Wątek dotyczący artykułu

Stal Gorzów w trzech punktach. Zmora ma ambitny plan. Chce pokazać ekspertom, jak bardzo się mylą

Prezes Cash Broker Stali wchodzi z dużym optymizmem i bardzo ambitnymi planami w 2019 rok. Niektórzy twierdzą, że wicemistrzowie Polski po stracie Martina Vaculika będą zdecydowanie słabsi. Ireneusz Maciej Zmora chce im pokazać, jak bardzo się mylą.

przeczytaj cały artykuł

KATO-OSTAFA NIE CZYTAM

zdaję się, że raczej te drugie będzie najtrudniejsze do zrealizowania. Od razu napisze, ze nie jest to z mojej strony żaden hejt, gdyby któryś z kolegów miał zamiar mi przypominać, jak to w Zielonej słabo z mijankami. Jestem tego świadomy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speed_koleina

Tu o wyprzedzaniu mowa, a nie o mijaniu. Swoją drogą poruszyliśmy bardzo ważny temat w żużlu, mianowicie chodzi o "mijanki", które w komentarzach znawców odebrać należy chyba jako sarkazm, złośliwość wobec stosunkowo wolno jeżdżących rajderów... Jak z tym 'gołosłowiem' żyć?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KATO-OSTAFA NIE CZYTAM

No cóż...jednak prawdziwym wyzwaniem jest przygotowanie toru, gdzie szybszy nie może wyprzedzić wolniejszego. Trzeba przyznać, ze jest to sztuka....Tylko dla ogladających nie bardzo raczej pożądana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
stalowy holender

a jak myslisz czemu tak sie dzieje ? jakos we Wrocku zaden komisarczyk nie podskakiwal i nierobil toru na sile , w Lesznie tez nie , w Czewie dopiero pod koniec ...wiec bylo sciganie ...a do nas zawsze przyjedzie jakis Krzyzaniak , ktory o robieniu toru ma tyle pojecia co ja o neurochirurgii i mamy to co mamy ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
stalowy holender

wyjatki Jackowe ...ale generalnie tylko u nas zawsze sa szopki (no i w Rybniku , hehe tam czesto i gesto Okupski robi pod gore Mrozkowi), zaczelo sie od finalu z Toruniem...mam nadzieje ze wtym sezonie to sie zmieni bo nie mam zamiaru przyjezdzac na takie przedstawienia jednego rezysera (komisarza)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
speed_koleina

Ja myślę, że zaczęło się wcześniej. Wspomnij choćby płacz Jacusia Falubaza i "profesora pepe". Nie zapominajmy o Unii Leszno nad której torem wciąż płaczą ciamajdy i tak od x lat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ZXV

W GP 2017 czy 2018 mało emocji tez było.W IMP 2017 tak samo.W 2016 roku GP było spoko i to jeszcze przed zmianą nawierzchni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
stalowy holender

na turniejach ? szczegolnie na ostanim GP jak Morris probowal nasladowac Krzyzaniaka ...a na lidze dziwnym trafem nawet sezon/dwa temu , jak Falubaz przyjezdzal to na tej Paluchostradzie
Dudi potrafil wykrecac czasy w okolicach rekordu toru a Pepe robil po duzej wszystkich jak leci ...dziwnie jakos wszystkie te pierdoly o braku scigania wyszly od panow z NC i chodzilo zawsze o mecze w kotrych komisazrze byli upierdliwi ...
rozmawialem o tym z Jarkiem Gala (toromistrz) i wyjasnil mi czemu tak sie dzieje : on robi tor podkolo a komisarzczyk kaze ubijac oraz zakazuje lac wode wiec robi sie skorupa u zaczyna sie rozwalac a kogo za to wszystko obwinia ? oczywiscie Stacha i Jarka , panowie z NC w przerwach zamiast rzucic okiem co sie dzieje na torze to pierdziela o doopie Maryni wiec skad maja wiedziec jakie sa fakty?...uuf ale sie rozgadalem...

| Odpowiedz
blokuj
KATO-OSTAFA NIE CZYTAM

spoko, zawsze dobrze poczytac wiadomości ze źródła...ale zauważ, że Paluch został lekko odsunięty juz ze 3 lata temu o ile pamiętam...Przedtem robił co chciał i żadna duza nie miała prawa chodzic a do tego dziury takie, ze Kasprzakowi kierownice wyrywało z reki na drugim łuku...a kiedyś komisarzy nie było. Czeczen robił tor do scigania ale wyniki sie nie broniły...prawda, czy coś posklejałem? leca te sezony nie wiadomo jak i kiedy...

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

No i poruszyłeś dość istotny wątek, "wyniki / wrażenia wizualne".
Hehhh ostatnio miałem nawet przyjemność o tym dyskutować do "białego rana" z pewnym kibicem i zarazem jak się okazuje świetnym kumplem.
Ale od początku i w skrócie (abyś dotrwał). Poruszyłeś temat związany ogólnie z sportem żużlowym jako takim i związanymi z nim wynikami. Zauważ, że to o czym wspomniałeś ogólnie dotyczy wszystkich drużyn, Stal tu nie jest wyjątkiem.
Wystarczy popatrzeć na to kiedy były ostatnie sukcesy Falubazu (żytostada - kartoflisko na którym FZ nie miał sobie równych tudzież finał przekładaniec (w pierwszym podejściu polewany "nieostrożnie" polewany tor)...
Inny przykład, Baron dzięki "specyficznemu" torowi utrzymywał Wrocek w EE, dwa lata temu Dobrucki dzięki "nudzie" na Olimpijskim zdobył srebro.
Unia Leszno, kolejny przykład ciężkiego toru na którym nie radzą sobie rywale, skoro sobie nie radzą to jadą z tyłu i zwykle pachnie nudą...
I dla odmiany wskaż mi proszę sukcesy drużyn na torach gdzie walka toczyła się przy ogrodzeniu? Chyba ostatnia taką drużyną jest Polonia Bydgoszcz...

