Wątek dotyczący artykułu

Coraz mniej zagadek w PGE VIVE Kielce. Skład na nowy sezon praktycznie gotowy

PGE VIVE Kielce jak zawsze planuje swoje działania z wyprzedzeniem i na półmetku sezonu 2018/19 jest blisko skompletowania kadry na kolejne rozgrywki. Pozostało niewiele wolnych miejsc.

przeczytaj cały artykuł

kck

Ten artykuł nie wnosi nic nowego i pokazuje jak bardzo została uszczelniona komunikacja na zewnątrz. Wiedza na temat nowych transferów ze strony mediów jest żadna - co Bertus powie to napiszą. O Wolffie poszła informacja w świat, ponieważ Veszprem puściło farbę. Wiadomo, że klub ma wakaty na dwóch pozycjach: lewy i środkowy rozgrywających - tutaj jest tylko plotka o Gębali, która pojawiła się jeszcze przed transferem Kulesza. Pamiętam jak mówiło się o transferze Janca, jednocześnie informowano, że do Kielc może trafić Sostaric z Picku. Nowy np. roczny kontrakt dla Jurkiewicza nie rozwiązuje problemu na rozegraniu, gdyż Mariusz występuje głównie w obronie. Przy kontuzji Luki robi się problem, gdyż brakuje szybkości na środku i męczymy się w ataku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kuba859

sporo się mówiło, że do Kielc ma przyjść właśnie playmaker drugi. Pojawiał się tutaj w komentarzach Zarabec, który ma umowę z THW do czerwca, no i młodych szybkich playmakerów ze Słowenni to w Kielcach lubimy. THW próbowało przedłużyć z nim kontrakt, ale nie wiem jak to się skończyło. To są tylko plotki, więc nie wiem czy Bertus robił pod niego podchody czy nie, w sumie źródło nie gorsze niż artykułów mam wrażenie.
Na środku gra tak na prawdę Daniel, jemu brakuje doświadczenia no i zgrania z zespołem. Wydaje mi się, że może z niego być kawał playmakera za parę lat, tylko my potrzebujemy kogoś na teraz, zobaczymy.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kck

Daniel to środkowy w stylu Joan Canellasa i taki też jest potrzebny, w Atletico był Joan i Chema/Balić. Teraz, aby rywalizować bez problemu to składy muszą być 18 osobowe (min 16) tzn jest 8-9 rozgrywających, wychodzi 3 na pozycje. Iskra jeszcze rotuje składem pomiędzy LM i SL.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Ja póki co, poza wzrostem nic ciekawego w nim nie widzę, choć wiadomo ma dopiero 21 lat. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Rakocza przychodząc do Wisły w wieku 19 lat prezentował się lepiej od niego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
kck

Niby w meczach nie pokazuje nic wielkiego, patrzysz w statystyki a tam 4-6 asyst w SL czy 3-5 w LM, oczywiście rzuca mało bramek. W dodatku może grać w obronie na 2 i 3 - mniej zmian do obrony, można wtedy wyjść z Arkiem i Alexem w jednym składzie bez zmian.
Użyłem określenia w " stylu", jakiś czas temu napisałem komentarz, który oceniał krytycznie grę Daniela w Słowenii. Kompletnie nie pasował do stylu zespołu, niska skuteczność z lewego rozegrania i spowalnianie gry grając na środku.
Uważam, że stracił 1 sezon, nie powinien był jechać do Celje, dlatego teraz wygląda niewyraźnie.
Canellas ściągał 1-2 obrońców, puszczał piłkę dalej lub rzucał 7-9 metra, oczywiście Daniel nie ma jeszcze takich umiejętności i doświadczenia, dlatego tak to wygląda.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

Nie wiem skąd bierzesz te statystyki asyst z LM, ale mogę Cię zapewnić, że nie wygląda to tak dobrze. 0, 1, 0, 1, 2, 0, 3, 2, 3, 0. W swoim systemie dodaję też zawodnikom punkty za takie podania, które dotarły na czystą pozycję, ale nie zostały wykorzystane, czyli asystent spoko tylko egzekutor pupa. I takich podań ma Dani w sumie 7, co daje łączną liczbę 19 kluczowych podań na 10 meczów. Przy tym co piszesz to powinien mieć około 40. Na razie możemy obserwować w jego wykonaniu zaledwie przebłyski i to rzadko. Ja czekam cierpliwie, bo wiem, że chłopak potrzebuje czasu, ale gdybym miał opisać swoje odczucia na teraz to chyba jednak małe rozczarowanie. Jak na megatalent (tak był opisywany już kilka lat temu) trochę za bardzo zagubiony, ale powtarzam - zobaczymy co będzie za jakiś czas.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
kck

