała Unia to (przy braku kontuzji) zdobycie DMP to wręcz obowiązek, o ile nie li formalność. Funkcja menadżera przy takiej pace sprowadza się do wypełniania programu więc nawet ceniony ekspert i uznany specjalista by to ogarnął.
Już dawno nie mieliśmy tak nudnych półfinałów. Zero emocji. Rewanże "do odjechania" i zapomnienia. W finale obawiam się że czeka nas podobny scenariusz. Ale głowa do góry, za rok będzie … tak samo. Bo KSM to ZŁO ;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
viva UL

I tak i nie...
Welle też miały w tym sezonie niezły skład,a Frątczak się pocił - coś nie pykło.
Kontuzja PUKa czy Dolara nie tłumaczy wszystkiego.
Nie udało się ogarnąć kwasów w drużynie (Holta vs.Kaczmarek,Przedpełski) czy nieprofesjonalne podejście starego Holdera.
Tu należy szukać powodów a nie w 5x 5:1,że o juniorach z Grudziądza nie wspomnę ;)
Co do półfinałów to przestrzegam przed hurraoptymizmem.
Przynajmniej u nas może być ciekawie.
Oby tylko na torze...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Owszem, skład mieliśmy niezły, ale na papierze jednak sporo słabszy od Waszego. A jak już wspominasz nasze kontuzje, to było tego całkiem sporo. 2 mecze bez Doyla, 4 mecze bez Holty i 1 mecz bez Kaczmarka. A do awansu zabrakło nam tylko 1 małego punkciku biegowego w jednym z tych meczów, w których jechaliśmy w osłabieniu. I 5 bonusów wpadło. Więc summa summarum nie było źle, tylko odrobinki szczęścia zabrakło. Absencja Holdera w 1 meczu nie miała wpływu(na szczęście) na układ tabeli.
Co do finału zobaczymy, ale moim zdaniem już po meczu w Gorzowie będzie "pozamiatane". Ciekawszy chyba będzie mecz o 3 miejsce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
yoyo

Nie zgadzam się. Mocna drużyna to jedno, ale mocna drużyna sama nie pojedzie. Trzeba umieć okiełznać tych zawodników, bo to taka tykająca bomba która może w każdej chwili wybuchnąć, a Baron to potrafi. Nie przeszkadzać, łagodzić konflikty, ustawiać rozsądne pary i robić tor który odpowiada zawodnikom. Skórnicki miał w 2016 porównywalnie mocny skład, przypominam że wtedy przed sezonem u bukmacherów kursy na DMP Unii były w granicach 1,50. A mało co nie spuścił tej drużyny z ligi, bo prowadził jakieś wewnętrzne wojenki, mieszał z torem, a taktycznie podczas zawodów kładł każdy mecz. Toruń w tym sezonie miał również mocny skład, a 5 miejsce to dla mnie porażka tego zespołu. Więc to nie jest tak że wystarczy nakupić zawodników i DMP się samo zrobi. Akurat Cysio w Toruniu to przerabialiście nie raz ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Cysio

Porównywanie składu 2016 kiedy na juniorce mieliście nieopierzonych dzieciaków do obecnego, to moim zdaniem grube nieporozumienie. Że nie wspomnę o tym, że w 2016 przed sezonem Emil wyhaczył kontuzję i opuścił kilka pierwszych kolejek. A że Skóra zaszalał z odsunięciem Dzika od składu to już inna inszość.
PS. Co do Torunia wypowiedziałem się niżej. Kontuzje nas wykończyły.

| Odpowiedz
blokuj
Tylko Apator_79

Jakie Ksm?..Cysiu..co Ty pier....Unia ma seniorów na podobnym poziomie co reszta ligi..Przewagę robi na juniorce..ot i cała tajemnica...a więc szkolić..a nie kupować..toruniaki!!:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Cysio

Juniorka to wiadomo, ale naprawdę uważasz że Unia z 4 liderami w składzie ma seniorkę na podobnym poziomie co reszta ligi ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Herbi 1938 UL

Ło matko KSM dla Unii? Na podstawie średnich z ubr. obliczyłem KSM dla Torunia i Leszna dla 5. seniorów. Do KSM uwzględniłem J. Holdera (za Przedpełskiego, którego i tak zastępowal zazwyczaj od poczatku) i Kurtza, którzy nie byli klasyfikowani ze względu na małą liczbę wyścigów. I co mówią liczby : Toruń 39,3
Leszno 39,092. Różnicę i to niewielką na korzyść Byków robią tylko juniorzy.
Dalej chcesz KSM dla Unii? :)))

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Zacznijmy od tego, że KSM obejmuje 6 zawodników z najwyższą średnią, a nie 5 seniorów. No i mógłbyś mi napisać, jaki KSM Kurtza Ci wyszedł ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Herbi 1938 UL

