Wątek dotyczący artykułu

Pozostanie Kajzera w Poznaniu nie jest takie oczywiste. Potrzebny plan awaryjny

Ciężko nie odnieść wrażenia, że turniej kończący tegoroczny sezon na Golęcinie nie był castingiem. Iveston PSŻ Poznań ma jasną koncepcję budowy składu, pytanie - jak bardzo uda się ją zrealizować?

przeczytaj cały artykuł

P0ZNANIAK

Gdyby budować a raczej uzupełniać skład z koncepcją trzech polskich seniorów to jest oczywistym, że musielibyśmy zatrzymać Marcela. Gdyby tak się nie stało to pozostaje dotychczasowa opcja z trójką obcokrajowców. Jakobsena pewnie pożegnamy, więc w jego miejsce (gdyby zwyciężyła opcja z trójką obcokrajowców) musiałby przyjść równie dobry zawodnik. Hansena widziałem na Golęcinie i sądzę, że byłby to dobry wybór. Krcmar też mógłby być, na II ligę to naprawdę dobry zawodnik. Ellisa za bardzo nie znam. Z krajowych zawodników najmniej realne jest zakontraktowanie Kaczmarka. Bardzo wątpię czy chciałby przenosić się aż o dwie klasy niżej. Na brak ofert z ligi wyższej na pewno nie będzie narzekał. Miśkowiaka też ciężko będzie przekonać, ale nie jest to niemożliwe. Jeśli rzeczywiście Nowak jest już z nami dogadany (a Marcel zostanie) to pozostanie nam nazwisko już tylko jednego obcokrajowca, którego trzeba kupić. Gdyby jednak Marcel odszedł to widziałbym na krajowej seniorce Miśkowiaka i Nowaka. Do tego Bellego i Borodulin oraz Krcmar lub Hansen. No i pozostaje nam kupno jeszcze jednego dobrego i podstawowego juniora (najlepiej też z jakimś doświadczeniem I ligowym) bo Lutowicza (z całym szacunkiem oczywiście dla niego) jako lidera formacji młodzieżowej sobie nie wyobrażam. Wtedy wierzyłbym, że w przyszłym roku awans do I ligi jest w naszym zasięgu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tibor

Lutowicz będzie w tym sezonie jednym z lepszych juniorów w 2.lidze więc nie wiem kogo Ty widzisz lepszego i jednocześnie realnego juniora? Kościelski z Torunia? On może sobie podać rękę z Adamczewskim.
Moim zdaniem dobrym kierunkiem może być Krcmar lub Czałow. To realne uzupełnienie składu po stracie Jakobsena. Ellis może jeszcze będzie na naszym torze punktował ale mam spore obawy co do niego na wyjazdach. Hansen może być najsłabszym ogniwem, prawdę mówiąc jeśli zobaczę Hansena w barwach PSŻ to by znaczyło, że niezbyt dobrze się dzieje... no chyba, że koncepcja składu z Polakami jest brana pod uwagę jako priorytet.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Feldkurat Katz

Lutowicz-Fajfer to byłaby mocna para na 2 PLŻ i koniecznie trzeba ich zatrzymać. Po odejściu z ligi Nowackiego, Potońca, Curzytka i prawdopodobnie też Orwata, lepszych juniorów będzie mieć tylko Leszno II. Hansen to byłby dobry wybór - pokazał się z niezłej strony w kilku meczach w Krośnie, ale na pewno ma potencjał do dalszego rozwoju. Pasuje na następcę Jakobsena, a raczej ma mniejsze wymagania finansowe. Koncepcja z trzema polskimi seniorami jest słuszna, bo daje duże możliwości rotowania składem (w zakończonym sezonie mieliśmy de facto dwóch Polaków i wiemy, co z tego wyszło).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Tibor

Fajfera nie będzie w PSŻ, temat zamknięty. Trzeba myśleć o drugim. Lutowicz to będzie dobry punkt ale potrzebny ktoś jeszcze. Po wczorajszym turnieju par w Toruniu, liczę na Kościelskiego, że go T.Bajerski przekona ;)
Adamczewski owszem, ale jako opcja awaryjna.

| Odpowiedz
blokuj
Tibor

Nie wiem dokąd, ale nie podjął rozmów n/t nowego kontraktu. Od razu po zakończeniu sezonu jego ojciec Adam dał do zrozumienia, że nie są z synem zainteresowani dalszą współpracą z PSŻ (Adam jest jego mechanikiem). Ze Startem też byli skłóceni więc obstawiam kierunek Ostrów lub Piła ale w obliczu kiepskiej sytuacji juniorskiej we wszystkich polskich ligach to niewykluczone, że pójdzie w zupełnie nowym kierunku.

