Wątek dotyczący artykułu

Mistrzostwa WTA: Woźniacka przetrwała szturm Kvitovej. Dunka rozprawiła się z Czeszką

Karolina Woźniacka pokonała w trzech setach Petrę Kvitovą w Grupie Białej Mistrzostw WTA. Było to starcie tenisistek, które triumfowały w imprezie kończącej sezon.

przeczytaj cały artykuł

pareidolia

Mecz zacięty z wieloma zwrotami akcji. Systematyczność Woźniackiej wzięło górę. Kvitova swoim znanym stylem za dużo własnych błędów. Zwracam uwagę na oratorski ton pana Celta. Widać, że tenisową przynajmniej słowną wiedzą ma ogromną. Szkoda, że jego niereformowalna małżonka nie potrafi jego wiedzę wprowadzić w czyn na korcie. Albo Celt zataja przed nią swoją wiedzę, albo Radwańska jest tak tępa, że choćby łopatą do głowy, to i tak psu na budę. Stawiam na to drugie. Efekt ich " współpracy " widać na korcie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zgryźliwy

Wiedza to jedno, a wykorzystanie tej wiedzy w praktyce, to drugie. Ja lubię, kiedy były zawodnik (czy zawodniczka), który w światowym sporcie niczego nie osiągnął, podczas komentowania jakiegoś wydarzenia sportowego, poucza obecnych mistrzów. Taka np. pani Sakowicz-Kostecka wie wszystko o tenisie. Wie jak powinna grać taka np, Serena, czego nie powinna robić na korcie, że powinna zmienić taktykę na jakąś tam (jedynie słuszną w danym momencie, a ona tego nie robi), że forhand powinna uderzać bliżej ciała, a backhand wręcz odwrotnie, że pewnie myśli podczas meczu o tym, a powinna o tamtym ... ... Myślę sobie wtedy: kobieto, dlaczego u licha, z taką wiedzą, sama niczego w wielkim tenisie nie osiągnęłaś ??? W moim rankingu największych tenisowych mądrali, bryluje redaktor Stopa, ale ten nie próbował chyba nawet robić tenisowej kariery, ograniczając się do gry w lidze powiatowej. Ale najwięksi znawcy tenisa, to przy nim pikusie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pareidolia

Wywołałeś wilka z lasu. Karol Stopa, to mój " ulubiony " komentator tenisowy. Jego " zaleta ", to przeszkadzanie w oglądaniu widowiska na korcie. Tyle słów ile on wypowiada w czasie meczu nie ma odpowiednika wśród innych komentatorów. Ten człowiek wie, absolutnie wszystko i chce się tym podzielić w czasie meczu. Ględzi na tematy mało istotne i nie dotyczące samego meczu, ale od czasu do czasu coś tam bąknie. To człowiek, który w czasie wymian piłek opowie o rodzinie tenisistek, bliższych i dalszych krewnych. Opowie o podróżach, o ciekawostkach ze świata tenisa, i to w czasie gry, a nie podczas przerwy. Dosłownie szlag mnie jasny trafia, gdy ten ględała ma komentować bo wiem, jak będzie jego komentarz wyglądał. Na drugim biegunie niejaki Jońca. Dyletant, laik do potęgi n.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Allez

Dobrze mowisz , ze to sa przeciwne bieguny.
Jonca to kompletny ignorant
- a Stopa o tenisie wie wszystko.
A jeszcze stale przyswaja nowa wiedze, jest zawsze na biezaco.
W przeciwienstwie do leniwej Kasi Nowak czy uroczego Tomka T.,
ktorzy poprzestaja na tym, co sie dowiedzieli
kiedys tam, w zamierzchlych czasach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.