Wątek dotyczący artykułu

Sędzia Substyk zadbał o emocje. Wykluczenie Vaculika niesłuszne? Rywal stanął w jego obronie

W czasie rewanżowego spotkania pomiędzy Cash Broker Stalą Gorzów a ForBET Włókniarzem Częstochowa do dziesiątego wyścigu z toru wiało nudą. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął sędzia Remigiusz Substyk, który popisał się dość kontrowersyjną decyzję.

przeczytaj cały artykuł

Cysio

Gratulacje dla Gorzowa.
A Częstochowa ... dość powiedzieć że już po 11 biegu a więc na 4 biegi przed końcem, straciła teoretyczne nawet szanse na finał.
20 punktó(i to mimo odpuszczenia 15 biegu) różnicy w dwumeczu. Masakra.
Nie chce mi się kopać leżącego więc na tym zakończę.
Jeszcze raz gratulacje dla Stali. I oby Lwy pozbierały się do meczu o 3 miejsce.
PS. Wykluczenie Martina to była oczywista oczywistość. Zarzuciło nim, stał się przeszkodą na torze i doprowadził do przerwania biegu. Amen.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KSFZ

Tak tylko to był 1 łuk. Jest ciasno. Po to wymyślili przepis o niewykonanie na 1 łuku. Ale i nas jest teraz tendencja żeby wykluczać na siłę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|2)
blokuj
Cysio

Zasada 1 łuku dotyczy tylko przypadków, gdy "sędzia nie może jednoznacznie ustalić winnego tej kolizji / zajścia". A tu winny był oczywisty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|4)
blokuj
Cysio

Doszło do upadku, bieg został przerwany. Więc albo wykluczenie winnego, albo jak sędzia nie może znaleźć winnego to powtórka w 4. Ostrzeżenie wyklucza się z nieznalezieniem winnego :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
M_a_r_e_k

Cysio a pamiętasz jak zawodnicy dostają ostrzeżenia po wyścigu za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze ? I nie ma wykluczenia :):) Tutaj Martin był chyba winny , ale fajne zachowanie i wypowiedź Michała Gruchalskiego .

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

A jak można dać ostrzeżenie po przerwanym i powtórzonym biegu ? Byłbym wdzięczny za podpowiedź, bo to byłoby prawdziwe novum w sporcie żużlowym :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Stercel

Nie potrzeba kontaktu. Z nieswojej winy upadł Gruchalski, unikając karambolu. Bieg został przerwany nie z jego winy. Można było powtórzyć we czterech ale i wykluczyć Vacka.

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Bez karambolu nie można jednoznacznie stwierdzić, że taki by nastąpił. Śmiem twierdzić, że w tym przypadku akurat nie, bo Martina pociągnęło ostro w ogrodzenie i z 1m dystansu między zawodnikami nagle zrobił się 4-5m.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Przeczytaj ze zrozumieniem zamiast szumieć. Nie mam pretensji do Gruchy, że się położył. Chłopak sam ponoć przyznał że to zrobił. Oceniam jednak sytuację na torze, a była taka, że grucha miał jeszcze wiele miejsca plus jak wspomniał choćby Łaguta cały krawężnik. Po tym jak Martina pociągnęło odległość między nimi zwiększyła się z 1m do około 4-5m.
Widziałem wiele groźniejszych sytuacji na torze.
I teraz tak, jak wszyscy zaczną się tak kłaść po tym jak kogoś pociągnie to będziemy mieli spektakl aktorskich uniesień jak to miało miejsce z Pawlickim w roli głównej.
Dla przykładu mogę podać sytuacje Kasprzak-Miedziński oraz Miedziński-Woźniak z biegu 13go. Zarówno Miedziak po ataku Kasprzaka (drugi łuk) jak i Woźniak po ataku Miedziaka (pierwszy łuk) mogli się śmiało położyć, by zachować kości rywali w całości. Czy w żużlu o to chodzi by tak robić?

| Odpowiedz
blokuj
Stercel

Ja dziękuję Gruchalskiemu ze wybrał taki wariant. Bo tak on jak i Vacek mogliby z toru być znoszeni. Co do decyzji sędziego to, bieg zatrzymany musi być czyjaś wina. Jednak niebezpieczeństwo stworzył Vacek a nie Gruchalski.

| Odpowiedz
blokuj

Oczywiście, że była taka ewentualność. Dlatego Staszek powinien wycofać Martina, KK, Bartka i Szymka z rywalizacji przed wyjazdem na tor i wpuścić Szczotkę, do tego kazać młodemu jechać na końcu.
***
Żużel to sport kontaktowy i takie jak i inne sytuacje były i będą. Oczywiście dobrze, że Martinowi i Michałowi się nic nie stało ale ten upadek to była nieco przedwczesna decyzja zwłaszcza, że Grucha to koleś nie z pierwszej łapanki i krawężnik miał wolny...

| Odpowiedz
blokuj
qweras

Spowodował niebezpieczną sytuację na torze w wyniku której inny zawodnik położył motocykl na torze, w związku z tym Vaculik był winny przerwania biegu. Decyzja arbitra jak najbardziej słuszna. Nie musi być kontaktu pomiędzy zawodnikami żeby wykluczać zawodnika powodującego upadek rywala.