Wątek dotyczący artykułu

Wilfredo Leon w Polsacie Sport. Stacja wykupiła prawa do siatkarskiej Serie A1

Przez najbliższe trzy sezony mecze siatkarskiej Serie A1 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Największą gwiazdą tych rozgrywek jest Wilfredo Leon, który dołączy do reprezentacji Polski w lipcu 2019 roku.

przeczytaj cały artykuł


wisus54

Reprezentacja Włoch obniża poziom za sprawą grających obcokrajowców. Kiedyś pisałem że konieczne jest wprowadzenie zakazu gry na pozycji rozgrywającego w polskiej lidze obcokrajowca dziś jest to jeszcze bardziej aktualne. A w kwestii Ligi włoskiej w Polsacie to wolałbym polską ligę siatkarek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lewap90

Polskiej ligi siatkarek nie da się oglądać. Poziom ligi podwórkowej, na trybunach po 100-200 osób. Podziwiam tych, co są w stanie oglądnąć cały mecz. Włoska liga, to klasa. Może Włochów za wielu tam nie ma ale największe gwiazdy mają oni. Poziom najwyższy na świecie. Świetny wybór Polsatu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
italianista

To czy ogólny poziom całej męskiej ligi włoskiej jest najwyższy na świecie to bym dyskutował. Na pewno ich żeńska liga jest najmocniejsza na świecie jeśli chodzi o poziom wszystkich klubów. A co do poziomu LSK, to podnosi się on po tym, jak dwa lata temu polskie ligi musiały dostosować się do zaleceń FIVB: jedna licencja dla każdego zawodnika, a wcześniej polskie kluby masowo drukowały podwójne paszporty, przez co polscy siatkarze i siatkarki często etatowo stali tylko w kwadracie. Śledzę trochę żeńską ligę i jak to wszystko porównam z zeszłym sezonem, to kilka lat temu mecze LSK stały na niższym poziomie niż obecnie. Nawet kłopoty finansowe klubów i odejście sponsora tytularnego nie zaburzyły tego procesu. Żeńska liga z roku na rok jest coraz mocniejsza nie dlatego, że ściąga się tu zagraniczne nazwiska jak jeszcze 3 lata temu, tylko dlatego, że polskie siatkarki mogą w końcu grać w swoich klubach. Czołowymi siatkarkami ligi stają się młode zawodniczki jak np. Stysiak. Wcześniej przez kilka lat nie było spadków, więc i poziom był słabszy. Co do frekwencji, to we włoskiej lidze męskiej gra np. Vibo Valentia, na którą na halę przychodzi mniej ludzi niż na najsłabiej uczęszczane mecze LSK. Piszesz o żeńskiej lidze jako o lidze podwórkowej, więc nie masz o niej pojęcia. Ta liga stworzyła m.in. Kimberly Hill, która grała w Sopocie w sezonie 2013/14, a wcześniej grała tylko w lidze akademickiej. Po jednym sezonie w Polsce, na MŚ w 2014 zdobyła nagrodę MVP całego turnieju i do tego dorzuciła statuetkę dla najlepszej przyjmującej. Gdyby ta liga była ligą podwórkową, to juniorki nie zdobyłyby w tym roku brązu ME, gdzie na wyciągnięcie ręki była praktycznie walka o złoto, gdyby nie błędy wyborów u rozgrywającej w końcówce półfinału z Rosją.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.