W mecz z Wybrzeżem miał 6 asyst+1 blok, Kaliszem 5 asyst +1blok, Mieszkow(w) 3 asysty+2przechwyty+blok, Barcelona(d) 3asysty+1blok. Podkreśliłem mecze, w których grał dużo, bo takie powinny być oceniane. Ok, dla LM zrobiłem za duży przedział.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

W polską ligę nie wnikam, bo nie ma żadnego przełożenia na LM. Nie oceniałem też jego gry obronnej (nie robię rankingów obrońców, bo to śliska sprawa, oprócz podania ilości bloków i przechwytów, trzeba by też analizować np. ile razy zawodnik dał się ograć 1 na 1, jaką miał skuteczność bloków itp., za dużo roboty i trudne do oceny). Nie można oceniać tylko meczów, w których grał dużo. Były mecze kiedy grał słabo i ojciec go po prostu zmieniał i one też są jakimś wyznacznikiem. Nie piszę tego żeby Ci dochrzanić (szanuję każdego, kto się zagłębia w staty), tylko po prostu coś mi się nie zgadzało z tymi asystami. Tak z ciekawości - skąd czerpiesz te dane? Jak się przygotowywałem do robienia rankingów to szukałem czegoś pewnego i w końcu stwierdziłem, że muszę to robić sam, bo niczego takiego nie znalazłem. Uśmiałem się przed chwilą jak zobaczyłem na "sofie", że Dani w Brześciu miał 7 asyst, a Alex to nawet 12 (wg mnie to było 3 i 6). Ktoś zrobił asystenta z zawodnika, który przedostatni miał piłkę w rękach. Nieważne, że bramka padła po akcji indywidualnej :))

| Odpowiedz
blokuj
kck

Statystyki biorę z kieleckiej GW, czasem na ED, bo są bardziej rozbudowane(np. pokazują u zawodnika wywalczone karne). Kiedyś nawet robiłem sobie sam, ponieważ statystyki na stronie EHF są mało wiarygodne. Widziałem statystyki, która oceniała skuteczność gry obronnej w całej LM - tutaj na szczycie była Barcelona - odnajdziesz je na twitterze RasmusaBoysena92(retweet od kogoś, nie pamiętam).
Nie byłem zwolennikiem powrotu Daniela do KIelc po jego występach na Słowenii, ale rozumiem, że Talant potrzebuje uniwersalnego(z kilogramami) zawodnika na ŚR i LR. Rozliczanie go tylko ze skuteczności jest trochę zawężające. W NBA zawodnik ma tzw EFF index, który ocenia różne elementy gry i na jego podstawie określa się tzw. wpływ na grę zespołu.
W piłce ręcznej powinno się stosować bardziej rozbudowaną ocenę w szczególności
do ŚR. Można zwrócić uwagę na takie elementy jak: przechwyty, bloki, wymuszone karne, asysty, bramki, straty, podania do koła. Większość ocenia Alexa przez pryzmat bramek i asyst, ale mało kto zwraca uwagę na to, że np. przy 5 asystach ma 5 strat.
THW Kiel ma na pozycji LR i ŚR 5 zawodników, ale każdy z nich może grać na środku i lewym rozegraniu: Duvnjak, Bilyk, Nilsson, Kristjansson, Zarabec(tutaj chyba tylko ŚR). W Kielcach mamy mniej uniwersalności, w przypadku kontuzji pojawia się problem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
jerseyus

