Wątek dotyczący artykułu

Prezydent Lublina dementuje plotki nt. nowego stadionu. Zapewnia, że Motor dostanie licencje w Ekstralidze

Po niedzielnym awansie Speed Car Motoru do PGE Ekstraligi powrócił temat stadionu w Lublinie. Prezydent miasta - Krzysztof Żuk zapewnił, że lubelski klub otrzyma licencję nadzorowaną do startów w elicie.

przeczytaj cały artykuł

michelin

Licencja licencją, ale na tak duże miasto i tylu chętnych emocji kibiców żużla to trochę za mały ten stadionik mamy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Irbin

Tak było za Nielsena na początku lat 90tych. Stadion mieścił około 30000 kibiców. Tyle że wszyscy stali. Krzesełek nie było. Dziś nie do pomyślenia - za dużo dzieciaków z rodzicami przychodzi :)
W 2017 w drugiej lidze stadion mieścił ok 12500 kibiców i dzięki awansowi do Nice i projektowi obywatelskiemu dołożono 3000 krzesełek i.... pojemność obecna to ok 8200. Strach pomyśleć co będzie teraz, po awansie do EE ;)

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zimny81

Nie no Panowie, to jest jedna z tych Urban Legends. Liczba widzów na meczu z Nielsenem rośnie z każdym rokiem. Nie ma szans, żeby na Zygmuntowskie weszło 30 tys, chyba ze na murawie ludzie by stali. Na Debiucie Nielsena (na którym tez byłem, chociaż jeszcze jako szczyl), było około 20 tys i to tak już lekko naciągane 20 tys.

| Odpowiedz
blokuj
Irbin

Ja te czasy pamiętam. Tak ciężko sprawdzić? Cyt. "Rekordowa frekwencja 30 000 - II liga, w wygranym 4:0 meczu z Resovią Rzeszów, 19 czerwca 1983"

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

Wiki jest dla mnie średnio wiarygodnym źródłem. Szczególnie, ze nie ma informacji, skąd ta informacja pochodzi :)

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
moderatorzy na SF są je_nięci

Właśnie o tym czasie piszę.
Krzesełek nie było, ale były dechy i się siedziało. Chyba 30tys pojemności to nie było bo już przy 25tys był nieprawdopodobny ścisk. Jakoś nikomu nie wpadło do głowy żeby wspominać o braku komfortu. Ale za to jaka atmosfera, jaki klimat. Do dzisiaj nie da się zapomnieć. Chyba nie było sytuacji żeby ktoś od kasy odszedł z kwitkiem. Wpuszczali zawsze tylu ilu było chętnych i jakoś wszyscy się mieścili.

| Odpowiedz
blokuj
Irbin

Źródła mówią co innego ale nie ma co kruszyć kopii. Nawet jeżeli było to 25000. Prawda jest taka że za komfort płacimy miejscem i pojemność stadionów jest odwrotnie proporcjonalna do ilości krzesełek.

| Odpowiedz
blokuj

To znaczy co mówią? Dechy na pewno były, część połamana, część powyrywana, ale duża część była. Oparć rzeczywiście nie było chyba nigdy.
Mam jeszcze nieodparte wrażenie że klub zaniża oficjalne dane jeżeli chodzi o liczbę kibiców, chyba ze względu na podatki. Nawet jestem pewien że zaniża, bo oficjalna pojemność to bodaj 8200, a były mecze że kupę ludzi stało, a oficjalnie podawano nadal 8200.
Co do tego że gdy rośnie komfort to spada ilość miejsc to normalne. Nawet weź taki autobus dalekobieżny i miejski. W miejskim komfortu nie ma ale za to w tej samej wielkości wchodzi 2-3 razy tyle ludzi.

| Odpowiedz
blokuj
Irbin

Znaczy że mówią o "pojemności", o tych 30000 tysiącach. Dechy były i stało się w ścisku i bardzo miło to wspominam. Zresztą z tymi źródłami Zimny81 może mieć rację. Ciężko teraz o jakiś wiarygodny zapis z tamtych czasów. Trzeba by w archiwach Kuriera Lubelskiego poszukać gazety z 19.06.83r.

| Odpowiedz
blokuj

Aaa, o to chodzi. Może źle pamiętam i mi się pomerdało, ale jakoś mi utkwiło że na pierwszym meczu z Nielsenem było 25000. Akurat na tym meczu byłem i pamiętam że był tłok jak cholera. Nie bardzo wiem gdzie jeszcze mogli wcisnąć te 5000 luda, ale może i rzeczywiście była jakaś koncepcja na jeszcze 5000, a może było te 30tys, może nawet 35tys. Moja pamięć niestety jest zawodna.

| Odpowiedz
blokuj
Irbin

Obecnie pojemność swoją, a liczba sprzedanych biletów swoją drogą. Podają że komplet czyli 8200 bo więcej nie mogą a ile wpuszczają to każdy kto na stadion przychodzi od lat gołym okiem ocenić może.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.