Wątek dotyczący artykułu

Serena Williams oskarża sędziego o seksizm. Zamierza walczyć o prawa kobiet

Zachowanie Sereny Williams sprawiło, że sędzia nałożył na nią kary straty punktu i gema. Ostatecznie przegrała mecz finałowy z Naomi Osaką w US Open. Amerykankę wsparła Billie Jean King. Według niej mężczyźni traktowani są mniej surowo.

przeczytaj cały artykuł

Sir Muzza

Oczywiście że równouprawnienie powinno funkcjonować, ale akurat zasłanianie się seksizmem czy brakiem równouprawnienia w sytuacji gdy się jawnie złamało przepisy jest niezrozumiałe. Zrozumiałbym gdyby np. Serena oglądała mecz męski i zauważyła podobną sytuację, gdy facet nie został ukarany i wtedy to zgłosiła odpowiednim władzom, ale zasłanianie się seksizmem nie może być stosowane gdy kara była zgodna z przepisami, to nielogiczne. A swoją drogą to faceci też powinni się bronić, nie mówią o tenisie tylko o życiu codziennym, bo akceptacji dla seksizmu nie może być, ale w dwie strony. Ja ostatnio gdy odpowiedziałem znajomej, która chciała żebym zajął się zepsutą, że nie potrafię, to usłyszałem od niej, że jestem facetem i powinienem to umieć... Nie słyszałem żeby faceci mieli jakiś gen specjalny odpowiedzialny za naprawianie drukarek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.