Wątek dotyczący artykułu

Ojciec Michała Kubiaka: Stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany

- Michał powinien zostać hospitalizowany. Obym się mylił, ale obawiam się, że niedługo możemy dowiedzieć się, ile tak naprawdę kosztowało go granie w tych meczach i wywalczenie złotego medalu - mówi ojciec Michała Kubiaka, Jarosław.

przeczytaj cały artykuł

Wino1901

Mogę zrozumieć troskę ojca, tylko nie wiem dlaczego idzie z tym do mediów, no ale może chce mieć swoje 5 minut, Jego prawo (pewnie On zna swoje motywacje). Uważam jednak, że Michał jest dorosłym człowiekiem i na pewno nie wyglądało to tak, że trener mówił: "Michał musisz grać i nie obchodzi mnie Twoje zdrowie". Chodzi mi o to, że na pewno w procesie decyzyjnym brał udział sam Michał i naprawdę nie można ściągać z Niego odpowiedzialności, ani w takiej sytuacji decydować za Niego. Nawet jeśli teraz "zapłaci" za tę sytuację, to ma złoty medal, kolejny w karierze. Gdyby ktoś za Niego decydował, nie zagrałby i Polacy nie uzyskaliby tego medalu, to ciekawe, czy Michał byłby szczęśliwy. Nie próbujmy wchodzić w czyjeś buty i decydować za niego, co jest dla Niego dobre i czego ma chcieć od życia. Ja życzę, żeby konsekwencje były jak najmniejsze i życzę zdrowia. Ja bym się zirytował, gdyby moi rodzice komentowali publicznie i podważali moje decyzje, dodatkowo nie wyobrażam sobie, żeby w tak istotnym momencie mojej kariery ktokolwiek decydował za mnie i nie brał mojego zdania pod uwagę...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

To nie kadet, junior..Michał ma 30 lat, współdecyduje. Tym większy szacunek dla Niego. No i oczywiście życzenia przezwyciężenia problemów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

A ja liczę, że Michał będzie wyrozumiały dla ojca.
Zakładam, że ten nie szedł do mediów tylko był proszony o wywiad. I powiedział, co myślał. Szczerze.

a powiem tyle, że ode mnie i mojej żony usłyszał, żeby szanował swoje zdrowie. Ale on za wszelką cenę chciał grać. Nastąpił pewien zgrzyt między nami. Pamiętam słowa mojego syna: „Wolę umrzeć na boisku niż na kanapie”. Dodał: „Tato, przecież ty mnie tego nauczyłeś”.

To z wywiadu dla PŚ.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Wino1901

To jest Ich osobista sprawa jak to rozwiążą pomiędzy sobą i w tej kwestii na nic nie liczę, bo to mnie nie obchodzi, napisałem tylko jak ja bym zareagował. Co do kwestii samego wywiadu - do tej pory ojciec Michała nie był publiczną osobą i nie zauważyłem, żeby dziennikarze latali po rodzicach naszych siatkarzy, więc sytuacja dla mnie co najmniej zaskakująca (jakoś nie widziałem, żeby dawał wywiad po pierwszym Mistrzostwie Świata syna, więc wnioskuję, że to jednak On szukał kontaktu, ale mogę się mylić). Ja odczytuję słowa Kubiaka-seniora jako pretensje do trenera i lekarza kadry, a takie wyrzuty uważam za krzywdzące...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
panda25

Zgadzam się, to temat "poboczny", okołosportowy.
Wspólnie nie wiemy, jak to było z tym wywiadem (kto do kogo poszedł?), choć różnimy się w hipotezach na ten temat.
A ta historia ma swoje zakończenie:

Jan Sokal to jeden z najlepszych lekarzy, jakich znam i ufam mu w stu procentach – mówi w Sport_pl podwójny mistrz świata, Michał Kubiak. - Nie komentuję wywiadów innych osób, w tym mojego ojca. Każdy ma prawo do własnego zdania i trzeba je uszanować. Z mojej strony tyle. Każdy ojciec obawia się o zdrowie swoich dzieci, szczególnie znając przeszłość ich problemów zdrowotnych – dodaje przyjmujący polskiej kadry

.
[podkreślnik zamiast kropki, bo zaraz usuną...]

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.