Wątek dotyczący artykułu

Znamy zasady kwalifikacji na igrzyska w Tokio. Polacy nie mają pewnego miejsca

Przedstawiono siatkarski system kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w 2020 roku, które odbędą się w Tokio. Mistrz świata nie ma automatycznej kwalifikacji na tę imprezę, podobnie jak zwycięzcy mistrzostw kontynentu czy Pucharu Świata.

przeczytaj cały artykuł


xomki

To że nie mamy zapewnionej kwalifikacji było chyba pewne, ale dla mnie to wciąż dziwne. MŚ to druga najważniejsza impreza, a tytuł znaczy bardzo dużo, stąd też uważam, że mistrzowie świata powinni mieć zapewniony występ na IO i nie twierdzę tak dlatego, że obroniliśmy tytuł.
Druga sprawa to IO powinny być dla najlepszych dlatego jestem przeciwna podziałów na kontynenty. Dlaczego taki Egipt ma uzyskać kwalifikacje, skoro np. reprezentacja Niemiec jest zdecydowanie lepsza?
Warto też w końcu ustabilizować zasady kwalifikacji w siatkówce. Duże imprezy są od tego by miały wysoką rangę i były stabilne a nie że jednego roku jest tak a drugiego inaczej. Po to są turnieje, które mniej znaczą by coś testować, ale nie zmieniajmy i nie dodawajmy niepotrzebnych kolejnych imprez. Podobno w Pucharze Świata będzie wyższa nagroda i ma ona zachęcić drużyny do walki, ale która ekipa potraktuje takie mecze poważnie na 100%?
Zamiast wymyślać głupoty powinni zająć się poprawianiem błędów. Śmieszne jest, że ma jechać 12 uczestników. Ktoś powie, że żadna nowość -odpowiem ok, ale musimy zwrócić uwagę, że zawodnicy mają coraz mniej wolnego, czyli ryzyko kontuzji wzrasta. Jeśli tylko libero będzie z jakiegoś powodu wykluczony z gry, to taka drużyna od razu może pakować walizki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grieg

"Śmieszne jest, że ma jechać 12 uczestników."


To dotyczy tylko turnieju olimpijskiego, czy także kwalifikacji?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
xomki

Tylko Igrzysk, przynajmniej tak było dotychczas. Kto wie co wymyślą wspaniałomyślni znawcy. Znając ich jeszcze wiele może się zmienić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.