Wątek dotyczący artykułu

Serena Williams oskarża sędziego o seksizm. Zamierza walczyć o prawa kobiet

Zachowanie Sereny Williams sprawiło, że sędzia nałożył na nią kary straty punktu i gema. Ostatecznie przegrała mecz finałowy z Naomi Osaką w US Open. Amerykankę wsparła Billie Jean King. Według niej mężczyźni traktowani są mniej surowo.

przeczytaj cały artykuł


rafaello2000

Skoro Serena i inne tenisistki chcą równouprawnienia to nie widzę problemu by grały do 3 wygranych setów tak jak mężczyźni. W przeciwnym razie powinny otrzymywać niższe nagrody proporcjonalne do czasu spędzonego na korcie (choć to i tak byłoby niesprawiedliwe względem mężczyzn, którzy prezentują wyższy poziom, czyli po prostu lepiej wykonują swoją pracę, dłużej pracują, a dostają takie same wynagrodzenie). W 5 secie to Serenka by na korcie leżała. "Gdyby to był męski mecz, to tak by się nie stało", tak to prawda, mężczyźni nie odstawiają takich szopek, nie płaczą na dekoracji, jeśli już mają jakieś pretensje do sędziego kończy się na jednej ostrej wymianie zdań i każdy wraca w swoją stronę. Panie powinny nauczyć się klasy oraz pokory od mężczyzn, pooglądać sobie mecze Federera,Nadala,Djokovicia czy Del Potro i zobaczyć jak wielka różnica klas zarówno sportowej jak i kulturowej ich różni. Jeżeli chce równouprawnienia to nie widzę problemu by oddała 60% swojej wygranej w przypadku 5 setów w finale singla mężczyzn.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
atenaneta

Serena zachowała się skandalicznie i to nie ulega żadnej wątpliwości, a cała reszta twojego wywodu o wyższości mężczyzn nad kobietami to stek bzdur i seksizm w czystej postaci
( dlaczego kobiety mają grać 5 setów równie dobrze mężczyźni mogą grać do dwóch wygranych, ale mniej reklam się zmieści więc pretensje do państwa od marketingu , a co do kultury osobistej to ją wynosi się z domu więc ewentualne pretensje do tych co wychowywali Serenę a nie do wszystkich kobiet)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
rafaello2000

Co jest stekiem bzdur? To, że mężczyźni prezentują wyższy poziom? To, że nikt nie płacze na dekoracji? To, że grają dłużej i dostają takie same wynagrodzenie? Jeżeli brak ci racjonalnych argumentów do obrony swojej płci to lepiej się nie odzywaj, choć masz oczywiście takie prawo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
atenaneta

rozumiem Pan i Władca przemówił (właściwie napisał) i to jest dogmat. Chyba w jaskini
Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę (jeszcze kobietom zrób zarzut z tego że nie grają kiedy są w ciąży)(a grzebanie w majtkach mistrza Nadala to już objaw wyższej kultury )

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.