Wątek dotyczący artykułu

Co dalej z Agnieszką Radwańską? Jej wiedzy nie można zmarnować

Agnieszka Radwańska ogłosiła w środę zakończenie 13-letniej zawodowej kariery. Krakowianka nie zamierza jednak całkowicie zniknąć z tenisowego świata. Jej wiedza i osiągnięcia są na polskim rynku bezcenne.

przeczytaj cały artykuł

ort222

Z forum komentarz do wypowiedzi Fibaka : "Hingis? Graf? I odpłynął marszand pewnych sztuk w bólu, z bólem. Niech mu tam będzie!".

nie takie to niedorzeczne jakby się z pozoru wydawało, bo gdyby Graf i Hingis robiły tenisową karierę w Polsce, były Polkami tu urodzonymi, tu wychowanymi i tu zaczynającymi, rozwijającymi i robiącymi karierę, to z wielkim prawdopodobieństwem nie osiągnęłyby tyle co Agnieszka, każdy kraj należy traktować osobno, ba każdy kraj stwarza inne warunki i możliwości sportowego rozwoju i kariery w danej dyscyplinie sportu, a Polska w tenisie jest daleko w tyle za czołówką, i zrobić jakakolwiek karierę w Polsce jest o wiele trudniej niż np. w Niemczech, bo to nie tak że u nas brak talentów, brak jest tych co te talenty mogą oszlifować żeby świeciły pełnym blaskiem i w tym jest nasz problem, a nie w braku talentów i taka Domachowska jako Niemka tam wychowana i wyszkolona z takim potencjałem mogła być wielką gwiazdą kortów i nikt by się nie domyślił że to ta sama tenisistka która grała w Polsce, to samo byłoby np. z Niemką Kerber tylko w drugą stronę :).

każdy, każdy jeden polski tenisista np. w Niemczech osiągnąłby sporo więcej niż osiągnął w Polsce, czy to Fibak, czy to Kubot czy Grzybowska, czy Nowak czy ktokolwiek inny, a to o ile więcej to już w zależności od swojego potencjału i talentu, i cech osobowych, oczywiście zwykły kibic, a raczej kibol nie bawi się w takie niuanse ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jarek Zawada

To dlaczego Piotr Radwański nie został w Gronau i wrócił do Krakowa skoro w Niemczech miał wg ciebie jeszcze lepsze warunki do stworzenia linii kariery swoich córek? Ula urodziła się w Niemczech. Prawda jest taka że w Polsce jest po prostu taniej - godzina kortu w D to mun 30 Euro [latem] a w PL max 40 zł. O cenach hali nie wspomnę bo to dopiero kosmos. ŁATWO POLICZYĆ .....w Niemczech koszt 3 godzin dziennie to ok 3000 Euro - to nawet dla dobrze zarabiających jest mnóstwo kasy. Pamiętam te czasy bo moja córka także grała w turniejach i wiem jakie koszty kumuluje przysposobienie do zawodowego tenisa młodego zawodnika.......

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jarek Zawada

To dlaczego Piotr Radwański nie został w Gronau i wrócił do Krakowa skoro w Niemczech miał wg ciebie jeszcze lepsze warunki do stworzenia linii kariery swoich córek? Ula urodziła się w Niemczech. Prawda jest taka że w Polsce jest po prostu taniej - godzina kortu w D to mun 30 Euro [latem] a w PL max 40 zł. O cenach hali nie wspomnę bo to dopiero kosmos. ŁATWO POLICZYĆ .....w Niemczech koszt 3 godzin dziennie to ok 3000 Euro - to nawet dla dobrze zarabiających jest mnóstwo kasy. Pamiętam te czasy bo moja córka także grała w turniejach i wiem jakie koszty kumuluje przysposobienie do zawodowego tenisa młodego zawodnika.......

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.