Wspomniałeś także o torze CzeCzena. Fakt on robił świetny tor do walki. O dziwo przez cały sezon mu wychodziło, aż do momentu kontuzji Nickiego w fazie PO. I jak się okazało w sytuacji kłopotów kadrowych łatwy tor z prostymi do rozszyfrowania ścieżkami nie był sprzymierzeńcem drużyny Czesia lecz przyjezdnych.

Dyskutując o nawierzchni którą przygotowywał Czesiu należy pamiętać o glince którą systematycznie dosypywano, dzięki której CzeCze mógł przygotować taką, a nie inną nawierzchnię i która została z toru gorzowskiego usunięta wraz z nawierzchnią.
Temat rzeka na dobre kilka browarków...
ale prawda jest taka, że tam gdzie tor jest łatwy tam zwykle ciężko drużynom osiągnąć spektakularny sukces.
Wspomnij też lata 90te, gdzie poza PL robiono tory z "trzymającym krawężnikiem", na których nie radzili sobie zwykle nasi rodacy "niepotrafiący" trzymać kredy w ważnych wyścigach i tak nasz rodak, rodzynek Gollob tracił świetne pozycje w turniejach rangi IMŚ, kosztem Dunów, Szwedów, Amerykanów, Angoli.... Nasi rodacy Protas, Drabik, Świst, Jankowski, Śledź praktycznie tam nie istnieli, a w PL byli gwiazdami lub przynajmniej gwiazdeczkami...

PS. Wybacz chaos w sposobie przelewania myśli. Pozdro

| Odpowiedz
blokuj
KATO-OSTAFA NIE CZYTAM

Spokojnie Speed, trzyma się kupy...Ja jestem świadomy, że trenerzy, zawodnicy a w konsekwencji kluby, rozliczane są wymiernymi wynikami i cel uświęca środki. Nawet nie marzy mi się radosny speedway, bo to utopia ale na Jowisza, można przecież gdzieś znaleźć ten złoty srodek...Prawda, że taki Apator, czy Włókniarz często drogo płacił za ciekawie przygotowany tor do jazdy...Kibice niezaangażowani emocjonalnie oglądający mecze w TV z tych osrodków jako bezstronni, nie ziewali przez dwie godziny, tylko śledzili walkę na torze a to powinno być clou programu zwanego żużel. Zapewne prezesi na to nie pójdą ale ja jako kibic, jestem w stanie poświęcić ewentualne zdobycie medalu w zamian za oglądanie dobrych akcji przy W69. Poważnie. Gorzej gdy ani wyników ani widowiska nie ma.

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

"....Gorzej gdy ani wyników ani widowiska nie ma."
Czego przykład mieliście choćby w tym roku. Tyle marudzenia słyszałem na Cieślaka, który to miał NISZCZYĆ PROFESORA kosztem swojego pupila Jarka, a w tym roku coś ruszyło z dużą? Kilka akcji na palcach jednej ręki.
Prowadzi mnie to do wyciągnięcia jeszcze jednego wniosku. Mianowicie więcej widowiska dla kibica jest wtedy gdy lepiej dopasowani zawodnicy, nota bene są to najczęściej miejscowi, przegrywają starty. Gorzej jest wtedy gdy ci wygrywający je (start) są na tyle szybcy i obierają na tyle właściwe ścieżki, że nie dają się wyprzedzić tym pierwszym.
Wtedy powracamy do tematu NUDY.
Inny scenariusz to taki, gdzie miejscowi wygrywają start i mkną do mety, wtedy na stadionie tylko Ty i kilku Tobie podobnych koneserów emocji jest niezadowolona z sukcesów własnej drużyny :).
Pozdro

| Odpowiedz
blokuj
stalowy holender

leca , leca ...przypomnial mi sie kultowy moment jak Jacus krzyczal "Adas lez!", gdy Strzelec sie nie pozbieral na pierwszym luku ...zreszta wyjscie z drugiego luku nosi miano Anama Strzelca ...to byly calkiem sympatyczne zdarzenia jak sie na to patrzy z perspektywy czasu ...wtedy bylo troche wk..wiajace ...

| Odpowiedz
blokuj
Ghost

Pewne rzeczy trudno przeskoczyć, ale i tak jest lepiej niż w Poznaniu :). W sumie drugi punkt najmniej ważny dla mnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
M_a_r_e_k

Cześć Tomek . Trafiłeś w sedno . Ja tam wierzę w drużynę, rozwój Szymka czy Mateusza ,ale w ten tor tak trochę mniej :):) A to czy u Was są mijanki czy nie to już nie moja sprawa :):) chociaż z tego co się czyta na forum , również Wam kibicom to nie pasuje. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
KATO-OSTAFA NIE CZYTAM

Witaj. Zdaje sie, ze nalezymy do tej rzadkiej kategorii, która dostrzega prosty fakt, ze nie wszystko w naszych osrodkach jest perfekcyjne, od nawierzchni zaczynając. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
M_a_r_e_k

Aniu . Jak będzie tor rzeczywiście pod dotychczasowych zawodników, to mamy w 2019 roku dwa dodatkowe mecze z vice Nice Ligi. Różnica jest taka że Kasprzak, Zmarzlik czy Woźniak potrafią powalczyć na pelnej szetokosci tak Kildemand czy Thomsen nie pojadą za dobrze na nawierzchni jaka była np. w tamtym roku. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.