Wątek dotyczący artykułu

Legia finalizuje kolejny transfer. Salvador Agra już w Warszawie

Legia Warszawa rozpoczęła ofensywę transferową. Nie tylko Luis Rocha jest bliski podpisania umowy z mistrzami Polski. Późnym wieczorem w klubie pojawił się również Salvador Agra.

przeczytaj cały artykuł

stachu76

Czy my się już z tym nie spotkaliśmy że trener ściągał swoich rodaków do klubu w którym był trenerem ? Rozumiem że handel zawodnikami ma się dobrze i kwitnie w najlepsze ale czy nie byłoby lepiej poszukać jakichś młodych talentów rokujących nadzieję i spróbować ich doszlifować niż ściągać kogoś kto nie daje żadnych gwarancji na spełnienie oczekiwań ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przem7

Tylko, że jest kilka problemów: Po pierwsze, jeśli Legia chce kupić jakiegoś młodego, dobrze rokującego piłkarza, to cena momentalnie jest podbijana, a nie oszukujmy się, za rodzimy młody talent Legia nie wyda więcej niż 500 tys euro. Po drugie, zakładając, że jednak Legia będzie chciała wydać kilka mln euro na nasz młody talent, to w tym samym momencie, na bank jest jakiś klub pokroju Fiorentiny, który też ma takiego gościa na oku. Nie oszukujmy się, nie dość, że finansowo Legia nie da większego kontraktu od zagranicznych klubów, to jeszcze taki chłopak jak będzie miał wybór: zagrać w Legii, lub siedzieć na ławce na zachodzie, to wybierze ławkę. No i jest jeszcze taki dosyć duży problem z mentalnością naszych prezesów w Polsce, że wolą kupić jakiegoś grajka z drugiej ligi hiszpańskiej, który i tak tam większość czasu siedzi na ławce, z myślą, że może akurat u nas odpali, aniżeli dać szansę jakiemuś juniorowi, bo ten w naszych realiach to może odpali, ale za 2-3 lata. A liczy się tu i teraz. Dla mnie to wszystko jest strasznie słabe, ale tak już jest ten świat zbudowany i możemy sobie mówić "po co ten szrot, dajcie szansę naszym, młodym!", ale to nic nie zmieni, bo prezesi dalej będą robić to co robią. Tym sposobem następna liga mistrzów, jak szczęście pomoże, zawita do Polski za kolejne 20 lat. Ogólnie, temat transferów do Polskich klubów, a także szkolenie naszych piłkarzy to doskonały temat na jakąś obszerną pracę magisterską, a nie na komentarze na wp.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jagafan...

To wszystko jest dla prowizji kolegi "Menago"i jego zawodnika z Portugalii........a zna się Pinto pewnie z nimi od dzieciństwa........prowizja idzie na pół i wszyscy zadowoleni :)))))))..........obłuda !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Hans J23 hauptmann

Czyżbyś miał na myśli te "młode talenty" rekrutowane na brazylijskich plażach?
No chyba , że jesteś Stanisławie niedocenionym ekspertem w temacie ekstraklapy, to sory, bo do tej pory dałeś się poznać raczej jako ekspert od kiełbas i podrobów, ale kto wie, ponoć każdy żołnierz nosi w plecaku marszałkowską buławe ;))) bez obrazy.
Cenię sobie ludzi, którzy nie piszą bzdur o kimś kogo gry nie widzieli nawet w jednym meczu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
stachu76