Swój system punktowy stworzyłem właśnie po to, żeby móc ocenić i porównać zawodników na podstawie nie tylko bramek, ale kilku różnych danych. Dotyczy to oczywiście tylko gry w ataku, bo na obronę zwyczajnie nie mam czasu. Biorę pod uwagę skuteczność z gry, asysty, wywalczone karne, ale jak już pisałem, także podania na czystą pozycję, z których ostatecznie bramka nie pada lub jest rzut karny (doceniając w ten sposób podającego). Do skuteczności liczę też rzuty zablokowane, bo inaczej dochodzi do absurdalnych sytuacji, w których np. zawodnik odda 5 rzutów, 1 trafi, 4 zapakuje w blok i według statystyk ma 1/1 czyli 100% skuteczności. Co jeszcze? Rzuty karne punktuję osobno, niezależnie od ogólnej skuteczności. Jak ktoś rzuca dużo i dobrze to trochę punktów sobie dokłada, ale nie tyle, żeby wypaczyć klasyfikację. Jednak nie mam litości w przypadku pudeł z 7 metra i akurat za to punkty zabieram :)) Do strat i przechwytów się przymierzam, ale w tym sezonie już nie będę mieszał. W przypadku bramkarzy - skuteczność, ilość obron, dodatkowe punkty za obronę karnego, ale też za obronę w sytuacji 1 na 1 (kontra, rzut z 1 linii). za asysty i rzucone bramki. Trochę przy tym roboty, bo analizuję nie jedną, a 16 drużyn. Największy sentyment czuję jednak do rankingów drużynowych, które pokazują siłę drużyn na poszczególnych pozycjach. Nie jest to proste dodanie punktów tylko proces, w którym wszyscy zawodnicy grający w danym meczu na jednej pozycji są traktowani jak jeden organizm. Czyli jeśli Luka, Alex i Dani zmieniają się na środku to do drużynówki mają za ten czas liczoną jedną statystykę. Oczywiście w indywidualnych są umieszczani tam, gdzie więcej grają, a ściślej rzecz biorąc, gdzie mają więcej zapisów. Zapraszam do odwiedzania mojego bloga na profilu w SF. Za jakiś czas wrzucę tam szersze podsumowanie "rundy jesiennej". Jest przerwa, więc tak bardzo się nie śpieszę :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
handballo

Daniel musi przede wszystkim poprawić skuteczność i swój rzut z drugiej linii, który jest nieprecyzyjny. Ma też często problem z rzuceniem nad blokiem i często jest blokowany. Na plus zdecydowanie widzę to, że ma naprawdę dobry przegląd boiska i fajnie potrafi asystować do koła i do obu skrzydeł. Żeby być Canellasem musi wykonać ogromny krok do przodu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
kck

Rozumiem, że taki ŚR jest potrzebny drużynie - daje większe możliwości taktyczne dla Talanta (w obronie i ataku). Talant oczekuje od ŚR asyst do koła i podsłon dla bocznych rozgrywających plus jego masa może się tu przydać. Z tych założeń wywiązuje się dobrze(nawet jeśli nie będzie grał na poziomie światowym), ale potrzebujemy wg mnie jeszcze 1 ŚR - alternatywa dla Luki.

| Odpowiedz
blokuj
kuba859

Daniel jest świetną alternatywą i myślę, że powinien zostać w zespole, bo tak na prawdę może grać na środku, na lewej połówce, może grać też jako środkowy obrońca. Przyda się szczególnie do rotowania składem, może dać odpocząć innym a sam nabierać doświadczenia, przegląd ma super, jeżeli chodzi o rzuty to w SL ma 40 bramek w 59 rzutach, co daje 57% skuteczności. Bez szału, chociaż tragedii też nie ma, 3 rzuty średnio na mecz, do tego dochodzą asysty, jak na środkowego drugiego (a nawet trzeciego jeśli liczymy Alexa) to nie ma tragedii. W CL zdobył jak do tej pory 14 bramek, tutaj już gorzej bo 1,4 bramki na mecz. Słaby wynik. Czasem ponosi go ułańska fantazja przy rzutach jednak potrafi też zaliczyć bardzo ładne trafienia. Trochę skuteczność do poprawy i nie będzie tak źle, przy Kielcach trzeba brać korektę, na to że bardzo dużo bramek pada z kontr (szczególnie w superlidze), przecież z prawego skrzydła pada średnio 10 bramek na mecz (po prostu zsumujcie sobie wyniki Janc i Moryty).

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.