Wątek dotyczący artykułu

Poważny problem PGE Ekstraligi. Motor ma pieniądze, ale niewiele może. Powinien wrócić KSM?

Speed Car Motor Lublin awansował do PGE Ekstraligi. Klub ma pieniądze. Złożył gwiazdom atrakcyjne oferty, ale żadnej z nich nie skusił i będzie głównym kandydatem do spadku. Czy to dowód, że powinniśmy wrócić w PGE Ekstralidze do KSM?

przeczytaj cały artykuł

You Dash

Kiedyś już mieliśmy "Gniezno ma pieniądze, ale problem ze zmontowaniem składu", "Gdańsk ma pieniądze, ale problem ze zmontowaniem składu", było to pomimo obowiązywania KSM. I co z tego wyszło? Mecze do jednej bramki i tak były (na dodatek było ich więcej niż w 2017 i 2018, gdy KSM nie było), za to zawodnicy na masową skalę byli oszukiwani i zmuszani do podpisywania ugód, że zrzekają się części pieniędzy lub po prostu część pieniędzy tracili. O to chodzi, żeby wprowadzić możliwość oszukiwania większej liczby zawodników?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Przykro mi Judaszku ale właśnie strzeliłeś sobie w stopę :P Gniezno zbankrutowało za KSMu, ale Gdańsk gdy już nie obowiązywał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
You Dash

Tyle, że Wybrzeże spadło też w 2012, gdy KSM był, a oni na wyjazdach w większości miast byli lani, u siebie 4 mecze wygrali na 9. I wtedy już było słychać o problemach z kasą Wybrzeża. Oprócz Gniezna - KSM dobił także Bydgoszcz. Niby Włókniarz nie spadł za czasów KSM, ale to w tamtych czasach narosły ich zaległości, a części ZAROBIONYCH pieniędzy niektórzy zawodnicy tamtej drużyny nie zobaczyli i już nie zobaczą (przypominam, że piszę o drużynie, która zdążyła upaść i powrócić na najwyższy poziom rozgrywek - jawne przyzwolenie na oszukiwanie zawodników).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Cysio

Szczerze mówiąc to KSM nie do końca dobrze działał w 10 zespołowej Ekstra. Nawet z KSMem zawodników na ekstraligowym poziomie było zwyczajnie zbyt mało. Moim zdaniem w 8 zespołowej Ekstralidze działałby dużo lepiej.

| Odpowiedz
blokuj
yoyo

KSM wcale by nie zadziałał. Jak różnica poziomów za duża to już lepiej zrobić ligę 6-zespołową. 20 kolejek, każdy z każdym po 2 mecze u siebie i 2 na wyjeździe. Jedziemy od kwietnia do końca września, bez głupich przerw wakacyjnych. Nikt nie kończy sezonu w sierpniu. Kto ma najwięcej punktów ten zostaje mistrzem.

| Odpowiedz
blokuj
yoyo

Nie ma idealnego rozwiązania, a jeśli mistrz byłby znany na 5 kolejek prze końcem to byłby to sprawiedliwy mistrz. Z Play Offami bywało kiedyś tak że drużyna z 5 miejsca jechała w finale. Natomiast mistrzostwo to jedno, natomiast walka o pozostałe medale trwała by do końca. Teraz mamy tak że mecz o brąz każdy olewa. Natomiast uwierz mi że byłoby o co jechać, a mecze byłby bardzo wyrównane. Myślę też że spowodowałoby to spadek wynagrodzeń, bo miejsc pracy zwyczajnie byłoby mniej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
banita

Coś w tym jest....kiedys nie było po, mistrz był znany 2 kolejki Pr, ed końcem rozgrywek...a tak męczę jak i sam zuzel były bardziej atrakcyjne niż dziś. Tak mi się bynajmniej zdaje

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Cysio

Nie ma żadnych szans na likwidację PO. Zwyczajnie TV się na to nie zgodzi. Dla klubów PO to też dojna krowa. A 2 mecze z tym samym rywalem szybko by się znudziło. Sądzę że to jedna z głównych przyczyn dla których angielski żużel stracił zainteresowanie kibiców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
yoyo

Watpię, po pierwsze moim zdaniem na mecz Toruń-Leszno (w kwietniu) u Toruń-Leszno (w lipcu) przyszło by w sumie więcej osób niż na mecz Toruń-Leszno i Toruń-Lublin. Druga sprawa to mamy podwójne derby, przy rozsądnych cenach masz komplet na każdym meczu. Rok temu mieliśmy mecz w PO o 3 miejsce między ZG i Gorzowem - jaka była frekwencja w ZG? We Wrocku na meczu 0 msc też kompletu nie było. Play Offy są takie że pierwszy mecz determinuje frekwencje na drugim. To co proponuję to każdym meczu jest jazda od zera.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
You Dash

Kiedyś też tak uważałem, gdy patrzyłem na żużel przez pryzmat programu zawodów, gry menadżer żużlowy i ideałów, że swój klub to swój klub i tylko dla niego można pracować. Odkąd patrzę na żużlowców przez pryzmat tego, że to normalni ludzie, którzy mają swoje uczucia, emocje, dla których kluby to pracodawcy, a zawodnicy mają określony czas zarobkowania i muszą odłożyć na spełnianie swoich ambicji i marzeń - zmieniłem zdanie. Ja mam prawo wybrać, czy chcę pracować w mieście A, B, czy C, z ekipą najlepszych w swojej specjalności ludzi czy z ekipą, w której jest jeden lider, który zna się na wszystkim i rozdaje zadania tym, którzy znają się gorzej, z ekipą, w której jest wesoło i traktujemy się po koleżeńsku, czy z ekipą, w której każdy patrzy na siebie, w drużynie, gdzie przełożony dba o mnie i robi wszystko, żebym czuł się dobrze, czy w zespole, gdzie przełożony tylko wymaga, w ekipie, gdzie ktoś coś może za mnie poprawić, czy z ludźmi, którzy jak ja czegoś nie zrobię, to oni tego też nie zrobią. I co niezwykle ważne - u płatnika, który wypłaca należności pracownikom od lat na czas, czy u płatnika, który jest dużym ryzykiem i u którego muszę się prosić i często czekać na spłatę długów. Jeżeli ja mam taki wybór, dlaczego przez bzdurne cyferki zabierać ten wybór żużlowcom? Bo są żużlowcami? Gorszy sort?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Cysio

Prawie się popłakałem ze wzruszenia jak to czytałem ;) Te powody dla których zawodnicy wybierają ten a nie inny klub, no nigdy bym o tym nie pomyślał. Wydawało mi się że ogromna większość z nich idzie tam, gdzie lepiej płacą i w jakże ogromnym tkwiłem błędzie. ;( Okazuje się że jednak najważniejsza jest atmosfera, koleżeńskość, spełnianie marzeń i wesoła ekipa !
Wielkie dzięki za otwarcie mi oczu ;D

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.