Wątek dotyczący artykułu

Oczekiwany powrót do reprezentacji. Kadra szczypiornistów na el. ME 2020

Maciej Majdziński po trzech latach może zagrać w reprezentacji szczypiornistów. Prawy rozgrywający Bergischer znalazł się w składzie na spotkania el. ME 2020 z Kosowem i Izraelem. Z kadry wypadł Łukasz Gierak.

przeczytaj cały artykuł

Cbc

Szkoda, że w obliczu gry ze słabszymi zespołami szansy nie dostała młodzież - np. z opolskiego podwórka Mauer czy Klimków. Nadal nie rozumiem i chyba nie zrozumiem sensu powoływania Krupy. Swoją drogą, to niesamowite, jak w okresie słabości naszej reprezentacji, na tle innych pozycji prezentuje się prawe skrzydło. Bogactwo aż głowa boli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
into the vortex

A wg mnie nie szkoda. Może ze 2-3 nazwiska by się przydały, ale akurat wspomniani przez Ciebie Mauer czy Klimkow mają na swojej pozycji sporą konkurencje, mówiąc dosadnie - są słabsi od odpowiednio Daszka, Moryty czy Syprzaka.
Druga sprawa to potrzeba zgrania, musimy grać jak najwięcej meczów trzonem kadry, tymi 12-13-oma nazwiskami. Niech ten zespół się scala, niech spędza wspólnie czas, będą efekty.
----
Gdyby jeszcze Przybecki skreślił kogoś naprawdę mocnego to można by żałować, ale tak z ręką na sercu - kogo tu brakuje? Ja bym chciał zobaczyć w tym zespole Pilitowskiego, ale czy to jest gość, który zbawi kadrę? Nie sądzę. Jaka jest różnica między kadrą a polską ligą pokazał zresztą przypadek Makowiejewa, który dawał radę tylko w meczach towarzyskich i z rywalami pokroju Kosowa, z Portugalią (która do potęg nie należy) nie pamiętam nawet czy wszedł choćby na chwilę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

A ja się z Tobą nie zgodzę. Jaki jest sens powoływania takiego Krupy? I to najpewniej w roli skrzydłowego. Polski Kallman - dobre sobie. Przybecki taką kadrą daje mocny sygnał, że chce powołać bezwględnie najlepszych. Ale przecież nie o to nam chyba dzisiaj chodzi. Ta kadra i tak nie ugra żadnego wyniku na dużej imprezie, nawet na nią nie pojedzie. Musimy myśleć przyszłościowo i w takim kontekście powoływać kadrę.
Moim zdaniem bramka jest OK, skrzydła też (pech Mauera, że ma takich rywali, a do tego musi zbudować się fizycznie, bo w obronie będzie odstawał). Ale koło? Po co nam Walczak? Niech szanse dostaje Klimków, czy nawet otyły Salacz, o którym bardzo dobrze wypowiada się sam Lijewski właśnie w kontekście reprezentacji.
Na lewym rozegraniu też brakuje młodzieży, choć jak rozumiem wynika to z braku jakichkolwiek ludzi o przyzwoitych umiejętnościach. Może obudzi się Sićko.
Ja przynajmniej tak widzę nową kadrę - trzon z Malcherem (chociaż w bramce mamy również paru innych graczy), Chrapkowskim, Paczkowskim, może Przybylskim/Szybą, Daszek, Moryto, Syprzak, a reszta to już powinno szukanie młodzieży.
Reasumując - nie ma specjalnie w kim wybierać, ale od tego jest właśnie Przybecki, żeby znalazł ludzi z potencjałem. A powołanie Walczaka czy Krupy najzwyczajniej blokuje miejsce w kadrze dla potencjalnych talentów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
into the vortex

Co do Krupy to zgoda, nie kumam w ogóle jego tematu w kadrze, jest to co najwyżej solidny ligowiec. Natomiast nie zgodzę się już co do oceny Walczaka. Chłopak zdobył doświadczenie w naszej lidze, potem we Francji, a teraz ogrywa się w Lubece, można sprawdzać Klimkowa, można iść dalej (acz Salacz to sorry, ale Stoilovem nie będzie), ale wg mnie nie może być tak, że robimy zmiany przy każdym zgrupowaniu. Temu składowi potrzeba czasu i zgrania. Klimkow młodszy, ale co z tego, Walczak to nie jakiś weteran, dopiero 26 wiosen na karku, dobre warunki, u Przybeckiego przyzwoicie grał w obronie, nie dał powodu do odstawienia go, jak np. Daćko, który wyraźnie spuścił z tonu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
hbll

Ok, tylko pytanie, czy chcemy za 2 lata być ciut lepsi niż obecni, czy np. za 5-6 lat bardzo mocni. W pierwszym wypadku ja powołałbym jeszcze np. Babicza, Kriegera albo Szperę, ale chyba nie o to wszystkim chodzi. Jeśli ta kadra ma mieć cień szansy bycia silną drużyną w kolejnym po Tokio cyklu olimpijskim, to dziś tam powinni grać max 23-24 latkowie i młodsi, ewentualnie tylko wzmocnieni liderami, jak Syprzak, Chrapkowski czy Paczkowski.
Nie upieram się, że w tej kadrze ma nie być miejsca dla Walczaka, ale chodzi mi o ogólny trend - za dużo jest graczy, którzy na kolejnych IO po Tokio i tak już nie zagrają. Obecność graczy w wieku Krupy czy Łangowskiego ma sens tylko wówczas, kiedy faktycznie są oni kadrze niezbędni ze względu na swój wysoki poziom sportowy. A oni nie są.

| Odpowiedz
blokuj
into the vortex

Aż tak dużo ich nie ma. Malcher, Wyszomirski, Łangowski, Krupa, Krajewski. Chrapkowskiego nie wymieniam, bo nie stać nas na odstawienie go od kadry. Przybylski, Walczak - też nie jest to poziom czołówki I-szej Bundesligi, ale nie skreślałbym ich jeszcze.

Ale zgodzę się, że powinniśmy tu mieć jeszcze 3-4 chłopaków 18-21-letnich, najlepiej na rozegraniu. Tylko kogo on ma brać? Przybecki musiałby chyba jeszcze wychylić się poza Superligę aby sprawdzić paru zawodników. A poziom np. II ligi jest taki, że w meczu Orląt Zwoleń z Konstantynowem 16 goli rzucił Patryk Kuchczyński.
Ale ok, może faktycznie z takiej Gwardii, Wybrzeża, Kwidzyna czy Mielca dałoby się tych 3-4 zawodników przytulić do kadry. Ostatnio słabiej śledzę ligę, więc do głowy przychodzą mi tylko nazwiska Ossowskiego, Kawki, Morynia, Kowalczyka, może Wypycha i Rutkowskiego (ale wymieniam ich pewnie trochę z sympatii do Anilany, w której zaczynali :)) o Sićko chyba można na razie zapomnieć, nie widziałem ani razu Wybrzeża w tym sezonie, a tam są jacyś młodzi goście ponoć...

| Odpowiedz
blokuj
hbll

Przybecki ma faktycznie problem, bo nawet nie ma kogo powołać. Nadeszły ciężkie czasy dla kibica naszej reprezentacji :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Grieg

"Ta kadra i tak nie ugra żadnego wyniku na dużej imprezie, nawet na nią nie pojedzie."

Na ME 2020 w rozszerzonej formule sztuką będzie nie pojechać mając za rywali Izrael i Kosowo, ale dalej mogą już być schody i to strome.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.