Pisałeś, że z takimi seniorami Unia ma przewagę nad resztą ligi, to podałem Ci KSM składu seniorskiego dla Unii i Twojego klubu.
Co do Kurtza to chodzi Ci o to, że przeszedł z Nice i pewnie dana by mu była jakaś wysoka średnia? Ja poszedłem na łatwiznę i uwzględniłem dla Kurtza i J. Holdera średnie, które uzyskali na torze w EE choć nie zostali sklasyfikowani.
Pzdr

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Cysio

Wybacz ale pozwolę sobie powtórzyć pytanie. Jaki KSM Kurtza uwzględniłeś w swoich wyliczeniach. Chodzi mi o konkretną liczbę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Cysio

Chciałbym przypomnieć, że nie pisałeś "co Toruń" tylko "Unia ma seniorów na podobnym poziomie co reszta ligi".
Owszem, na papierze Toruń miał podobną seniorkę co Leszno. Ale sporo gorszą juniorkę. A co z resztą ?

| Odpowiedz
blokuj
Tylko Apator_79

Sklady seniorskie Sparty,Czewy i Goorzowa...na podobnym poziomie...Falubaz Gkm i Tarnów...odstawały...ale tak jest w każdym sporcie..jedni walczą o medale inni o utrzymanie...a Ty Cysiu chciałbyś ..żeby cała ósemka miała sklad na mistrza?..do tego prowadzi ksm...już nie wspomnę o zanizaniu średniej...KSm to zło;)

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Oceniam przez pryzmat zeszłorocznych statystyk, bo tak buduje się skład. Ale ok, możemy spojrzeć przez pryzmat tegorocznych. I nie zgadzam się z Twoją wyliczanką. W Unii liderzy jadą mnóstwo biegów z drugim liderem w parze. I w naturalny sposób liderzy Unii odbierają sobie nawzajem punkty, stąd matematycznie niższe średnie. Jak Hampel jedzie w parze z Kołodziejem albo Emilem, to ma dużo trudniej niż jak Madsen w parze z Musielakiem albo Miedzińskim.
To samo w Gorzowie, gdzie liderzy jadą w parze z Walaskiem, Linusem, Woźniakiem albo juniorami.

| Odpowiedz
blokuj
Tylko Apator_79

Spoko..Cysiu..masz swoje zdanie..ja mam swoje..uważam,ze Leszno jest o krok przed wszystkimi dzięki juniorce i szkoleniu...nie będzie Kubery i Smyka...przyjdą dwie inne petardy na ich miejsce..bo juz mają takie

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Ale ja się zgadzam że Unia ma przewagę dzięki świetnemu szkoleniu młodzieży. Sęk w tym że po dołożeniu do tego seniorki z 4 liderami stała się maszynką nie do pokonania.
I zgadzam się że pozostałe kluby powinny się postarać dorównać Unii w szkoleniu. I że Unii należy się handicap za takie świetne szkolenie juniorów.
Tyle że KSM się z tym wcale nie kłóci. Odłóż na chwilę ugruntowane przekonania na bok i spójrz na to obiektywnie.
- do KSM nie są(nie były) wliczane punkty zdobyte w biegu młodzieżowym, w którym juniorka Unii zazwyczaj dominuje. Więc 6ty zawodnik wliczany do KSM(Smektała) miałby obniżony KSM przez odjęcie punktów z 2 biegu
- do KSM nie jest liczony 7my zawodnik(Kubera), więc KSUL i tak w składach zbudowanych na KSMie miałaby przewagę w postaci najlepszego 7mego zawodnika
Jak widzisz KSM wcale nie zabiera przewagi jaką ma klub dzięki szkoleniu młodzieży.

| Odpowiedz
blokuj
Tylko Apator_79

Moze i masz rację...ale nie przekonasz mnie..(no chyba,ze wychowanek klubu na seniorce..ma z urzędu...ksm na poziomie 3.0...)..wtedy mógłbym to zaakceptować...No i te taśmy..defekty ..zbijanie ksm...ta cała matematyka...nie Cysiu..ja mówię stop KSM

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

No właśnie, zbijanie KSMu. Gdy rozmawiam o KSM to cały czas to samo słyszę. Tyle że to NIEPRAWDA. A raczej zamierzchła przeszłość. W ostatnich latach funkcjonowania KSM zbijanie KSMu zostało ZLIKWIDOWANE. Dzięki przepisowi, że 2 najlepsze i 2 najgorsze mecze zawodnika nie są wliczane do KSMu. Przy 2 najgorszych meczach niewliczanych do KSM jego zbijanie stało się praktycznie niemożliwe.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Jak można promować coś, czego jest na pęczki i w czym można przebierać ? Poza tym wcale nie trzeba robić KSM na poziomie 40 jak w 2013. Można zrobić na poziomie 42-43 i zamiast kewlarów 2,5 będzie normalna druga linia. Tyle że zespoły nie będą mogły mieć 4 liderów.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.