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

W takim razie wziąłbym Kościelskiego, bo lepszych od niego raczej nie znajdziemy. Ciekawe, czy Pilarski wróci do sportu po ubiegłorocznym wypadku - przydałby się taki zawodnik.

| Odpowiedz
blokuj
Tibor

Dzisiaj przy okazji Łańcucha Herbowego Kamil Brzozowski dał do zrozumienia, że nie będzie go w Ostrowie, że będzie ponownie walczył o awans do 1 ligi. Czyżby PSŻ???

| Odpowiedz
blokuj
P0ZNANIAK

Chciałbym w to wierzyć, że Lutowicz podoła zadaniu i będzie liderem naszej formacji juniorskiej i jednym z lepszych juniorów w lidze. Ale jeśli mamy awansować już w przyszłym roku do I ligi to nie możemy sobie pozwolić na ryzyko, że Markowi coś się nie powiedzie i nasi młodzieżowcy znów nie pojadą tak jak byśmy tego chcieli. Dlatego najlepszą opcją byłoby zatrudnienie jakiegoś dobrego młodzieżowca, który gwarantowałby odpowiednią ilość punktów nie tylko w meczach u siebie, ale i na wyjazdach. Wiem, że znalezienie go byłoby bardzo trudne, ale jeśli finanse klubowe by na to pozwalały to nie ma się co zastanawiać. No chyba, że - w obliczu kiepskiej jazdy juniorów - seniorzy byliby w stanie ich zastąpić i zdobywać odpowiednią ilość punktów. To wtedy rozumiem. Jak będzie, czas pokaże.

| Odpowiedz
blokuj
Tibor

Ok, ale to jest takie fajne gadanie, byle coś napisać. Skoro uważasz, że ktoś taki jest realny to podaj nazwiska. 2-3 nazwiska realne do PSŻ-tu i nie bedę się czepiał. Ja też mogę napisać, że "przydałby się młody talent", ale jeśli używam takich słów to mam w zanadrzu kilka takich nazwisk. Napisałem, że Kościelski jest za słaby, bo w obliczu całego sezonu był kiepski, nawet w zawodach juniorskich odstawał. Wczoraj jednak w turnieju par dał czadu i byłbym skłonny brać go w ciemno. Jeszcze co do Lutowicza kolego. Skoro masz obawy czy podoła zadaniu to wymień mi kilka nazwisk drugoligowych juniorów, którzy są twoim zdaniem lepsi od Marka, bo znowu piszesz, byle pisać.

| Odpowiedz
blokuj
P0ZNANIAK

Ja nie piszę tylko byle pisać, ale staram się patrzeć na sprawy jak najbardziej realnie. Co do nazwisk zawodników, którzy mieliby wzmocnić formację juniorską to jest to zadanie dla naszych włodarzy, którzy się tym zajmują. Nie można pisać, że takich nie ma bo mając odpowiednią ilość funduszy to można praktycznie każdego bez żadnego problemu pozyskać. Ale nie chodzi o to żebyśmy się zadłużali bo nie tędy droga. Lepiej mierzyć siły na zamiary. Ja tylko przestrzegam żeby - w przypadku słabszego sezonu Marka, gdy nie zakontraktujemy innego solidniejszego młodzieżowca - nie przerabiali tego samego co w tym roku. Jak było wszyscy widzieli. No chyba, że seniorzy zrobią swoją robotę i "zastąpią" juniorów. To wtedy rozumiem.

| Odpowiedz
blokuj
Tibor

No i znowu masz przykład, że napisałeś byle napisać. Dziecko w podstawówce, które potrafi dodawać i odejmować wie o tym co ty. W myśl tego co napisałeś ja mógłbym założyć, że jeśli będziemy mieć budżet 100 mln dolarów to możemy pozyskać Woffindena i Zmarzlika, ale jeśli tyle nie mamy to nie możemy. To żeś odkrył Amerykę. "W przypadku słabszego sezonu Marka?" A co to ma być??? Każdy żużlowiec może mieć słabszy sezon i wtedy co? Musimy mieć dwie drużyny równorzędne? Czyj budżet to wytrzyma? Mieliśmy w minionym sezonie słabszy sezon Jakobsena i co? I jeździł cały czas i tak, bo nie mieliśmy wyjścia. To jest wkalkulowane w ten sport. Popatrz sobie na juniorów jak to wygląda. Zawodnicy, którzy potrafią skręcić w lewo i czasem kogoś wyprzedzić już są widziani w Ekstralidze (Krakowiak, Bogdanowicz) a nawet tacy co nie potrafią nikogo wyprzedzić (Turowski). My lepiej się módlmy, żeby Marek Lutowicz do nas wrócił, bo to będzie łakomy kąsek. Kto wie czy jego angaż będzie sensowny tylko wtedy, gdy będzie u nas również Marcel Kajzer, bo z tego co wiem, to Marek jeździł na jego silniku (lub ramach) i przy pomocy sponsora Marcela. Jeśli Marcel odejdzie to możemy również nie mieć juniora.

