Wątek dotyczący artykułu

Porozumienie z Włókniarzem? OK Kolejarz chce zachować nazwę i odrębność finansową

Włókniarz zaproponował klubowi z Opola współpracę podobną do tej pomiędzy Fogo Unią Leszno a Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Drugoligowiec nie mówi "nie". Zaznacza jednak, że chce zachować kontrolę nad klubem.

przeczytaj cały artykuł


Zawsze My

jestem za, a nawet przed...powoli każdy klub EE powinien mieć swoją hybrydę :)...np. Leszno-Rawicz, Częstochowa-Opole, Toruń-Bydgoszcz, Gorzów-Zielona Góra, Grudziądz-Gdańsk, Lublin-Rzeszów, Wrocław-Poznań, Rybnik-Świętochłowice...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Boski Lolo

Gorzów, Zielona -Górę? Hehehe a to dobre , szanuje poczucie humoru ;) tak jak Grudziądz- Gdańsk:D hehe rozumiem takie rozwiązanie pod jednym warunkiem- jeżeli zawodnik klubu z EE nie łapie sie do składu bądź jest mlodziutki i sie dopiero rozjezdza tak w przypadku Leszna w Rawiczu powinni jeździć wyłącznie Szlauderbach , Trofimow czy Pludra a nie juniorzy z podstawowego jak smyk czy Kuber oni na brak jazdy nie narzekali a powinni wspierać zawodników, którzy tych startów nie mają . Wystawianie IMSJ w 2 lidze nie ma sensu pozdrooo

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
leonidaswro

Mógłbyś się rozwinąć? Co niby miałoby wynikać z tych "związków hybrydowych? Ja jestem przeciw. Pamiętam lata 90-te, gdy Sparta miała tylu zawodników, ze wystawiła drugą drużynę w II lidze. I to było OK. Natomiast relację Rawicz-Leszno uważam za niezdrową. No bo niby czemu mają służyć starty w barwach Niedźwiedzi Smektały i Kubery? Czyżby cierpieli na niedostatek startów? A przypuśćmy, że nagle kluby z Leszna i Rawicza znajdą się w tej samej klasie rozgrywek - co wtedy? Czyich barw w takiej sytuacji powinni bronić wspomniani zawodnicy? Czy nie prowadzi to do degradacji całej dyscypliny? Bo niby jak mają startować młodzi zawodnicy, bez większego dorobku, skoro w składzie ciągle zabierają im miejsce ci, którzy z powodzeniem mogą już rywalizować z seniorami i to w najwyższej lidze! W mojej ocenie nie wystawia to dobrych ocen działaczom z Rawicza. Bo jeśli rzeczywiście klub zachował swoją tożsamość, to gdzie tu mowa o rywalizacji fair play. Czyżby roiła im się w głowach e-liga, na którą jak na razie w Rawiczu nie ma ani infrastruktury, ani potencjału sportowego ani pieniędzy? Jeśli jednak za sznurki pociągają w Lesznie, to tym bardziej nie rozumiem! To ma być ratowanie klubu z małego ośrodka, czy zaplecze treningowe dla najpotężniejszego na dzień dzisiejszy klubu żużlowego w Polsce?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Leon1985

Hybryda klubów z Gorzowa i Zielonej Góry oraz Torunia i Bydgoszczy??? Masz poczucie humoru, nie ma co!
Tak już zupełnie poważnie, w Gorzowie mamy chwilami dosyć hybrydy o nazwie "woj. lubuskie", które istnieje tylko po to, aby Gorzów i Zielona Góra uniknęły degradacji do roli miast powiatowych, a fuzji Stali i Falubazu nikt by chyba nie zniósł. Zakładam, że podobnie byłoby w przypadku KS Toruń i bydgoskiej Polonii.
Poza tym, Stal, Falubaz i KS Toruń, to kluby o ugruntowanej pozycji, mające na tyle dobrze poukładane relacje ze swoimi sponsorami, kibicami i władzami miast, w których działają, że nie muszą "bawić się" w żadne hybrydy. Nie wiem, jak wygląda sytuacja bydgoskiej Polonii, ale nie wyobrażam sobie, żeby klub z takimi tradycjami miał zostać wchłonięty przez jakikolwiek inny.
Pewnie podobne stanowiska, dot. swoich ukochanych klubów, mają kibice z innych żużlowych ośrodków w Polsce, ponieważ tego typu rozwiązania są raczej ostatecznością.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.