Nie koniecznie brazylijskie plaże , nie znasz innych klubów gdzie trener ściągał swoich rodaków i okazywało się że są niewypałami , w Legii tak nie było ? No chyba że mi się coś pokiełbasiło ...i miło poczytać Twoje produkty a nie stare filmowe teksty :))

| Odpowiedz
blokuj
Hans J23 hauptmann

No cóz Stanisławie, nie znam klubu który by tak nie robił, raczej wszystkie ściągały zagranicznych graczy od pewnego momentu kiedy zaczęła sie opłacać gra w polskiej eklapie, zwłaszcza z lig, gdzie kontrakty są niższe niż u nas. Nie jest to nawet dla mnie dziwne, a wręcz wydaje sie racjonalne, z tego względu, iż mamy cała masę zagranicznych trenerów którzy nie znają zbytnio polskiej eklapy, bo koncentrują sie na swoim klubie, a o I lidze, nie maja wręcz żadnego pojęcia, więc ściągają graczy których znają, lub z lig które znają, swoja drogą lepsze to niż "brazylijska plaża ;))). Legia także, jak każdy klub w naszej eklapie miała wiele wpadek z tego tytułu, niektóre ciągną sie do dzisiejszego dnia. W życiu mam jedna zasadę, każdy na "dzień dobry" ma u mnie kredyt zaufania, do momentu aż nie nadużyje go. Dlatego staram się (aczkolwiek nie zawsze mi to wychodzi) nie krytykować "na zapas" nowych piłkarzy, czy ludzi, dopóki nie poznam ich lub nie widzę co sobą prezentują, w przypadku natomiast Legii, zawsze jest na początku nadzieja, że to będzie klasowy gracz i wniesie dużo do drużyny. Co do cytatów filmowych..... no cóż to moja słabość, kultowe cytaty i przysłowia uważam za swego rodzaju mądrość życiową, okraszoną pewną dozą ironii (lubie sie śmiać) dlatego używam tego zakładając (czasem na wyrost), iż inni są na tyle "lotni" że zrozumieją kontekst w którym używam tych cytatów i docenią pewne metafory. Oczywiście nie personalizuję tu niczego i nikogo, w tym temacie liczę na wyrozumiałość i poczucie humoru. Generalnie na forach typu SF jestem dla jaj, żeby się pośmiać, natomiast uważam i pilnuje tego aby realizować sie jako kibic na stadionie. Pozdrawiam ;)))

| Odpowiedz
blokuj
stachu76

Widzisz , ja za to uważam że trochę za dużo u nas zagranicznych "specjalistów" , aczkolwiek rzeczywistość i realia są inne, ściągani są z dwóch powodów , bo klub na nich stać i mają w CV napisane w jakich klubach grali wcześniej no i biznes , więc otrzymują kredyt zaufania . Pożyjemy ..zobaczymy , cytaty nie są złe , Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
stachu76

Pisałem o tym wcześniej , miałem na myśli wszystkie kluby :) Może kiedyś to się zmieni w co wątpię , dobrze że będzie nakaz gry dla młodzieży , są szanse że może jakieś młode talenty wypłyną bo nie chce mi się wierzyć w to że nasz kraj jest aż tak ubogi w utalentowaną młodzież.

| Odpowiedz
blokuj
Hans J23 hauptmann

Też tak podchodzę do tego, nie mniej jednak Polaków charakteryzują tzw dobre chęci a później dopasowujemy do nich rzeczywistość, zgodnie z przysłowiem - mądry Polak po szkodzie. Próbowałem dojść do tego jakie są wyznaczniki i interpretacje tzw "młodzieżowca" i sprawa według mnie nie jest taka prosta. PZPN jako definicję młodzieżowca podaje - "Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest osoba, która w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego cyklu rozgrywek kończy 21 lat." tak więc równie dobrze może to być osoba z obywatelstwem dowolnego kraju np: Mozambiku, co nijak będzie się miało do rozwoju polskiej kopanej. Rozumiem, że definicja jest dlatego tak "płynna" bo za chwilę UE by sie przyczepiła, że nie jesteśmy państwem demokratycznym i dyskryminujemy ludzi ze względu na obywatelstwo, ale nie jestem ani sędzią piłkarskim, ani znawcą tematu, więc to sa tylko moje wypociny i domniemania na ten temat.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.