| Odpowiedz
blokuj
P0ZNANIAK

Po pierwsze, za Jakobsena nie można było wstawić innego zawodnika bo żadnego nie było w takiej samej lub chociaż zbliżonej formie do Fredki. Po drugie, e-ligi do naszej II ligi w ogóle nie porównuj bo to nie ma sensu. Jak ktoś zawali jeden mecz w e-lidze to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w następnym już nie pojedzie. A u nas Borowicz jechał prawie cały sezon bez względu na wynik jaki osiągał chociaż można było dać szansę Łopaczewskiemu. A Amerykę to ty odkryłeś pisząc, że Marcel pomagał w tym sezonie Markowi. Wielu kibiców PSŻ wie to już od dawna.

| Odpowiedz
blokuj
Tibor

No i powoli dochodzimy do porozumienia z tym co pisałeś o Marku "w przypadku słabszego sezonu Marka, gdy nie zakontraktujemy innego solidniejszego młodzieżowca". Jeśli sięgniemy po statystyki to tylko Kamil Nowacki z Ostrovii miał wyższą średnią w 2 lidze. Należy dodać przy tym, że Nowacki w meczach finałowych i barażu jechał na silnikach od Zagara lub Iversena (nie pamiętam dokładnie). Zatem lista juniorów do wzięcia jest niemal żadna. Na drugą ligę nie ma dobrych juniorów więc taki Lutowicz będzie jednym z lepszych a "zakontraktowanie innego solidniejszego" to prawdę mówiąc jest niemal niemożliwe. Niemal, dlatego że nie wiem jakim budżetem będziemy dysponować oraz czy wypożyczający klub takiego np. Kościelskiego wyposaży ich w jakikolwiek sprzęt. Nawet mając na uwadze ostatni bardzo dobry występ Kościelskiego, trzeba być bardzo ostrożny, bo nie wiemy czy będzie u nas miał na czym jeździć. Kościelski był najsłabszym juniorem Ekstraligi, zdobył w całych rozgrywkach tylko 1pkt, być może na tym turnieju par jechał na silnikach Ekstraligowych by dobrze się zareklamować ;)
Cały czas niepokoi mnie sprawa z Marcelem Kajzerem, bo jeśli jego zabraknie to możemy również nie mieć Lutowicza. Ech :)

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

Nie bardzo widzę inny klub dla Marcela. W 1 PLŻ oferują lepsze pieniądze, ale mógłby być tylko zawodnikiem oczekującym, a raczej chciałby regularnie startować. Do Rawicza raczej nie wróci, bo nie pasuje do koncepcji Unii Leszno (w drugiej drużynie mają jeździć juniorzy i zdolni U23). Inny klub drugoligowy? Ani to awans sportowy, ani finansowy, poza tym miałby wszędzie dalej niż do Poznania.

| Odpowiedz
blokuj
P0ZNANIAK

Do porozumienia raczej nie dojdziemy bo uważam, że dopóki można podpisywać kontrakty oraz korzystać z okienek transferowych to zawsze istnieje jakaś szansa, że możemy pozyskać kogoś lepiej punktującego niż Marek (który zostałby drugim juniorem). A w obliczu braku Fajfera to by się nam przydało. Ale oczywiście nic na siłę. Najważniejsze to utrzymać płynność finansową klubu i zakończyć sezon bez długów.

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

Sytuacja się zmieni, jeśli - jak informuje PS - będzie można korzystać z gościa na pozycji juniora. Wtedy wystarczy nam Lutowicz, a gościa trzeba poszukać w Zielonej Górze, Grudziądzu, Toruniu, Wrocławiu... Będzie kilku ciekawych juniorów, którzy w e-lidze raczej nie załapią się do pierwszego składu, np. Wojdyło czy Pawliczak.

| Odpowiedz
blokuj
P0ZNANIAK

Dzięki za info, ale sądzę, że ta opcja z gościem na pozycji juniorskiej z wyższej ligi, nie jest do końca sprawiedliwa co pokazały nam poprzednie sezony.

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

W poprzednich sezonach nie było takiej opcji. Gość mógł startować tylko jako senior. Czy nowe rozwiązanie jest sprawiedliwe - nie wiem, ale w pewnym stopniu wyrównuje szanse np. z hybrydami typu Leszno II.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.