Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Drogi Motorze, jak miło cię widzieć w Ekstralidze (felieton)

Przyznaję, że w ostatnim czasie zrobiliśmy z Motoru miazgę. W naszych tekstach przejechaliśmy beniaminka walcem, a potem zawróciliśmy i zrobiliśmy to raz jeszcze. Żeby jednak było jasne, to krytykujemy klub wyłącznie za skład.

przeczytaj cały artykuł

beejay

Perły to były dobre kiedyś jak jeszcze chmiel z okolicznych plantacji skupowali i robili piwo ze słodów. Teraz robi się z mączek kukurydzianych i w najlepszym wypadku z granulatów. Wszystko po to, żeby przyśpieszyć fermentację i szybciej zabutelkować. Nie wiem czy wiecie, ale ten zapach podobny do gandzi to jest wada piwa celowo uwydatniana ponieważ badania konsumenckie wykazują, że klientom kojarzy się z chmielem, co akurat nie ma nic wspólnego z prawdą :) Kiedyś to była Perła... :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pz0

Wiem, teraz poszła kilka kroków w kierunku koncernowych, ale co masz lepszego z popularnych piw? Mimo wszystko jest lepsza od całej reszty.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
beejay

Mniej koncernowy Miłosław, ewentualnie Jakubiakowe Ciechany :) Wiadomo, smak jest subiektywny i ja generalnie do Perły nic nie mam, sam czasem popijam :)

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Sprzedał już?
Kujawiaka miał na nogi postawić Żywiec[im wolno było?] Jego więc robi co chce. Tłumaczył tym że ma coraz mniej czasu [polityka wciąga]Miłego.

| Odpowiedz
blokuj
krynston

Co nieco widziałem, że mamy eksperta od browców. Ja się nie znam tyle co mi smakuje. Akurat Perła mi wchodzi jak rzadko które piwo więc nie narzekam. To na pewno ma coś wspólnego z lokalnym patriotyzmem. Wiadomo, że przemysłówka nie dorówna kraftom.

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Tylko tyle mam udostępnione publicznie bo pod instagrama podpięte :) Wiadomka, że lepiej "nasze" niż inne :) Tym bardziej, że to sponsor :)

| Odpowiedz
blokuj
pz0

Nie tylko ty. Powiem więcej. W brązowych butelkach muszę przywozić, bo u nas można kupić tylko w zielonych, a jest gorsza. Znajomi mi zawsze trują o brązowe.

| Odpowiedz
blokuj
lamotte picquet

Słyszałem już o tym ale chyba w młodości musiałem kreta się napić, bo coraz gorszej smaki rozróżniam :))) Ale ok to nasz sponsor więc będę pił w brązowych.

| Odpowiedz
blokuj
beejay

To robimy spotkanie w Zakładowym albo lepiej Św. Michale :) Tam jest 30 kranów i w razie czego Perła z kranu zazwyczaj :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
beejay

A cała reszta, a szczególnie lepsze (kraftowe) w brązowych :) To, że pięciu hołduje tradycji waląc przy tym babola, nie znaczy, że mają rację :) Nie będę katował ale można spokojnie na necie znaleźć dlaczego im mniej światła, tym lepiej dla piwa :)

| Odpowiedz
blokuj
мurgrabia

No tak ale Ja pije po ciemku by zona nie widziała tak więc kolejny mit obalony;p Do domu wnosze pod pazucha tak więc swiatła nie widza;p

| Odpowiedz
blokuj
Ɱαᴙɢɪт

Chyba amelinium ? :D
...ale masz rację, jakiś wróg piwa wymyślił i zapakował napój Bogów w metal i zrobił tym sposobem przyjemność wyłącznie zbieraczom złomu ;)

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Puszka jest najlepsza :) To, że gorsze piwo w puszce to autosugestia i mit :) Nic z puszki nie ma prawa się dostać do piwa bo są od wewnątrz powlekane specjalną folią :) Na zachodzie są już mobilne puszkarki do piw kraftowych i większość browarów rzemieślniczych przechodzi na ten system :) Mniej waży, łatwiej zapakować i przewieźć, nie dostaje się światło i powietrze :)

| Odpowiedz
blokuj
beejay

aaaaaahahahahahahaha :D roz..ś system :D No to jest argument nie do podważenia :D Następnym razem przelewaj w szkło. W czym by nie było to ćmy znajdziesz :D

| Odpowiedz
blokuj
Ɱαᴙɢɪт

Ja mam subtelne i wyrafinowane podniebienie, dlatego raczę się ze szkła, ale prawdę przyznać muszę, że w puce o wiele wygodniej, bo jak jesteś "na fleku", to go nie rozbijesz :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
beejay

To przerzuć się na krafty :) Co tam takie wyrafinowane podniebienie aromatów i smaków naznajduje to bajka :) Ostrzegam tylko, że po kraftach kaczor większy bo nie wyjałowione jak koncerniaki :)

| Odpowiedz
blokuj
Ɱαᴙɢɪт

Cały problem w tym, że u mnie w sklepie za rogiem takiego nie mają, więc zostaje Urquell :)
Tak czy siak, życzę wszystkim smacznego i spadam, bo i tak za dużo dałam zarobić temu pseudo pismakowi :)

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Rozumiem :) To kiedyś przy okazji jak gdzieś trafisz do sklepu z kraftem to poproś albo poszukaj coś z wysoką wartością IBU (podają na etykietach). Tak z 70 minimum, powinno podejść jak lubisz gorzkie :) Do miłego :)

| Odpowiedz
blokuj
krynston

Nasze Polskie piwa są lane w puszki pokryte od środka nie folią a nanoszonym natryskowo środkiem, który jest barierą pomiędzy aluminium a produktem. Piwo ma niskie ph i aluminium rozpuszcza się i migruje do produktu. Niestety te bariery nie są tak szczelne jak wszyscy by chcieli. Dodatkowo nie ma normy na maksymalny poziom migracji aluminium w spożywce. Myślę, że jeśli piwo w puszce jest pite na świeżo to nie czuć puchy, ale jak postoi to nie ma bolca, musi zaciągać blachą.

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Mowa o koncerniakach :) Puszki, z którymi miałem do czynienia (a byłem już blisko podpisania umowy na przedstawicielstwo angielskiej firmy puszkującej mobilnie) były powlekane od wewnątrz. Przynajmniej te w UK. Co ciekawe, biorą je od firmy, która ma zakład produkcyjny w granicach Lublina (Boll) :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.