Dyskusja

panda25

przejdź na stronę użytkownika


Allez

Cenie twoje wpisy i wlasnie dlatego musze zareagowac na ten, ktory mnie bardzo rozczarowal. W artykule (ktory notabene na SF nie powinien miec miejsca) dotyczacym twitta poslanki Pawlowicz napisales "Każda partia ma swoją Muchę...".
To porownanie jest absurdalne i krzywdzace poslanke Muche.
1. Ona uratowala nam Euro 2012. To byla jej robota, ze wszystko bylo gotowe na czas, a pamietajmy, jaki rozPiS...dziel odziedziczyl rzad po poprzednikach. Jak rozgrzebana byla budowa Stadionu Narodowego, jaki bajzel pozostawila po sobie pani Ela, ktorej najwieksza zaleta (charakterystyczna dla tej formacji) byly bezustanne jazgotliwe ataki na opozycje z jednej strony oraz z drugiej czolganie sie na kolanach przed malym prezesem (slynny moment, gdy stracila laski a on ja kilka godzin trzymal na korytarzu, zanim dopuscil do kajania sie).
2. Nie jest obowiazkiem ministra sportu wiedziec, ile jest lig hokeja (od tego sa dzialacze i stowarzyszenia) tylko wytyczac cele, tworzyc struktury i organizowac prace ministerstwa. A to Mucha robila znakomicie. To ona wdrozyla np programy SKS-ow w szkolach, dofinansowania lokalanych osrodkow sportu, sposobu finansowania dziedzin sportu (nie wszystko na wszystko tyko kierunkowo) itd. itd
3. To pani minister, ktora nigdy na forum miedzynarodowym, gdziekolwiek nie byla w swiecie, reprezentujac nas/Polske nie narobila nam obciachu - wrecz przeciwnie, robila bardzo dobre wrazenie . Mozna bylo byc dumnym z jej inteligencji, oglady , znajomosci jezyka, kultury ... i last but not least ... urody.
Tym bardziej to porownanie do "Krychy", obsesyjnie chamskiej,jest absurdalne.
Poza tym, nie kazda partia... oj, nie kazda. Tylko ta JEDNA, jedyna. Za czasow Leppera wydawalo sie, ze wiekszego prostactwa i ordynarnej agresji na salonach wladzy byc juz nie moze...
A jednak... Przy pani "profesor" te proste kobiety jak Renata Berger, Lyzwinska i Hojarska sa prawie jak eleganckie damy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Miałem małe dylematy przy tamtym stwierdzeniu, bo rzeczywiście nie trawię Pawłowicz, właśnie za ten kontrast między (złośliwie zaznaczę) rzekomym wykształceniem (bo jego pochodną powinna być potocznie rozumiana "kultura"), a jego "emanacją" w różnych odsłonach.
Porównanie miało mieć wymiar żartobliwy, niewątpliwie był też krzywdzący w aspekcie estetyki, już nie słowa :-)
Acz jeśli chodzi o kompetencje posłanki Muchy, zdania nie zmieniam. I generalnie nie lubię obsadzania ważnych stanowisk osobami, które nie mają nic wspólnego z merytoryką urzędu.
W tej materii, choć opcja polityczna nie ta (nie moja), rozumiem obecność na stanowisku ministra sportu Witolda Bańki.
Mam świadomość, że szukanie związku między kompetencjami i piastowaniem urzędów to tylko pobożne życzenie, bo klucz obsadzania stanowisk mija się dość istotnie z kluczem kompetencji. Ale, niestety, niezależnie od opcji politycznej. Poprzednia partia rządząca ma wiele na sumieniu...
Co do kobiet z Samoobrony - cóż napisać? Wiem, że tak na dobrą sprawę żadna kobieta, jaką znam osobiście lub z mediów, nie wytrzyma konkurencji z posłanką Pawłowicz. Jednak to marne pocieszenie (a nawet uwłaczające), a bronić "kompetencji" Samoobronianek w ten sposób nie zamierzam. I wspomniane panie też nie powinny być na rynku politycznym - moim zdaniem. Albo inaczej - na trzeźwo nie zagłosowałbym na nie na pewno.
A tamten mój głos? Spróbuj na niego spojrzeć satyrycznie i w konwencji "baru", bo jak sam zauważyłeś, treść tej "nowinki" była tylko trochę "sportowa". Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.